PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína nabídne vinařskou špičku, Čtyři dohody i jazz

Táborský festival vína nabídne vinařskou špičku, Čtyři dohody i jazz

Čtvrtek, 16.02.2012 / pozvánka

 

Táborský festival vína je nejdelším festivalem vína a gastronomie v ČR a největší přehlídkou českých a moravských vín na jihu Čech. Na letošním čtvrtém ročníku tituly utvrdí programem, kterého se zúčastní skutečně špička moravských a českých vinařů, degustátorů i sommeliérů. Od 15. do 31. března se v Táboře můžete zrakem i chuťovými pohárky zastavit například u vín Josefa Valihracha, Miloše Michlovského, vinařství Kosík, vinařství Volařík, nebo se nechat vést předními sommeliéry a degustátory Ivem Dvořákem, Klárou Kollárovou, Brankem Černým, Michalem Šetkou či Liborem Nazarčukem.

Vzkvétající multikulturnost festivalu pak dovrší přednášky, výstava fotografií, jazzová hudba a divadelní představení Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem. To vše v historickém centru Tábora – v malebné vinotéce U Černého kocoura a zeleného stromu či secesní budově Střelnice.

„Letos zde bude opravdu to nejlepší z Čech a Moravy. Myslím, že už nic lepšího sehnat téměř nemůžeme a troufnu si tvrdit, že návštěvníci festivalu nikde jinde tolik vinařských a sommeliérských hvězd na jednom místě nenajdou," říká pořadatel Táborského festivalu vína Jiří Blafka.

Kromě zmíněných jmén se už nyní mohou milovníci Dionýsova moku, dobrého jídla i kultury těšit na moravská vinařství Šebesta, Kořínek, Skoupil, Proquin, Ilias či česká jako Kraus a Vybíral. Ze zahraničních vín budou pak zastoupená vína rakouská, novozélandská i slovenská.

Matematicky lze říci, že festival nabídne během 17 dní 19 vinných, gastronomických a kulturních zážitků. Těmi jsou například řízené degustace, tématické degustační večery – snoubení vína a sýrů, zvěřiny či pokrmů obecně; sommeliérskou show, degustační minimum nebo ochutnávku pravých champagne a burgundských vín. To vše opět uzavře velká přehlídka vín v klubu Milenium, kam se již nyní přihlásilo 25 vinařů z ČR i zahraničí.

Návštěvník tak dostane jedinečnou možnost ochutnat až 250 vzorků vína! Jeden z vinařů už se nechal slyšet, že na festival rád opět přijede, protože jde o festival budoucnosti. „A my tomu věříme a snažíme se o to. Chceme návštěvníky zastavit, dopřát jim to nejlepší, poskytnou relaxaci a vzdělání," uzavřel Blafka.

Cílem festivalu je nabídnout to nejlepší z Čech a Moravy a zprostředkovat setkání s odborníky na víno a gastronomii.

Ceny vstupenek:
Jednotlivé degustace: 250, 350 Kč
Snoubení sýrů a vína: 390 Kč
Zvěřina a vína: 990 Kč
Vína a pokrmy: 990 Kč
Sommeliérská show: 490 Kč
Ochutnávka Champagne vína: 490 Kč
Ochutnávka burgundských vín: 690 Kč
Hlavní závěrečný večer: 130 Kč v předprodeji, 180 Kč na místě

Více informací najdete na stránkách festivalu: http://www.festival-vina.cz


Autor: i -