PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Skateové závody se topily ve slunci. Zúčastnila se i tuzemská špička

Skateové závody se topily ve slunci. Zúčastnila se i tuzemská špička

Středa, 13.10.2010 / fotoreport

 

Třetí ročník černovického qp BOWL CONTESTU je za námi. Přinášíme stručný report z toho, co se v sobotu 9. října dělo v průběhu závodu i celého dne. Jisté je, že počasí vyšlo na jedničku a závod??

Černovický bazének je pojem sám o sobě a pohodový kontest, který se zde každoročně pořádá neoficiálně uzavírá uplynulou skate sezónu.
Svým způsobem nejde ani tak o závody, nebo vyhrocené soutěžení mezi zůčastněnými.
Tím pádem se vždy sjede bazénkové jádro jezdců z celé republiky a všichni si užívají skateboardingu, pohodové nálady, popíjení různých destilátů a volné konverzace s přáteli.

A jinak tomu nebylo ani letos. Partička osmnácti přihlášených jezdců byla rozdělena do šesti heatů (skupin) po třech jezdcích, kdy každá skupina měla sedm minut volného ježdění a postupně se tak všichni v bazénku vystřídali. Do finále pak postupovalo šest nejlepších. Vidět jsme mohli čisté jízdy budějovického Vládi Hlaváčka, který mimochodem posléze vyhrál i besttrick.

Krásné bazénové oblouky projížděl Board fotograf Panker a asi největší polety jsme mohli vidět od legendárního jezdce Míry Tovaryše. Svižnou jízdu plnou technických triků zajel pražský Michal Musil a pozadu nezůstal skrytý talent havířovského Lukáše "Bédi" Wielucha .

Dorazil i lišovský stavitel a majitel jednoho z největších bowlů v ČR Libor "ZRZA" Mikeš, který se po závěrečném GAME OF SKATE souboji do finále s Mírou Brožem bohužel neprobojoval. I tak předvedl čistou a stylovou jízdu.

Všichni si užívali slunečného podzimního dne a pauzy mezi jednotlivými koly byly příjemně doplňeny koncerty kapel Done and Gone a JZLF. Skateboarding probíhal až do večerních hodin, kdy byla akce oficiálně ukončena.

Velký dík patří především majiteli a staviteli bazénku Koldovi, sponzorům i samozřejmě všem, kteří se akce zúčastnili. Tak zase za rok...

Výsledky :

1 - Míra Tovaryš
2 - Lukáš "Béda" Wieluch
3 - Michal Musil

Besttrick : Vláďa Hlaváček - Bluntslide to 50/50 grind !Fotografie


Autor: Miroslav Brož, foto: D. Peltán

V pražské Arše vystoupí jazzový objev Kamasi Washington

Největší jazzový objev desetiletí, saxofonista a kompozer Kamasi Washington, oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění. Spolupracoval s Wayne Shorterem, Herbie Hancockem, Lauryn Hill i Snoop Doggem, se zappovským klávesistou George Dukem i zpěvačkou Chakou Khan a vystoupil na velkých festivalech včetně Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo a Primavera. V Praze představí repertoár ze svého napjatě očekávaného alba. Koncert se koná v Divadle Archa ve středu 23. května od 20 hodin. Vstupenky seženete na GoOut od 990 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ZUŠ Veselí nad Lužnicí

Hudba / koncert / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
22.05.2018 od 18:00 hod.

 

Varieté Freda A. aneb Chytání větru

Divadlo / jevištní parafráze
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
22.05.2018 od 19:00 hod.

 

Budějovický majáles

Festival / hudba - divadlo - zábava
České Budějovice
22.05.2018 - 25.05.2018
vícedenní akce

 

Miláček Anna

Divadlo / komedie
Dům kultury Milevsko
22.05.2018 od 19:30 hod.