PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


United Islands 2012: Krásné počasí a neotřelá hudba přilákaly desítky tisíc lidí

United Islands 2012: Krásné počasí a neotřelá hudba přilákaly desítky tisíc lidí

Čtvrtek, 28.06.2012 / fotoreport

 

Devátý ročník mezinárodního hudebního festivalu United Islands se konal od 21.do 23. června na vltavských ostrovech v historickém centru Prahy. Festival navštívilo více než 35 000 návštěvníků, vystoupilo na něm přes 200 hudebních projektů z 21 zemí na deseti scénách a ve 26 pražských klubech. V pátek jsme se mrkli například na Zrní, Štěpána Markoviče, WWW, Tichou Dohodu a samozřejmě na žhavé headlinery Fuel Fandango ze Španělska a rakouské Sofa Surfers. Velká show, hodně beatů a nekonečný aplaus... Na příští rok, kdy festival oslaví desáté výroční, slibují organizátoři výjimečnou akci. Tak těšíme se určitě!

Slova organizátorů o nejlepším programu v historii festu se potvrdila. Festival přinesl hned několik výjimečných hudebních momentů a diváci tak měli možnost sledovat jednu z nejoriginálnějších hudebních přehlídek v České republice.
Deset žánrově pestrých scén nabídlo vystoupení neokoukaných hudebních tváří z mezinárodní i domácí hudební scény. Holandští producenti Kraak & Smaak potvrdili pozici headlinera festivalu, když na Střeleckém ostrově roztancovali několikatisícový dav. Černým koněm festivalu se stala anglická kytarovka OChildren, která sklidila nadšené ovace.

Překvapením pátečního programu bylo vystoupení Fuel Fandango, které publikum nadchlo neotřelou kombinací tradiční španělských rytmů s rockovou syrovostí. Sofa Surfers z Rakouska přivedlo dav do varu směsí rocku, trip-hopu a electra. Z pódia se skupině odcházelo těžce. Během sobotního programu také zazářili francouzští Pad Brapad a portugalská kapela Diabo na Cruz.

Mnoho fanoušků ocenilo výběr z devadesátých let, kde zazářila Monika Načeva a znovuobnovená Tichá dohoda. Českou scénu reprezentoval také výběr současných  interpretů v čele s producentem Floexem, raperem Bonusem nebo indie rockery Please The Trees, kteří na festivalu vystoupili se sborem seniorů Elpida. Festival byl ve čtvrtek odstartován Klubovou nocí, jejíž zahájení letos prvé proběhlo v unikátním prostoru sídla Ministerstva kultury ve dvoraně Nosticova Paláce.

Nešťastné úmrtí

V sobotních večerních hodinách došlo k nešťastné události. Mezi Střeleckým ostrovem a Kampou utonul muž. „Došlo k ní přes plné nasazení bezpečnostní služby, koordinaci a přítomnosti složek integrovaného záchranného sytému.  Vzhledem k otevřenému charakteru festivalu, není v naší kompetenci omezovat pohyb návštěvníků mimo vyhrazená prostranství. V každém případě však vyvineme maximální úsilí podobné události v budoucnu zamezit i za cenu možných omezení. Všem dotčeným vyjadřujeme hlubokou soustrast,“ komentuje nešťastnou událost tisková mluvčí festivalu Barbora Šubrtová.

United Islands nebyly ale jen o hudbě. V programu festivalu tak nechybělo divadlo, design a móda, filmy, literatura a originální program pro rodiče s dětmi. Festival se také profiluje jako akce, která se snaží upozornit na svobodu uměleckého projevu a podporuje stíhané hudebníky. V letošním roce se během koncertu estonské kapely Röövel Ööbik uskutečnil happening na podporu vězněných členek ruské punk rockové kapely Pussy Riot jako vyjádření nesouhlasu s prodloužením vazby a nepřiměřenou perzekucí umělkyň.
FOTO pod článkem!!!

FOTO z Klubové noci a zahájení:
www.kulturne.com/clanek/klubovou-noc-festivalu-united-islands-zaplavily-desitky-hudebniku


Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech


Fotografie


Autor: David Peltán, i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nezmaři

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo Český Krumlov
27.02.2020 od 19:30 hod.

 

Listování - Jak se stát diktátorem - Mikal Hem

Divadlo / jiný / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
27.02.2020 od 18:00 hod.

 

TOVÁRNA - Jindřich Štreit a kol.

Výstava / Vernisáž
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
27.02.2020 od 17:00 hod.

 

Malta - opomíjený klenot Středomoří

Ostatní / setkání / beseda - promítání
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
27.02.2020 od 19:00 hod.