PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Staré nádoby i rybník Jordán mají podobný příběh - Vypuštěné hladiny

Staré nádoby i rybník Jordán mají podobný příběh - Vypuštěné hladiny

Sobota, 04.05.2013 / fotoreport

 

O posledním dubnovém víkendu mohli lidé navštívit výstavu Vypuštěné hladiny, kterou dal dohromady Vojtěch Pollák, student třetího ročníku AVU Praha. V bývalé trafostanici v Dobrovského ulici v Táboře vystavil odpad z nyní vypuštěného Jordánu. Ten dostal nový rozměr, obsahový význam. "V roce 2012 se Jordán začal vypouštět, aby byl očištěn od kalu, bahna a nepořádku, a právě tato situace předcházela mému pozdějšímu uchvácení objekty, které se na jeho dně usadily - především staré smaltované nádoby. I po mnoha letech pod vodou si zachovaly zčásti svou původní barevnost a zároveň získaly novou podobu vytvářenou rzí a jiným poškozením samotných nádob, čímž téměř došlo k popření povahy samotné artefaktu - uměle vytvořeného předmětu," říká autor, pro něhož objekty začaly nabývat estetických kvalit.

"Když jsem poprvé uchopil nádobu a vytáhl ji celou z bahnitého dna, viděl jsem hned na první pohled, že skrze ni mohu pozorovat dno Jordánu. V tento moment mě napadla paralela s vypuštěnou hladinou. Hrnec i Jordán měly podobný příběh," vysvětlil. 

Na vernisáži se kromě Vojtěcha Polláka a dalších budoucích umělců objevil i místní kreslíř Jiří Pekárek. Táborští znají jeho kresby, většinou zákoutí táborská, která ztvárňuje fixami přímo na ulici. Tentokrát se nechal přemluvit k portrétní tvorbě!

Přidejte si Kulturne.com na facebooku a mějte přehled o kultuře a soutěžích nejen na jihu Čech! www.facebook.com/Kulturnecom



Fotografie


Autor: David Peltán





Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


Jarní koncert sborů

Hudba / koncert
Synagoga v Milevsku
26.04.2025 od 17:00 hod.

 

Michal Rapant - výstava DO-TE-KY

Výstava / Vernisáž 26.4.
Galerie Dragoun, Jungmannova 186, Písek
26.04.2025 - 17.05.2025 od 17:00 hod.
vícedenní akce

 

hudba pro duši (prolog festivalu)

Festival / klasická hudba
koncertní sál ZUŠ, Klášterní 39, Bechyně, 39165
26.04.2025 od 18:00 hod.

 

Festival zdraví a jógy

Festival / jóga a zdraví
Střelnice, spolkový dům
26.04.2025 od 08:00 hod.