PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Pacově budou opět burácet motory

V Pacově budou opět burácet motory

Pátek, 17.04.2015 / článek

 

 Na mistrovské trati v Pacově odstartuje v sobotu 18. dubna úvodní závod Jihočeského krajského přeboru v motokrosu. Zkušenými pořadateli tradičně dobře připravená trať přivítá jezdce ve třídách 65+85ccm, MX2, OPEN, Veterán, Amatér MX2 a Amatér OPEN.

V Pacově se pojede krajský přebor ještě před závodem MMČR, dá se očekávat hodně zajímavé jezdecké obsazení, především ve třídách MX2 a OPEN. V amatérských třídách bude také velmi kvalitní konkurence, neboť v nominaci figuruje hned několik mladých ambiciózních dravců, co dozráli z juniorských kategorií. Zároveň se v jezdeckém poli objeví i mnoho zkušených jezdců, kteří už nemají ambice motokrosově růst. Ale když už se postaví na startovní rošt, musí se s nimi určitě počítat, protože rozhodně nenechají nic zadarmo.

Ve Veteránech se také objeví některá nová jména hodně rychlých „čerstvých“ čtyřicátníků, kteří se budou chtít s nejvyššími ambicemi utkat se známými matadory českého motokrosu. Kvalitní boje se dají očekávat i v juniorských kategoriích 65ccm + 85ccm, které pojedou dohromady, ale budou klasifikovány zvlášť. V nominaci figuruje i několik závodníků ze zahraničí.

Na motokrosové scéně se na jihu Čech v poslední době objevily též některé nové týmy. Ty se postarají nejen o to, že bude depo „barevnější“, ale jistě budou chtít tradičním jihočeským týmům pořádně zatopit i v boji o klubové prestiže. Jsou to například Academy MX racing, Extreme Motorsport, Kamikaze racing, Retox racing, AR Moto racing a další.

Přejímky budou v Pacově probíhat již v předvečer závodu, tedy už v pátek do 20 hodin a pak v den závodu do 9.30 hodin. Tréninky začínají v 8 hodin, odpolední závod ve 12.30 hodin.

Vedením Jihočeského motokrosového střediska je od letošního roku jmenován Autoklubem ČR Motosport Chýnov pod vedením Evžena Zadražila, který si stanovil několik úkolů a cílů. „Chtěl bych vrátit závody Krajských přeborů na úroveň, kam patří. Tedy na jezdecky výkonnostní a pořadatelsky kvalitativní úroveň mezi jednotlivými regionálními poháry a závody mistrovství republiky, protože v některých případech jsem v nedávné minulosti bohužel neměl ten pocit. Někteří pořadatelé brali krajské závody jako nepříjemnou „povinnost“. Navíc jezdilo i poměrně málo jezdců, závody neměly téměř žádnou reklamu, nechodilo ani moc diváků. Zároveň se snažím, aby tyto závody byly ohledně administrativních a technických přejímek oproti mistrovství republiky zjednodušeny, zároveň však aby splňovaly veškeré náležitosti s ohledem na motokrosové Národní sportovní řády AČR,“ uvedl šéf Motosportu Chýnov.


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Malý princ

Divadlo / pohádkové divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2019 od 19:30 hod.

 

Začínáme končit

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Shirley Valentine

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Filmový Písek 0219

Kino / film / filmový festival
Kino Portyč
17.10.2019 - 20.10.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce