PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Třída dražila na maturitním plese umělecká díla. Vybírala na bustu zesnulého učitele

Třída dražila na maturitním plese umělecká díla. Vybírala na bustu zesnulého učitele

Úterý, 10.12.2013 / fotoreport

 

Třída 4.LA Střední průmyslové školy strojní a stavební Tábor slavila uvedení do stavu maturantského v sobotu 30. listopadu v táborském hotelu Palcát. Studenti na plese dražili umělecká díla od výtvarníka Pavla Klímy a fotografii Davida Peltána, vytěžená částka pak zaplatila bustu jejich třídního učitele Vladimíra Bulanta. Ten tragicky zahynul při dobrodružné výpravě letos v červnu. Podobizna oblíbeného pedagoga, kterou zhotovil akademický sochař Miroslav Oliva ze Střední uměleckoprůmyslové školy Bechyně, bude vystavena v galerii táborské průmyslovky. O nadlehčení a svérázný humor se postaral budějovický rodák Miloš Knor, známý z pořadu Na Stojáka a projektu Komici s.r.o., hrála kapela Horváth band a Djové Honan a Pavel Křížovský.

Zde je náhodný výběr fotografií z plesu. 

Přidejte si Kulturne.com na facebooku do oblíbených   www.facebook.com/Kulturnecom. Mějte přehled o kultuře a soutěžích nejen na jihu Čech!


Fotografie


Autor: David Peltán


Zemřela režisérská legenda Vojtěch Jasný

Dnes, v sobotu 16. listopadu, ve věku 93 let umřel režisér a scénárista Vojtěch Jasný, jedna z ikon československé kinematografie. Držitel dvou cen z Cannes, Křišťálového glóbu i Českého lva aj. byl kromě jiného autorem snímku Touha, Až přijde kocour nebo trezorového díla Všichni dobří rodáci. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


Znovu a líp

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ustí
18.11.2019 od 19:00 hod.

 

Jak byla vosa Marcelka ráda, že je

Divadlo / pro děti
Dům kultury Milevsko
18.11.2019 od 09:15 hod.