PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Slavata Triatlon Tour 2015: Být jiný neznamená být špatný

Slavata Triatlon Tour 2015: Být jiný neznamená být špatný

Pondělí, 11.05.2015 / pozvánka

 

Nezadržitelně se blíží již pátý ročník série dětských triatlonových závodů – Slavata Triatlon Tour 2015. Ten letošní se bude konat ve čtvrtek 14. května od 15 hodin v Areálu Komora v Táboře.

Slavata Triatlon Tour je série triatlonových závodů pro děti z dětských domovůveřejnost. Cílem projektu je vzbudit v dětech vůli jít za svým snem a ukázat, že životní překážky je třeba zdolat. Velmi důležitá je motivace osobním příběhem, který dětem přináší triatlonista Tomáš Slavata, jenž má s nelehkým dětstvím vlastní zkušenost.

„Snažím se spojit dva rozdílné světy, které naše společnost oddělila a přitom si každý zasluhuje dostat rovnocennou šanci. V rámci této série závodů je na každém závodě možnost si zapůjčit kolo a vybavení. Tím dávám šanci i dětem z rodin, které si třeba nemůžou kolo dovolit, ale přesto by chtěly, aby si jejich děti tento závod mohly vyzkoušet. Dávám jen šanci, kterou jsem já sám v dětství nedostal a musel za ní bojovat – to je Slavata Triatlon Tour,“ vysvětlil Slavata.

Organizátoři půjčí kola i vybavení

Triatlonový závod je určen pro děti ve věku od čtyř do 18 let pořádaný patronem dětí z dětských domovů a profesionálním českým sportovcem, Tomášem Slavatou, který již pátým rokem navštěvuje města po celé republice a díky sportu propojuje světy dětí pocházejících z různých prostředí.

„V každém závodě je možnost zapůjčení kola a vybavení, aby si všechny děti mohly vyzkoušet tento krásný sport,“ nabízí Slavata pomoc sociálně slabším.

Na jeden start jsou v den závody přizvány jak děti z veřejnosti, tak děti z dětských domovů, což přispívá k integraci těchto dvou světů v době, kdy je společnost uměle odděluje a vychovává k soucitu s těmi, kterým jejich rodina nedokázala poskytnout dostatečné zázemí k plnohodnotnému životu.

„Letošní závodní série se nese v duchu týmové spolupráce a k její organizaci zveme i dobrovolníky z místa konání, kteří se mohou zapojit do příprav a stát se tak součástí zázemí závodu - předávat diplomy a ceny. Pomáhat se stavěním a značením tratě nebo jen přijít a podpořit děti svým fanděním,“ zve Slavata všechny příznivce sportu.

Můžete vyhrát kolo

Krajští vítězové každé z pěti kategorií pak postoupí do finále, kterése uskuteční 13. září v Praze. Cenami pro závodníky budou čtyři horská kola Author, která se budou losovat, aby měl v tomto závodu šanci každý bez ohledu na výsledek závodu.

Tento rok navíc ve svém ranním vysílání bude na triatlonové závody zvát své posluchače i tým Rádia Impuls. Svou oporu projekt našel nově i ve spolupráci s Nadačním Fondem Pomoci.

Kompletní informace o celé Tour naleznete na www.slavatatriatlontour.cz, kde také probíhá registrace účastníků a dobrovolníků.

Harmonogram závodního dne pro Slavata triatlon tour 2015


* Registrace otevřená od 14 hodin
* Nejpozději do 15:00 - Prezentace závodníků kategorií 5 – 10 let
* Nejpozději do 16:30 – Prezentace závodníků kategorií 11 – 18 let

zahájení závodů

15:15 – 16.50
* kategorie předškoláci
* kategorie chlapci a dívky ve věku 7-8 let
* kategorie chlapci a dívky ve věku 9-10 let
vyhlášení výsledků

17:10 – 18.30
* kategorie chlapci a dívky ve věku 11-12 let
* kategorie chlapci a dívky ve věku 13-15 let
* kategorie chlapci a dívky ve věku 16-18 let
* vyhlášení výsledků

Závodí se od nejmladších kategorií po ty nejstarší. Časový rozpis je pouze orientační. Dle počtu závodníků v jednotlivých kategoriích se časy mohou posunout.
 


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Vyhlášení výsledků veselých kol 2019

Ostatní / oslava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

Toulky za poznáním - Severní Korea

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

BUSNY - Afrikou tam a zpět

Ostatní / cestovatelská přednáška
Garage Tábor
16.10.2019 od 19:00 hod.

 

Cavewoman

Divadlo / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
16.10.2019 od 19:30 hod.