PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sziget festival 2014: Prodigy, Madness, Crystal Fighters. Není co dodat!

Sziget festival 2014: Prodigy, Madness, Crystal Fighters. Není co dodat!

Neděle, 17.08.2014 / fotoreport

 

Předposlední den Sziget festivalu 2014 měl jednoznačný vrchol. Vystoupení The Prodigy nenechalo klidným nikoho. Uspěch měli také The BossHoss, Crystal Fighters nebo Gipsy Burek Orkestar.

Na Main Stage v sobotu začínali Bombay Bicycle Club. Hráli s radostí a pohodou. To szigetský dav vždy patřičně ocení. Krásné jemné smyčky, které tvoří páteř všech jejich písní se nádherně poslouchaly. Zpestřením se pak stal příchod hostující zpěvačky. Punanny Masif jsme prakticky nestihli, takže ty pro tentokrát vynecháváme. Jiné to bylo s Madness. Legendární kapela hrající téměř 40 let byla další povedenou poslechovkou v programu festivalu. Poslední, pro koho bylo hlavní podium tento den připraveno, byli The Prodigy. Začali s desetiminutovým zpožděním, ale na to všichni velmi rychle zapoměli. Na celém rozlehlém prostranství se začalo pařit jako o život.

Na A38 Stage jsme stihli The BossHoss. Kapela, jejíž zpěvák má hlasově velmi blízko k Elvisovi Presleymu. Hudba, kterou by si člověk pustil jak k obdělávání svého pole tak k nedělní grilovačce. Brilantní dechová sekce v sombrérech jela jako na drátkách a celé kapela přidavala tak stoprocent navíc. Na závěr pak na podium přizvali diváky. Show jak má být!
Další v pořadí byli Jagwar Ma, australské trio, které si jako předskokany svých koncertů vybrali například The XX a The Foals. Set začal dunivými basy. Zpěvák hodně pracoval se svým hlasem používaje všemožných smyček. Chvílema svou hudbou připomínali sety Chemical Brothers či Sister Siam.
Wild beasts přidali trochu na tvrdosti. Nebo lépe řečeno přidali, aby to řadně šlapalo. Ať si užívají i lidé, kteří pomalejší vyklidněnější hudbu moc nemusí. Jen to světlo na focení bylo tragické. Poslední, koho jsme chvíli slyšeli a sotva viděli, protože už jsme nebyli do prostor stanu vpuštěni, byli Crystal Fighters. Hudebně velmi zajímavé. Ale bohužel, ochranka si nenechala vysvětlit, že fotografy by pustit mohli.

Europe stage v odpoledních hodinách také žila. Nejprve DJ setem italských Aucan a následně skvělým live vystoupením Compact Disc Dummidies. Velmi mladá dvojice, o které v budoucnu ještě uslyšíme. Několik dalších fotek pak vzniklo na Blues-Irish Stage, kde hráli u nás známí Bran. V reportu také naleznete Gipsy Burek Orkestar, kteří před půlnocí roztančili World Village Stage svým našlapaným balkánem.


Fotografie


Autor: David Peltán, Ondřej Maňák, Terezie


Výherci soutěže o volný vstup na koncert Jany Jelínkové v Sokolovně Planá

 Výherci soutěže o volné vstupy na koncert Jany Jelínkové a Sto zvířat, kteří představí nové album Jelínkové Dáma s čápem, se stávají Šárka Marková, Lucie Nováková, Věra Masojídková a Nikola Kubišová. Gratulujeme. Koncert se uskuteční v Sokolovně v Plané nad Lužnicí v pátek 17. listopadu. Lístky ještě jsou.

Jeden večer, čtyři kapely

V táborském klubu Orion se na svátek, 17. listopadu od 19.30 hodin, představí čtyři kapely. Zahraje mladá surfrocková skupina The Oxx, trash punková parta TrashSurf, post punkoví PsychoCandy a domácí hardcoroví My Hard Lesson. Po koncertech následuje afterparty s Dj´s Brothers In Basic. Vstupné je 100 korun. (dap)  

Související články

 

 
Kultura dnes


Sto zvířat + Jana Jelínková

Hudba / koncert / ska - soul
Sokolovna Planá nad Lužnicí
17.11.2017 od 20:00 hod.

 

Ochutnávka sýrů a vín

Ostatní / ochutnávka
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.11.2017 od 19:00 hod.

 

Nájemníci pana Swanna

Divadlo / komedie / komedie
Sál hostince U Jandů, náměstí v Nadějkově
17.11.2017 od 19:00 hod.

 

The OXX, Thrashsurf, Psychocandy, My Hard Lesson

Hudba / koncert / Garage-punk,thrash punk,Indie, hardcore
ORION music club nám. F. Křižíka 496/10, 39001 Tábor
17.11.2017 - 18.11.2017 od 19:00 hod.
vícedenní akce