PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborskému festivalu vína zazvonil zvonec. V Mileniu bylo totálně našlapáno

Táborskému festivalu vína zazvonil zvonec. V Mileniu bylo totálně našlapáno

Pátek, 01.04.2011 / fotoreport

 

Táborský festival vína v sobotu 26. března po šestnácti dnech skončil. V táborském klubu Milenium se představilo 25 vinařství z Čech, Moravy i zahraničí a dva dovozci sýrů. K tanci i poslechu hrála cimbálová muzika Žandár, vinný mok tekl proudem a došlo i na sekání hrdla sektu šavlí i skleničkou. O to se postaral mistr v oboru Kamil Prokeš a zaškolil i vybranou divačku. Záverečnou akcí provázel publicista a sommelier Branko Černý. Milenium chvílemi praskalo ve švech.

Podle ředitele festivalu Jiřího Blafky se letošní třetí ročník zase o něco zlepšil
„Akce jsme měli vyprodané, to svědčí o zájmu lidí o festival. Za něj jsme skutečně rádi. Myslím, že festival je zase o něco lepší než loni. Určitě v tom, že jsme akce rozložily do více dnů po méně lidech, což prospělo kvalitě degustací. Druhou věcí byl výběr spolupracovníků Zdeňka Svobody z restaurace U Husičky, Ladislava Makovce z vinotéky i kuchařů z hotelu Lázně. Vše fungovalo skvěle,“ hodnotí dosavadní průběh Blafka.

Naznačil tedy současnou cestu, kterou festival vydal: dělat více akcí komornějšího rázu. Tímto směrem by se rád vydal i napřesrok. Festival už by ale neměl být delší.

„Akcí být více může, ale myslím, že šestnáct dní, tedy tři víkendy, je až až. Tento formát asi zachováme a na měsíc se rozrůstat neplánujeme. Může se však stát, že budou třeba dvě akce v jeden den na různých místech,“ podotýká Blafka.

Už nyní má v hlavě spoustu nových nápadů, které v průběhu večerů s vínem přišly. Prozradit je však zatím nechce. Až na jeden. „Stoprocentně vím, že zopakuji sommelierskou show Libora Nazarčuka. Bylo na něm 40 lidí a vím, že na něj přijdou zas a v různých obměnách. Ten večer byl neskutečně zábavný a návštěvníkům se líbil,“ říká organizátor.

Táborem však už kolují řeči o tom, že když se pořadatelům daří, že musí na festivalu vydělávat a musí být velice bohatí.
„To je skutečně přehnané. Děláme na tom tři lidi od rána do noci. Neříkám, že proděláváme, ale momentálně nemáme zaplacené ani čas, ani práci, ani úsilí do akce vložené. Ale je fakt, že bych se tím rád jednou ne živil, ale přiživoval. Kytaru bych kvůli tomu nepálil. To je však hudba budoucnosti,“ uzavírá Jiří Blafka. Na festivalu spolupracuje s manželkou, technikem a logistou Tomášem Kotrbou a sommelierem Ladislavem Makovcem.

 Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: David Peltán


Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
29.03.2023 od 19:00 hod.