PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Velikonoce s Jesusem pomohou dívce Nele

Velikonoce s Jesusem pomohou dívce Nele

Pátek, 06.04.2012 / pozvánka

 

Rockové kapely se v neděli 8. dubna po roce setkají na pódiu táborského klubu Milenium. Důvodem bude osmý ročník benefiční akce Velikonoce s Jesusem. Letos chtějí pomoci sedmileté Nele. Začátek je v 18.30 hodin.

Každou celou hodinu uvede veselská taneční skupina Coda, která se může pyšnit od loňska titulem Taneční skupina roku ČR 2011 v soutěži Dance Art.
Z kapel se jako první představí projekt současných a bývalých žáků ZUŠ Sezimovo Ústí Music Stars Band, kteří zahrají hudbu od rocku, popu až k jazzu a swingu. Po mladých hudebnících vystoupí od 20 hodin rocková kapela Jeez, již zakládala zpěvačka a finalistka soutěže Superstar 2006 Eliška Faicová (ex Tábor Superstar Band, Tarapaca Jazz) a baskytaristka Markéta Slomková (obě ex Reskata).
Ve 21 hodin je na pódiu vystřídá pražská power poprocková skupina Lola běží, kde rytmiku drží Petr Baláš.
„Kapely Jeez a Lola běží patří mezi soubory, které personálně souvisí s formací Tábor Superstar Band. V Jeez zpívá bývalá zpěvačka TSB Eliška Faicová, v Lole hraje nynější bubeník TSB Petr Baláš. Soubor Music Stars Band zase patří mezi ty úplně začínající party, které na velikonočním koncertě dostávají pravidelně příležitost,“ říká Štěpán Pavlík z pořádajícího sdružení Fest 2004.

Na 22. hodinu vychází obligátní vrchol večera – koncert Tábor Superstar Bandu s rockovou operou Jesus Christ Superstar. Formaci pěti muzikantů a sedmi zpěváků doprovodí dechová sekce kapely Blue Band, taneční skupina Coda a na pódiu bude instalována velkoplošná obrazová projekce.

Nejen zábava

Nejdůležitější částí Velikonoc s Jesusem však nejsou koncerty a zábava, ale pomoc těm, kteří ji potřebují.
Ani letos tomu není jinak. Pomoc směřuje sedmileté Nelince, u níž lékaři po narození zjistili těžkou vrozenou srdeční vadu. Když jí bylo pouhých deset dnů, prodělala na oddělení dětské kardiologie v Motole první operaci. V devíti měsících jí navíc byla zjištěna mozková atrofie, kterou se sice podařilo odstranit, avšak zůstaly po ní následky v podobě středně těžké mentální a pohybové retardace. Nelinka se musí tvrdě dopracovat ke všem úkonům, které jsou pro zdravé děti naprostou samozřejmostí.
Z vybraných peněz by ji rodina ráda pořídila chodítko, které by Nele umožnilo udržet rovnováhu, zpevnit operované nohy, vyrovnat páteř, která je v důsledku zkrácení šlach mírně deformovaná, a alespoň částečně umožnit samostatný pohyb, jehož je v současnosti schopná jen za pomoci druhých.

Přispět na pomoc mohou zájemci hned několika způsoby. Na akci Velikonoce s Jesusem osobně –hotovostí do zapečetěné kasičky. Podobné sbírkové pokladničky jsou navíc umístěny na několika místech v Táboře (Copy centrum OD Dvořák či Caffe No.18 na Žižkově náměstí) a okolí – Planá nad Lužnicí (knihovna), Sezimovo Ústí (cukrárna U Josefa na nám. T. Bati), Bechyně (1. Bechyňská Koláčovna v Písecké ulici). Dvě sbírková místa jsou také v Praze na Žižkově (Lékárna U Matky Boží, Seifertova 75 a Zdravotnické potřeby Veronica, Jana Želivského 2200/2a).
Další možností je převod peněz na speciální sbírkový účet č. 2900212569/2010 nebo zaslání dárcovské SMS ve tvaru DMS NELA na číslo 87 777.
Sbírka potrvá do 20. května 2012.


Autor: dap -