PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Velikonoce s Jesusem

Velikonoce s Jesusem

Pátek, 17.04.2009 / fotoreport

 

Úžasné! Tak v neděli 12. dubna komentoval postižený student Lukáš Vaněk benefiční akci Velikonoce s Jesusem v klubu Milenium, která má pomoc přinést právě jemu a jeho asistentce. Pátého ročníku se účastnilo rekordních 450 lidí, to je o sto více než loni. Lukášovi naházeli do kasičky zhruba 8000 korun.

Celá benefice navíc oplývala vynikající atmosférou, to se odrazilo i na výkonech kapel.

"Je to úžasné, větší komentář už není potřeba. Hudba je skvělá, líbila se mi kapela Veena. I když to prý asistentce trhá uši, myslím, že to tak má být," hodnotil Lukáš, který od narození trpí středně těžkou oční vadou s poruchou motoriky a částečně prostorové orientace. Je studentem prvního ročníku Střední školy obchodu služeb a řemesel a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Táboře, kde se učí obor knihovnické a informační systémy a služby. Na akci ho přišli podpořit učitelé, kamarádi ale i spolužáci. Vybrané peníze půjdou na telefon s GPS, na aktivity spojené se školou i volným časem a na jeho asistentku.

"Loni se vybralo 35 tisíc korun, letos to podle mě bude podobné. Ještě není nic uzavřeného a lidé mohou dále posílat," řekl Petr Vavruška z pořádajícího sdružení Fest 2004.

Lukášovi je možné i nadále zasílat dárcovské SMS ve formě DMS LUKAS na číslo 8 7777. Cena je 30 korun, přičemž z ní Lukáš obdrží 27 korun. Brána pro SMS je otevřená do neděle 26. dubna. Peníze je také možné vložit do pokladničky přímo na koncertu. Třetí možností je pak peníze zaslat na bankovní účet 20183-705789339/0800.

"Poprvé tu postižený člověk byl osobně a strávil tu s námi celý čas, to je skvělé. Jinak jsme samozřejmě rádi, že dorazili i kamarádi, rodiče, učitelé a další," dodal Štěpán Pavlík z Fest 2004.

V loňském roce byly Velikonoce s Jesusem uspořádány pro Jakuba a přispěly 30 tisíci korun na vybudování bezbariérového vchodu.


Fotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Do hudebního nebe odešel vangelis

 Ve věku 79 let odešel včera do hudebního ráje řecký skladatel Vangelis :( Jeho tvorba zahrnovala zejména filmovou hudbu, kterou všichni znají i z nejrůznějších amatérských i profesionálních sportovních klání i společenských a kulturních akcí. Připomeňme jeho skladby jako Chariots of Fire - Ohnivé vozy, 1492: Conquest of Paradise - Dobytí ráje, The Bounty, Blade Runner, Alexander - Alexandr Veliký, Mythodea či krásnou Hymn a další. Nedílnou součástí bylo i působení na rockové scéně, kdy založil skupinu Aphrodite's Child, jejichž skladbu Rain and Tears zná z rádií také každý posluchač, či spolupráce s Jonem Andersonem (např. skladba I'll Find My Way Home). Vangelis byl držitelem mnoha ocenění - Oscara za nejlepší hudbu, rytíř Řádu čestné legie, komandér Řádu umění a literatury (2017) aj. (dap)

Související články