PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Třída dražila na maturitním plese umělecká díla. Vybírala na bustu zesnulého učitele

Třída dražila na maturitním plese umělecká díla. Vybírala na bustu zesnulého učitele

Úterý, 10.12.2013 / fotoreport

 

Třída 4.LA Střední průmyslové školy strojní a stavební Tábor slavila uvedení do stavu maturantského v sobotu 30. listopadu v táborském hotelu Palcát. Studenti na plese dražili umělecká díla od výtvarníka Pavla Klímy a fotografii Davida Peltána, vytěžená částka pak zaplatila bustu jejich třídního učitele Vladimíra Bulanta. Ten tragicky zahynul při dobrodružné výpravě letos v červnu. Podobizna oblíbeného pedagoga, kterou zhotovil akademický sochař Miroslav Oliva ze Střední uměleckoprůmyslové školy Bechyně, bude vystavena v galerii táborské průmyslovky. O nadlehčení a svérázný humor se postaral budějovický rodák Miloš Knor, známý z pořadu Na Stojáka a projektu Komici s.r.o., hrála kapela Horváth band a Djové Honan a Pavel Křížovský.

Zde je náhodný výběr fotografií z plesu. 

Přidejte si Kulturne.com na facebooku do oblíbených   www.facebook.com/Kulturnecom. Mějte přehled o kultuře a soutěžích nejen na jihu Čech!


Fotografie


Autor: David Peltán


Smuténka: Zemřel bubeník Citronu, Radim Pařízek

V úterý 2. března zemřel frontman a bubeník legendární metalové kapely Citron Radim Pařízek. Kapela uvedla, že Radim podlehl komplikacím, které byly spjaty s jeho nedávnou operací. "Radim Pařízek byl mužem s mimořádně širokým profesním i osobním záběrem zájmů. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety. Legendární metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka. Radimovo metalové srdce tepe dále. Neméně úspěšný byl též v oblasti mediálního podnikání, jíž se věnoval od roku 1998, kdy založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Čas samozřejmě pokračuje dál, stejně jako všechny jeho další mediální a telekomunikační aktivity včetně multiplexů. Věříme, že pod jeho patronátem bude jeho byznys i nadále vzkvétat. Úspěchy slavil krom dalšího i na poli závodního jachtingu, kde získal řadu cenných kovů i na mezinárodní scéně. Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál," napsala kapela Citron. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


Nemocnice na pokraji zkázy

Ostatní / travesti show
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.03.2021 od 19:00 hod.