PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Velikonoce s Jesusem pomohou dívce Nele

Velikonoce s Jesusem pomohou dívce Nele

Pátek, 06.04.2012 / pozvánka

 

Rockové kapely se v neděli 8. dubna po roce setkají na pódiu táborského klubu Milenium. Důvodem bude osmý ročník benefiční akce Velikonoce s Jesusem. Letos chtějí pomoci sedmileté Nele. Začátek je v 18.30 hodin.

Každou celou hodinu uvede veselská taneční skupina Coda, která se může pyšnit od loňska titulem Taneční skupina roku ČR 2011 v soutěži Dance Art.
Z kapel se jako první představí projekt současných a bývalých žáků ZUŠ Sezimovo Ústí Music Stars Band, kteří zahrají hudbu od rocku, popu až k jazzu a swingu. Po mladých hudebnících vystoupí od 20 hodin rocková kapela Jeez, již zakládala zpěvačka a finalistka soutěže Superstar 2006 Eliška Faicová (ex Tábor Superstar Band, Tarapaca Jazz) a baskytaristka Markéta Slomková (obě ex Reskata).
Ve 21 hodin je na pódiu vystřídá pražská power poprocková skupina Lola běží, kde rytmiku drží Petr Baláš.
„Kapely Jeez a Lola běží patří mezi soubory, které personálně souvisí s formací Tábor Superstar Band. V Jeez zpívá bývalá zpěvačka TSB Eliška Faicová, v Lole hraje nynější bubeník TSB Petr Baláš. Soubor Music Stars Band zase patří mezi ty úplně začínající party, které na velikonočním koncertě dostávají pravidelně příležitost,“ říká Štěpán Pavlík z pořádajícího sdružení Fest 2004.

Na 22. hodinu vychází obligátní vrchol večera – koncert Tábor Superstar Bandu s rockovou operou Jesus Christ Superstar. Formaci pěti muzikantů a sedmi zpěváků doprovodí dechová sekce kapely Blue Band, taneční skupina Coda a na pódiu bude instalována velkoplošná obrazová projekce.

Nejen zábava

Nejdůležitější částí Velikonoc s Jesusem však nejsou koncerty a zábava, ale pomoc těm, kteří ji potřebují.
Ani letos tomu není jinak. Pomoc směřuje sedmileté Nelince, u níž lékaři po narození zjistili těžkou vrozenou srdeční vadu. Když jí bylo pouhých deset dnů, prodělala na oddělení dětské kardiologie v Motole první operaci. V devíti měsících jí navíc byla zjištěna mozková atrofie, kterou se sice podařilo odstranit, avšak zůstaly po ní následky v podobě středně těžké mentální a pohybové retardace. Nelinka se musí tvrdě dopracovat ke všem úkonům, které jsou pro zdravé děti naprostou samozřejmostí.
Z vybraných peněz by ji rodina ráda pořídila chodítko, které by Nele umožnilo udržet rovnováhu, zpevnit operované nohy, vyrovnat páteř, která je v důsledku zkrácení šlach mírně deformovaná, a alespoň částečně umožnit samostatný pohyb, jehož je v současnosti schopná jen za pomoci druhých.

Přispět na pomoc mohou zájemci hned několika způsoby. Na akci Velikonoce s Jesusem osobně –hotovostí do zapečetěné kasičky. Podobné sbírkové pokladničky jsou navíc umístěny na několika místech v Táboře (Copy centrum OD Dvořák či Caffe No.18 na Žižkově náměstí) a okolí – Planá nad Lužnicí (knihovna), Sezimovo Ústí (cukrárna U Josefa na nám. T. Bati), Bechyně (1. Bechyňská Koláčovna v Písecké ulici). Dvě sbírková místa jsou také v Praze na Žižkově (Lékárna U Matky Boží, Seifertova 75 a Zdravotnické potřeby Veronica, Jana Želivského 2200/2a).
Další možností je převod peněz na speciální sbírkový účet č. 2900212569/2010 nebo zaslání dárcovské SMS ve tvaru DMS NELA na číslo 87 777.
Sbírka potrvá do 20. května 2012.


Autor: dap -

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce