PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborská setkání 2012: Vlády se chopil Žižka, Žbirka a dav rozvášnil Visací zámek

Táborská setkání 2012: Vlády se chopil Žižka, Žbirka a dav rozvášnil Visací zámek

Středa, 19.09.2012 / fotoreport

 

Jedenadvacátá Táborská setkání zahájil v pátek 14. září netradičně Orchestr Českého Rozhlasu, vystřídal tak Swing band Tábor, který hrál v partnerské Škofja Loce. A pak už to šlo ve vyšlapaných kolejích. Ohňový průvod s hejtmanem Janem Žižkou v čele, předání vlády města husitům, ohňostroj a popová hvězda, tentokrát Miro Žbirka s kapelou. Sluší se říci, že zahrál výborně a málokdo si nezazpíval průřez jeho tvorbou. Zlom v programu pak přišel s experimentální volbou dalšího interpreta. Pořadatelský Tábor sáhl rovněž po legendě, ale punku - Visacím zámku. Počáteční rozpaky starších ročníků se rozpustily stejně rychle, jako večer vyhlášená prohibice v hektolitrech medoviny, piva a vína. "Visáči" odehráli skvělý koncert a náměstí udrželi jako svou baštu narvané a ve varu. Trička lidí pak propotil Dj Vego v Komix baru.  DALŠÍ FOTKY BRZY!

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: David Peltán






SMUTÉNKA: Zemřel Čert. Jim Čert...

Ve věku 69 let zemřel písničkář, akordeonista Jim Čert, vlastním jménem František Horáček. Proslul zejména osobitým vystupováním a silnými baladami, inspirovanými texty J. R. R. Tolkiena či Bohuslava Reyneka. Jeho pověst hvězdy undergroundu dostala hluboký šrám, když po roce 1989 vyšla jeho placená spolupráce s STB. Za tuto minelu se omluvil a od minulosti se distancoval, Někteří přijali, jiní nezapomněli a neodpustili. Už je patrně souzen jinde. RIP. Pamatujete, když zahrál v táborské Pivnici u Zlatého LVA? My ano... (dap)

Související články

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


Tvořivé odpoledne: Stopy v zimě

Ostatní / workshop / tvořivá dílna pro děti
Městská knihovna Tábor, Žižkovo náměstí 10, Knihovna pro děti a mládež
18.02.2026 od 14:00 hod.

 

Knihovnický kvíz

Ostatní / Knihovnický kvíz
Městská knihovna Tábor, Klubovka, 1. patro
18.02.2026 od 18:00 hod.

 

UMĚLCI GENERACE NÁRODNÍHO DIVADLA

Ostatní / Kafé senior aneb Múzy vypráví
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
18.02.2026 od 13:30 hod.