PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ve Špindlerově Mlýně otevře nový klub Dolská Dj Afrika Islam a další patnáct Dj´s

Ve Špindlerově Mlýně otevře nový klub Dolská Dj Afrika Islam a další patnáct Dj´s

Sobota, 16.11.2013 / pozvánka

 

Zima se blíží a s ní sněhové radovánky. Na ty mnoho Jihočechů jezdí nejen na blízkou Šumavu, ale i do krkonošského Špindlerova mlýna. Pro ty, kteří navíc lyžovačky a snobordovačky rádi spojí s kulturou, máme tip. V sobotu 16. listopadu totiž otvírá po rekonstrukci klub Dolská  v centru Špindlu. Nově tak nabídne koncertní sál, apres ski, cocktail bar a cafe, které se ve večerních hodinách promění na příjemný lounge. Program přinese koncerty převážně českých kapel a rezidentní noci předních českých djů. Na sobotním oficiálním otevření vystoupí patnáct českých djů a ikona elektronické scény, Dj Afrika Islam.

Již na prosinec je naplánovaný například koncert držitelů Anděla a jednoho z největších objevů domácí hudební scény, pop-rockových Charlie Straight. Mimo hudebního programu se chystají večery se stand –up comedy show, projekce filmů nebo sportovních přenosů. Noví majitelé se netají ambicí udělat z Dolské jeden z nejlepších horských klubů v České republice.

„Rekonstrukce interiéru byla vedena s cílem, aby vzniklo v centru Špindlerova Mlýna místo setkávání, jakési kulturní centrum, které zde nepochybně chybí. Objekt je odhlučněn, večerní a noční program by nijak neměl rušit nejbližší okolí. Plánujeme spojit podnik s většinou akcí pořádaných v lyžařském areálu, kdy by se slovo "Dolská" mělo v krátké době stát synonymem after parties po sportovních akcích ve Špindlerově Mlýně, synonymem výborné muziky a kvalitní zábavy v horském prostředí. Chceme neskromně aspirovat na podnik, o kterém se bude tvrdit, že patří mezi nejlepší tři horské kluby v České republice. Aby Dolská byla místem, kam lidé chodí za kvalitní hudbou, skvěle připravenými drinky a zábavou v kterékoli hodině,“ upřesňuje záměry Barbora Šubrtová, která se stará o program klubu.

Dolská je po rekonstrukci rozdělena do tří základních částí. Kavárna bude otevřena denně již od 8 hodin ráno. Hostům nabídne příjemné prostředí, perfektně připravenou italskou kávu, čerstvé croissanty, dorty, rozpékané pečivo a domácky laděné pomazánky. Navečer se stejný prostor změní v Lounge bar s tlumeným osvětlením a příjemnou hudbou. Stane se tak místem pro klidné večerní posezení u sklenky vína nebo koktejlu. V nabídce bude spíše lehké občerstvení, obložené čerstvé bagety a různé variace sýrů. Další částí je pak Apres-Ski bar ve venkovním stanu umístěném bezprostředně vedle Dolského potoka. Na Apres Ski bar navazuje koktejl bar (bývalá diskotéka), který bude otevřen každý den již od 16 hodin. Původní cihlové stěny a dřevěné trámy interiéru zde umocňují atmosféru horsky laděného klubu, kde se zábava může rozvinout již od odpoledních hodin.

Třetím střediskem Dolské je pak společenský sál v prvním patře budovy. „Tento prostor s kapacitou 600 osob je vybaven skvělým zvukovým systémem Ohm, a bude tak vhodným místem pro pořádání hudebních koncertů, divadelních představení, nebo třeba plesů, které bychom do těchto prostor po letech opět rádi vrátili. Velkoplošná projekce umožní večerní sledování sportovních přenosů, filmů z TV kanálů, nebo třeba i promítání celovečerních filmů,“ dodala Šubrtová.

Z koncertů se chystají objevy i stálice domácí scény. Za všechny jmenujme například Monkey Business, JAR, Michala Prokopa a Framus Five nebo poslední koncert před rozpadem třinecké naděje Charlie Straight. Rezidentní noci získali v klubu přední domácí DJs v čele s Luccou, Chrisem Sadlerem, Danem Colleym a Bidlem. Zahajovací akce proběhne 16. listopadu a během večera vystoupí 15 českých djs a kultovní postava elektronické scény, skvělý dj a producent Afrika Islam.


Autor: i, dap -

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.