PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


United Islands přitlačili. Můžete vyhrát strunu NIN nebo podepsaný vinyl Kraak & Smaak

United Islands přitlačili. Můžete vyhrát strunu NIN nebo podepsaný vinyl Kraak & Smaak

Středa, 07.05.2014 / článek

 

Sbírka na www.hithit.cz/unitedislands je v plném proudu. Zatím se povedlo vybrat 424 860 Kč, tedy pětinu požadované částky. Cílem sbírky je realizace dvou hlavních scén v krásném prostředí Kinského zahrady v Praze. Přispěvatelé si mohou na HitHitu zajistit různé odměny za příspěvky počínaje částkou v hodnotě 100 Kč, což je vstup, který pořadatelé plánují v předprodeji prodávat za 250Kč, a mnoho dalších odměn.

„United Islands se zatím povedlo nasbírat největší částku v historii HitHitu, prvenství
prozatím držel Xavier Baumaxa s vybranými 303 tisíci. Ze zkušeností z minulosti víme, že tempo sbírky stoupá spolu s blížícím se koncem, proto vybraných 20%, když zbývá ještě 23 dní do konce, slibuje úspěch. Pravidla crowdfundingu jsou ale přísná. Pokud by se požadovaná částka nevybrala, peníze United Islands nedostanou a vrací se přispěvatelům zpět na účet,“
říká Pavel Eichler zakladatel serveru HitHit.

"V termínu 20.-21. června bychom pak v rámci festivalu mohli v Kinského zahradě uspořádat  koncerty hlavních hvězd, což jsou Ella Eyre (UK), Childhood (UK), Bajofondo (ARG), Ohm Square, Ille, Hugo Kant (FR), Dena (BLG), Ritchie Ruftone (UK), Heymoonshaker (UK), Voilá!, Adrian T. Bell a mnoho dalších," vysvětluje plán Martin Voňka,                                               organizátor festivalu. 


Proč United Islands of Prague sbírku spustili?

United Islands festival potřebuje velký a exkluzivní prostor pro hlavní scény Na základě kladných reakcí na travnatou plochu z minulosti jsme vybrali místo Kinského zahrady. Stále však budou zdarma i ostatní scény na Petříně, Kampě, Střeleckém ostrově, Žofíně a ve všech klubech v rámci Klubové noci. Prostor Kinského zahrady nám umožní nabídnout lepší úroveň služeb pro naše diváky, včetně širokého servisu například i pro rodiny s dětmi, bezbariérový vstup, doprovodný program a podobně. A zůstává v platnosti to nejdůležitější, že se nám opět povede přivézt exkluzivní jména soudobé světové hudební scény.

Přispěj a vyhraj věcné ceny, koncerty či soukromé party

Z vybraných peněz se zaplatí technické zajištění dvou hlavních scén v Kinského zahradě, zázemí pro diváky, účinkující i personál. Rovněž bude ze sbírky financována část hudebního i nehudebního programu.

Přispěvatelé za nejnižší příspěvky 100 Kč získají vstup na hlavní koncerty do Kinského zahrady, které budou v den akce v prodeji za 250 Kč. V nabídce je i mnoho dalších balíčků, např. pro rodiny s dětmi, pro páry, pro festivalové nadšence (s nezbytnostmi jako špunty do uší, deka, frisbee a dalšími proprietami).

Pro fanoušky blues nabízíme balíček se vstupenkou na Kenny Wayne Shapherda, který zahraje již 18. května v Lucerna baru. Warm-up set je zase s lístkem na WhoMadeWho 16. května v Paláci Akropolis. Vyhrát můžete i soukromé party a podobně. Novinkou jsou i nové exkluzivní odměnystruna Trenta Reznora z koncertu Nine Inch Nails, který se uskutečnil v roce 2007 v Praze nebo podepsaný vinyl Kraak & Smaak. Nevybrali jste si? Napište na promo@unitedislands.cz a pořadatelé ušijí individuální odměnu na míru.

Co je to crowdfunding a jak funguje server Hithit?

Crowdfunding je název pro sbírku finančních prostředků od podporovatelů, "crowd" ="dav", který financuje projekt. Aktuálně se jedná o nový fenomén, který v nedávné době umožnil ve světě vzniku nebo inovaci projektů z různých oborů. Nejedná se tedy pouze o kulturní projekty jako v případě United Islands. HitHit je v tento moment nejznámější crowdfudingovou platformou v České republice.

Sbírka, která běží na stránkách www.hithit.cz funguje jednoduše následujícím způsobem. Autoři projektů mají limit 45 dní od startu sbírky. Sami si pak stanoví svůj cíl včetně toho, jakým způsobem a za jakou částku ho chtějí naplnit. Stanoví také výši jednotlivých příspěvků a odměny pro přispěvatele k jednotlivým kategoriím.

Pokud se podaří vybrat částku do termínu, v případě United Islands of Prague se jedná o 29. května, tak pořadatel získává celkovou částku a projekt musí zrealizovat, zároveň má 10 dní na dodání všech odměn svým přispěvatelům. V opačném případě musí vrátit peníze přispěvatelům a projekt se nerealizuje.

Za první rok své existence HitHit rozeslal přes 6 milionů korun a pomohl na svět 80 úspěšným projektům. Sbírka pro koncerty v Kinského zahradě v rámci United Islands of Prague je zatím na poli českého crowdfundingu rekordním záměrem, ale již v tuto chvíli je nasbíraná částka rozhodně dosavadním rekordem platformy HitHit.

Pozn.: Mapu festivalu a plakát naleznete v přiložené galerii


Fotografie


Autor: i -


Související články

 

 
Kultura dnes


South Side Story - Taneční show EFK

Divadlo / taneční show
Dům kultury Milevsko
27.06.2022 od 18:00 hod.

 

listování - fake news challange

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
27.06.2022 od 18:30 hod.

 

Listování - FAKE NEWS CHALLENGE - od covidu k Ukrajině a zpět

Divadlo / jiný / literatura
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
27.06.2022 od 17:00 hod.

 

Jak Lesíčkovi uletěly včelky do Bavorského lesa

Divadlo / pro děti
Lovecký zámek Ohrada
27.06.2022 - 01.07.2022 od 10:00 hod.
vícedenní akce