PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Velikonoce s Jesusem

Velikonoce s Jesusem

Pátek, 17.04.2009 / fotoreport

 

Úžasné! Tak v neděli 12. dubna komentoval postižený student Lukáš Vaněk benefiční akci Velikonoce s Jesusem v klubu Milenium, která má pomoc přinést právě jemu a jeho asistentce. Pátého ročníku se účastnilo rekordních 450 lidí, to je o sto více než loni. Lukášovi naházeli do kasičky zhruba 8000 korun.

Celá benefice navíc oplývala vynikající atmosférou, to se odrazilo i na výkonech kapel.

"Je to úžasné, větší komentář už není potřeba. Hudba je skvělá, líbila se mi kapela Veena. I když to prý asistentce trhá uši, myslím, že to tak má být," hodnotil Lukáš, který od narození trpí středně těžkou oční vadou s poruchou motoriky a částečně prostorové orientace. Je studentem prvního ročníku Střední školy obchodu služeb a řemesel a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Táboře, kde se učí obor knihovnické a informační systémy a služby. Na akci ho přišli podpořit učitelé, kamarádi ale i spolužáci. Vybrané peníze půjdou na telefon s GPS, na aktivity spojené se školou i volným časem a na jeho asistentku.

"Loni se vybralo 35 tisíc korun, letos to podle mě bude podobné. Ještě není nic uzavřeného a lidé mohou dále posílat," řekl Petr Vavruška z pořádajícího sdružení Fest 2004.

Lukášovi je možné i nadále zasílat dárcovské SMS ve formě DMS LUKAS na číslo 8 7777. Cena je 30 korun, přičemž z ní Lukáš obdrží 27 korun. Brána pro SMS je otevřená do neděle 26. dubna. Peníze je také možné vložit do pokladničky přímo na koncertu. Třetí možností je pak peníze zaslat na bankovní účet 20183-705789339/0800.

"Poprvé tu postižený člověk byl osobně a strávil tu s námi celý čas, to je skvělé. Jinak jsme samozřejmě rádi, že dorazili i kamarádi, rodiče, učitelé a další," dodal Štěpán Pavlík z Fest 2004.

V loňském roce byly Velikonoce s Jesusem uspořádány pro Jakuba a přispěly 30 tisíci korun na vybudování bezbariérového vchodu.


Fotografie


Autor: David Peltán


Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Související články

 

 
Kultura dnes


Milenky starého kriminálníka

Kino / film / komedie / + živá hudba
Divadelní park
17.07.2018 od 21:00 hod.

 

Do vesmíru!

Pro děti / prázdninový program pro děti
Jednota
17.07.2018 od 08:00 hod.

 

Letní kino 2018 - Hurvínek a kouzelné muzeum

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
17.07.2018 od 21:00 hod.