PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Štafetový pohár pod dohledem ateltických hvězd

Štafetový pohár pod dohledem ateltických hvězd

Neděle, 26.04.2015 / pozvánka

 

 V letošním roce Český atletický svaz ve spolupráci s AŠSK pořádá atletickou soutěž pro 1. stupeň základních škol Štafetový pohár. Tato soutěž se loni konala jen na úrovni krajských kol a republikového finále, ale letos se uskuteční téměř osmdesát okresních kol. Ani okres Tábor není výjimkou. I když se jedná o novou soutěž, zájem mezi školami je v řadě míst naší republiky velký.

Základem soutěže je štafetový běh, kdy mezi sebou soutěží společné štafety čtyř děvčat a čtyř chlapců ve dvou kategoriích. První kategorie jsou žáci 1. až 3. třídy a druhá kategorie jsou žáci 4. až 5. tříd. Každá kategorie běží štafetu 8x100 metrů. Na závěr pak se běží štafeta 8x200 metrů, kde startují za každou školu dvě děvčata a dva chlapci z první i druhé kategorie. Součástí programu jsou i doplňkové disciplíny z programu Atletika pro děti.

Martin Olšan z oddělení soutěží Českého atletického svazu upřesňuje současné počty přihlášených: „Několik týdnů před začátkem okresních kol máme přihlášeno téměř pět set padesát škol. Očekáváme, že se do okresních kol zapojí i další školy, které přihlášky nechávají na poslední chvíli. Velký zájem o soutěž se objevil v Ústeckém kraji, kde je výborně rozjetý svazový projekt Atletiky pro děti do škol a soutěže s dětmi prvního stupně jsou tam velice oblíbené,“ uvedl.

Patronkou soutěže je i letos mistryně světa v běhu na 800 metrů Ludmila Formanová, se kterou nás reprezentovaly ve štafetě 4x400metrů i dvě táborské odchovankyně – Helena Fuchsová a Naďa Koštovalová. Právě držitelka řady medailí z ME a MS Helena Fuchsová potvrdila účast na okresním kole Štafetového poháru v Táboře. „V Táboře máme již nyní přihlášeno téměř deset škol a věříme, že i další tradiční účastníci z řad základních škol se této soutěže zúčastní,“ upřesnil šéf táborské atletiky David Bor.

Okresní kolo Štafetového poháru se koná v pondělí 27. dubna na stadionu Míru a zájemci mají možnost se přihlásit buď na www.stafetovypohar.cz, nebo e mailem na info@atletikatabor.cz . Pořadatelem je atletický oddíl TJ VS Tábor ve spolupráci s AŠSK.
Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Malý princ

Divadlo / pohádkové divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2019 od 19:30 hod.

 

Začínáme končit

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Shirley Valentine

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Filmový Písek 0219

Kino / film / filmový festival
Kino Portyč
17.10.2019 - 20.10.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce