PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Soutěž kapel Jednou trefou na Sziget jde do finále. Nechybí budějovičtí Vees

Soutěž kapel Jednou trefou na Sziget jde do finále. Nechybí budějovičtí Vees

Čtvrtek, 02.04.2015 / článek

 

Poslední krůček zbývá jedné ze tří finálových kapel k tomu si zahrát na Szigetu, na nejlepším festivalu Evropy ve stejný den jako Robbie Williams nebo Florence and the Machine. Nasbírat nejvíce hlasů od fanoušků na třech koncertech se pokusí budějovičtí Vees (CZ), Ghost of You (CZ) a Fresh Out of the Bus (SK). Finálová představení se odehrají na počátku května v Bratislavě v KC DUNAJ, v pražském klubu ROXY a závěrečný večer ve středu 6.května v Brně v klubu Fléda. Návštěvníci Flédy se ještě ten večer dozví, kdo obdržel nejvíce hlasů a odjede v srpnu do Budapešti hrát na festival Sziget.

Prvním postupujícím do finále se stala kapela Vees, která získala nejvyšší hodnocení od poroty v prvním kole a postoupila do přímo do finále. Ve druhém kole soutěže si v České republice finálovou účast zajistili vítězstvím Ghost of You. Slovensko bude reprezentovat Fresh Out Of The Bus. Ve finále se tak objeví mladé kapely, které reflektují aktuální hudební trendy a dokáží na ně reagovat osobitou tvorbou.

Sziget, největší hudební festival ve střední Evropě, probíhá v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu více než dvacet let. Jako zatím jediný festival v historii je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014, a pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti téměř 400 000 fanoušků z více než 80 zemí.

Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szigetu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2014 byly poprvé vyprodané permanentky ještě před začátkem festivalu.

Vees
Kapela ve svém popisu uvádí tyto klíčová slova: energie, kytara, basa, bicí, show. Vybrousit styl od původního á la 60’s rock’n’rollu do současné podoby moderního rocku a podmanit si nejedno pódium ve střední Evropě i srdce mnohých fanynek. VEES si razí zcela vlastní cestu moderní tzv. «kytarovky» s autentickým zvukem i hudebními postupy, které nenechají chladným nikoho, kdo v pubertě poslouchal na shuffle Led Zeppelin a Arctic Monkeys.Ghost of You

V Brně působící čtveřice mladých hudebníků dohromady svedena souhrou náhod na podzim roku 2012. Ve snaze nalézt společnou řeč v jazyce hudby otvírají GoY různé žánrové škatulky a poté si je strkají zpět do kapsy. Z minima maximum? DIY? Energie? Pop?Fresh Out Of The Bus
Post-indie trio, ktoré si už po necelých dvoch rokoch fungovania našlo stabilné miesto na slovenskej alternatívnej scéne. Eponymný debut "Fresh Out Of The Bus" vydali vo februári 2015 a bol okamžite kritikou označený ako jedna z najvýraznejších prvotín posledných rokov.
Soutěž vyhlašuje zástupce Sziget Festivalu pro Českou republiku a Slovensko

Průběh soutěže:

1. kolo
– Interpreti / kapely se mohy do soutěže přihlásit do 8. 3. 2015. Porota vybrala 6 kapel z každé země, které postupují do 2. kola soutěže. Za ČR: Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season. Za SK: Nvmeri, Purist, Fallgrapp, Talkshow, Fresh Out Of The Bus a Bloom. Přímým postupujícím do finále jsou VEES.

2. kolo – V druhé polovině března (tj. 16. - 31. 3. 2015) soutěž pokračovala v partnerských rádiích. O vítězi dané země (jeden vítěz z ČR a jeden ze SR) rozhodli posluchači radií. Vítěze pro ČR Ghost of You vybrali posluchači Radia 1, vítěze Slovenska Fresh Out Of The Bus pak posluchači Rádio_FM.

3. kolo FINÁLE – V týdnu od 4. - 10. května čekají vybrané 3 kapely koncerty ve 3 městech – 4.5. v Bratislavě - KC DUNAJ, 5.5. v Praze ROXY a 6.5. v Brně - FLÉDA. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu. Každý návštěvník koncertu s platnou zakoupenou vstupenkou může na daném koncertě hlasovat pro svého favorita. Hlasy jednotlivých kapel se sčítají, vítězí kapela s největším celkovým počtem hlasů ze všech odehraných koncertů. Vyhlášení vítěze soutěže proběhne v Brně v klubu Fléda.

Více informací k soutěži ZDE

Foto: David Peltán


Autor: i, dap -


Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Gabriela Vermelho sólo

Hudba / koncert / multižánrová hudba
Obrazárna Špejchar
14.07.2024 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víti Marčíka - Bajaja

Divadlo / pro děti / loutková pohádka
Veselské pískovny
14.07.2024 od 16:30 hod.

 

veselská ozvěna 2024 - z české operní klenotnice

Hudba / koncert duchovní hudby
Kostel Navštívení Panny Marie v Zálší
14.07.2024 od 19:00 hod.

 

kinematograf bratří čadíků 2024

Kino / film / projekce letního kina pod širým nebem
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
14.07.2024 - 16.07.2024 od 21:30 hod.
vícedenní akce