PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


United Islands budou zpět na ostrovech. Teď už se jen modlit k počasí a dobrotě

United Islands budou zpět na ostrovech. Teď už se jen modlit k počasí a dobrotě

Úterý, 15.04.2014 / článek

 

 Festival United Islands of Prague se vrací se na ostrovy historického centra české metropole. Pořadatelé se rozhodli fest zvětšit o scénu v exkluzivní lokalitě Kinského zahrady. Potvrzenými hvězdami a objevy festivalu jsou Ella Eyre, Bajofondo, Childhood, Dena, Ritchie Ruftone, z domácí scény potom Nylon Jail, Voila!, ILLE, Never Sol a velký návrat projektu Ohm Square. Jedenáctý ročník největšího hudebního festivalu v České republice se koná od 19. do 21. června, na osmi open air pódií a jedenácti pražských klubech nabídne 140 koncertů. Jediné, co zůstává otevřené: O umístění hlavní scény rozhodnou lidé prostřednictvím sbírky HitHit.

"I když loňskou, náhradní Ladronku lidé kvitovali a oblíbili si ji, máme z návratu na ostrovy Prahy radost. Chceme festival každým rokem posunout dál, a tak ho letos rozšiřujeme o jednu scénu v Kinkského zahradě. O osudu tamní scény, kde vystoupí všichny hlavní kapely, rozhodnou návštěvníci festivalu. Na serveru HitHit mohou na její chod přispívat, cílová částka je 1 600 000 korun," říká ředitel festivalu Martin Voňka. 
Hlavní stage se tak přesune ze Střeleckého ostrova právě do Kinkského zahrady.

Sbírka pro podporu festivalu už běží a trvá do 25. května. Veškeré informace najdete na www.hithit.cz/unitedislands a www.unitedislands.cz. Nejnižší výše příspěvku je stanovena na 100Kč. Za tuto částku získá příznivec Ostrovů vstupenku na dvoudenní program v Kinského zahradě s největšími hvězdami Ellou Eyre a Bajofondo. Některé vyšší příspěvky přinesou donátorům vskutku zajímavé odměny, například soukromý koncert skupiny Voila! s afterparty s Djkou Miss B.! 
Když se částka nevybere, bude vstup na hlavní pódium zpoplatněný, nebo scéna nebude vůbec a program se rozmístí na jiná místa a bude až za rok. 

Program zdobí Ella Eyre z Rudimental

Jedenáctý ročník festivalu United Islands Of Prague uvede ve čtvrtek 19. června tradiční Klubová noc. Hudební objevy Ostrovů rozezní zavedené pražské kluby, kromě toho kulturní oživení potom přinese Klubová noc Nákladovému nádraží Žižkov, jedné z nejcennějších funkcionalistických industriálních staveb v zemi.

Dvoudenní open air festival (20. – 21. 6.) se odehraje v těchto lokalitách: Hlavní stage a Radio 1 stage v Kinského zahradě, Excelent Urban (Kampa), Check The Czech (Petřín), World Stage (Střelecký ostrov), Jazz Stage (Střelecký ostrov), Žofín a Újezd. Pořadatelé také chystají bohatý doprovodný program. Po skončení programu na otevřených pódiích k desáté hodině večerní dostane hudební produkce klubovou podobu a fanoušci si další koncerty vychutnají v klubech Roxy, Lávka, Zephyr a další.

Největšími zahraničními lákadly v programu Kinského zahrady jsou bezesporu jména britské zpěvačky Elly Eyre, jednoho z největších objevů ostrovní scény tohoto roku, a argentinského hudebního „tango klubu“ Bajofondo.

"Víc než kdy jindy jsme naplňovali motto festivalu "Objevy". Devadesát procent festivalu přinese nové, ale ceněné tuzemské i zahraniční kapely. Velký premiérový návrat odehrají Ohm Square.  Zajímavostí je, že vystoupí člen Ohm Square Jan Kleník s projektem Skleník. Dva zahraniční headlineři jsou stylově naprosto rozdílní, pro mladší vystoupí Ella Eyre a pro konzervativnější argentinští Bajofondo. Mým tajným tipem jsou britští Childhood a bulharská raperka Dena," prozradila dramturgyně festivalu Barbora Šubrtová. Objevům české a domácí scény je nově věnován dokonce program celé jedné stage. Check the Czech představí například Mayen, Katarzia nebo The Finally.

Fanoušky zvou pořadatelé měsíc před festivalem, v pátek 16. května do Paláce Akropolis na festivalovou warm up s dánskými discopunkery WhoMadeWho.

Výběr ze zahraničních interpretů UIOP 2014:
Ella Eyre (UK), Bajofondo (Arg.), Childhood (UK), Dena (Bul), Ritchie Ruftone (UK)Hugo Kant (F), Astrid North (DE), Heymoonshaker (UK), Ritchie Ruftone (UK), LFNT (IZR), Hazmat Modine (USA)
Výběr z CZ/SK interpretů UIOP 2014:
Voila!, ILLE, Never Sol, Manon Meurt, Kieslowski, Katarzia, Houpací koně, Nylon Jail, Deaths, Sklenik, Ohm Square

Promo video:Více z programu najdete na unitedislands.cz. Kulturne.com je tradičním mediálním partnerem festivalu United Islands.


Autor: David Peltán


Související články

 

 
Kultura dnes


listování - fake news challange

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
27.06.2022 od 18:30 hod.

 

Listování - FAKE NEWS CHALLENGE - od covidu k Ukrajině a zpět

Divadlo / jiný / literatura
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
27.06.2022 od 17:00 hod.

 

Jak Lesíčkovi uletěly včelky do Bavorského lesa

Divadlo / pro děti
Lovecký zámek Ohrada
27.06.2022 - 01.07.2022 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

South Side Story - Taneční show EFK

Divadlo / taneční show
Dům kultury Milevsko
27.06.2022 od 18:00 hod.