PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborskému festivalu vína zazvonil zvonec. V Mileniu bylo totálně našlapáno

Táborskému festivalu vína zazvonil zvonec. V Mileniu bylo totálně našlapáno

Pátek, 01.04.2011 / fotoreport

 

Táborský festival vína v sobotu 26. března po šestnácti dnech skončil. V táborském klubu Milenium se představilo 25 vinařství z Čech, Moravy i zahraničí a dva dovozci sýrů. K tanci i poslechu hrála cimbálová muzika Žandár, vinný mok tekl proudem a došlo i na sekání hrdla sektu šavlí i skleničkou. O to se postaral mistr v oboru Kamil Prokeš a zaškolil i vybranou divačku. Záverečnou akcí provázel publicista a sommelier Branko Černý. Milenium chvílemi praskalo ve švech.

Podle ředitele festivalu Jiřího Blafky se letošní třetí ročník zase o něco zlepšil
„Akce jsme měli vyprodané, to svědčí o zájmu lidí o festival. Za něj jsme skutečně rádi. Myslím, že festival je zase o něco lepší než loni. Určitě v tom, že jsme akce rozložily do více dnů po méně lidech, což prospělo kvalitě degustací. Druhou věcí byl výběr spolupracovníků Zdeňka Svobody z restaurace U Husičky, Ladislava Makovce z vinotéky i kuchařů z hotelu Lázně. Vše fungovalo skvěle,“ hodnotí dosavadní průběh Blafka.

Naznačil tedy současnou cestu, kterou festival vydal: dělat více akcí komornějšího rázu. Tímto směrem by se rád vydal i napřesrok. Festival už by ale neměl být delší.

„Akcí být více může, ale myslím, že šestnáct dní, tedy tři víkendy, je až až. Tento formát asi zachováme a na měsíc se rozrůstat neplánujeme. Může se však stát, že budou třeba dvě akce v jeden den na různých místech,“ podotýká Blafka.

Už nyní má v hlavě spoustu nových nápadů, které v průběhu večerů s vínem přišly. Prozradit je však zatím nechce. Až na jeden. „Stoprocentně vím, že zopakuji sommelierskou show Libora Nazarčuka. Bylo na něm 40 lidí a vím, že na něj přijdou zas a v různých obměnách. Ten večer byl neskutečně zábavný a návštěvníkům se líbil,“ říká organizátor.

Táborem však už kolují řeči o tom, že když se pořadatelům daří, že musí na festivalu vydělávat a musí být velice bohatí.
„To je skutečně přehnané. Děláme na tom tři lidi od rána do noci. Neříkám, že proděláváme, ale momentálně nemáme zaplacené ani čas, ani práci, ani úsilí do akce vložené. Ale je fakt, že bych se tím rád jednou ne živil, ale přiživoval. Kytaru bych kvůli tomu nepálil. To je však hudba budoucnosti,“ uzavírá Jiří Blafka. Na festivalu spolupracuje s manželkou, technikem a logistou Tomášem Kotrbou a sommelierem Ladislavem Makovcem.

 Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: David Peltán


Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


O Budulínkovi

Divadlo / pro děti / loutková divadelní pohádka
Kavárna Divadla Oskara Nedbala
21.04.2018 od 14:30 hod.

 

Táborská opona - 4.ročník divadelního festivalu

Divadlo / divadelní festival
Dům armády Tábor
21.04.2018 od 09:00 hod.

 

Siroty-Fylozofy Jam-Krajevish und Reginald Von Ravenhorst

Hudba / Garage rock,underground,dark singer-songwriter
Pivnice u Zlatého Lva,Žižkovo náměstí 16, 39001 Tábor
21.04.2018 od 20:00 hod.

 

Slavné filmové a muzikálové melodie

Hudba / koncert / filmová hudba
KD Metropol České Budějovice
21.04.2018 od 18:30 hod.