PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborské slavnosti - část páteční: klasický ohňový průvod a chabá laserovka

Táborské slavnosti - část páteční: klasický ohňový průvod a chabá laserovka

Pondělí, 20.09.2010 / fotoreport

 

Táborské slavnosti plné středověkých radovánek se již podevatenácté na víkend usídlily v centru Tábora. Páteční (10.9.) program zahájila Ústřední hudba Armády ČR. Následoval tradiční ohňový průvod městem, ohňostroj, laserová show a Hradišťan s táborským Swing bandem.

Ohňový průvod je klasikou. Podobně jako ohňostroj, který svou pompézností návštěvníky Žižkova náměstí a okolí nadchl. O to slabší byla avizovaná laserová show. Máchání světýlky nad hlavami diváků a "řezání" do budovy pošty, bylo poněkud laciné. Při tom, v rámci projekce, která návštěvníky slavností měla provést 590 lety života Tábora, jakási ženština z balkónu muzea něco říkala plnému náměstí. Co to bylo, jsem se nedozvěděl, nebylo jí příliš rozumět. Celé oficiální zahájení uzavírala reklama na vznikající klub Kotnov. Trochu silné sousto na středověkou městskou oslavu, kterou už od 19. století do současnosti zdobila myšlenka setkávání se - ne masivní, skryté reklamy.

Co se musí nechat, je profesionalita v organizaci. Za devatenáct let se může zdát, že je to samozřejmost. Ale kdo si zkusil něco pořádat, ví, že to není lehké nikdy a vždy se objevují nové "bariéry". Páteční večer až na výjimky, jakou byl výpadek elektrického proudu na Tržním náměstí, proběhlo vše, jak mělo. Aspoň pro diváky. Třešínkou na dortu pak bylo vyklidňovací vystoupení Hradišťanu a naprosto epesní koncert Swing bandu Tábor, který ten večer hrál jako jeden muž. Energicky, hravě a profesionálně.
Lidé tančili jak o život a při děkovačkách si mohli hlasivky strhat. Nutno poznamenat, pro mě to byl předčasný vrchol Táborských slavnosti. Už jen proto, že je to domácí orchestr, který předvedl, že tu nutně nemusíme mít "věci z dovozu".Fotografie


Autor: David Peltán


KLIKNI a zjisti víc


Legendární Zeměžluč v Táboře oslaví 30 let

V sobotu 29. října přijede do táborského Orionu oslavit 30. narozeniny punková legenda z Brna, Zeměžluč. Kdo navštívil, tak určitě nezapomněl na minulé táborské koncerty z let 2004, 2007 a 2009, kdy pokaždé probíhala v klubu Orion divoká párty. Zeměžluč i v roce 2016 nelení a vydává desky, poslední je split s kapelou Angry Brigade a minulý rok vyšla velká split deska s Davovou psychózou, pamětníci ví, že to není poprvé. Kolegové z Brna, Resurgo jsou mladou kapelou, ale s ostřílenými muzikanty. V kapele najdete tři současné nebo bývalé členy Zeměžluče. Resurgo právě vydali desku s názvem V Zajetí myšlenek a vyšla u PHR records. Večer otevře mladá krev z Milevska, Loosers, které domácí publikum určitě již zná z předešlých akcí. Klub bude otevřen od 19, začátek koncertu je ve 20 a konec 23 hodin. Více info ZDE. (ro)

Související články

 

 
Kultura dnes


ČokoFest 2016

Festival / ČokoFest 2016
Výstaviště
28.10.2016 - 30.10.2016 od 14:00 hod.
vícedenní akce

 

Halloween disco párty Zliv

Hudba / EDM
Kulturní dům Zliv
28.10.2016 - 29.10.2016 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

F.O.B. + Elysium

Hudba / koncert / metal - hc
Lucky Pery club
28.10.2016 od 20:00 hod.

 

Den republiky 2016

Ostatní / setkání / tanec - hudba - prezentace
Střelnice
28.10.2016 od 13:00 hod.

 

ŽIJ KULTURNĚ!

Staň se i TY součástí jihočeské kultury! Přidej se k partě a získávej tipy na zajímavé akce, články a také fanouškovské a pořadatelské výhody.

×