PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


United Islands 2012: Krásné počasí a neotřelá hudba přilákaly desítky tisíc lidí

United Islands 2012: Krásné počasí a neotřelá hudba přilákaly desítky tisíc lidí

Čtvrtek, 28.06.2012 / fotoreport

 

Devátý ročník mezinárodního hudebního festivalu United Islands se konal od 21.do 23. června na vltavských ostrovech v historickém centru Prahy. Festival navštívilo více než 35 000 návštěvníků, vystoupilo na něm přes 200 hudebních projektů z 21 zemí na deseti scénách a ve 26 pražských klubech. V pátek jsme se mrkli například na Zrní, Štěpána Markoviče, WWW, Tichou Dohodu a samozřejmě na žhavé headlinery Fuel Fandango ze Španělska a rakouské Sofa Surfers. Velká show, hodně beatů a nekonečný aplaus... Na příští rok, kdy festival oslaví desáté výroční, slibují organizátoři výjimečnou akci. Tak těšíme se určitě!

Slova organizátorů o nejlepším programu v historii festu se potvrdila. Festival přinesl hned několik výjimečných hudebních momentů a diváci tak měli možnost sledovat jednu z nejoriginálnějších hudebních přehlídek v České republice.
Deset žánrově pestrých scén nabídlo vystoupení neokoukaných hudebních tváří z mezinárodní i domácí hudební scény. Holandští producenti Kraak & Smaak potvrdili pozici headlinera festivalu, když na Střeleckém ostrově roztancovali několikatisícový dav. Černým koněm festivalu se stala anglická kytarovka OChildren, která sklidila nadšené ovace.

Překvapením pátečního programu bylo vystoupení Fuel Fandango, které publikum nadchlo neotřelou kombinací tradiční španělských rytmů s rockovou syrovostí. Sofa Surfers z Rakouska přivedlo dav do varu směsí rocku, trip-hopu a electra. Z pódia se skupině odcházelo těžce. Během sobotního programu také zazářili francouzští Pad Brapad a portugalská kapela Diabo na Cruz.

Mnoho fanoušků ocenilo výběr z devadesátých let, kde zazářila Monika Načeva a znovuobnovená Tichá dohoda. Českou scénu reprezentoval také výběr současných  interpretů v čele s producentem Floexem, raperem Bonusem nebo indie rockery Please The Trees, kteří na festivalu vystoupili se sborem seniorů Elpida. Festival byl ve čtvrtek odstartován Klubovou nocí, jejíž zahájení letos prvé proběhlo v unikátním prostoru sídla Ministerstva kultury ve dvoraně Nosticova Paláce.

Nešťastné úmrtí

V sobotních večerních hodinách došlo k nešťastné události. Mezi Střeleckým ostrovem a Kampou utonul muž. „Došlo k ní přes plné nasazení bezpečnostní služby, koordinaci a přítomnosti složek integrovaného záchranného sytému.  Vzhledem k otevřenému charakteru festivalu, není v naší kompetenci omezovat pohyb návštěvníků mimo vyhrazená prostranství. V každém případě však vyvineme maximální úsilí podobné události v budoucnu zamezit i za cenu možných omezení. Všem dotčeným vyjadřujeme hlubokou soustrast,“ komentuje nešťastnou událost tisková mluvčí festivalu Barbora Šubrtová.

United Islands nebyly ale jen o hudbě. V programu festivalu tak nechybělo divadlo, design a móda, filmy, literatura a originální program pro rodiče s dětmi. Festival se také profiluje jako akce, která se snaží upozornit na svobodu uměleckého projevu a podporuje stíhané hudebníky. V letošním roce se během koncertu estonské kapely Röövel Ööbik uskutečnil happening na podporu vězněných členek ruské punk rockové kapely Pussy Riot jako vyjádření nesouhlasu s prodloužením vazby a nepřiměřenou perzekucí umělkyň.
FOTO pod článkem!!!

FOTO z Klubové noci a zahájení:
www.kulturne.com/clanek/klubovou-noc-festivalu-united-islands-zaplavily-desitky-hudebniku


Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech


Fotografie


Autor: David Peltán, i -

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.