PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Skateové závody se topily ve slunci. Zúčastnila se i tuzemská špička

Skateové závody se topily ve slunci. Zúčastnila se i tuzemská špička

Středa, 13.10.2010 / fotoreport

 

Třetí ročník černovického qp BOWL CONTESTU je za námi. Přinášíme stručný report z toho, co se v sobotu 9. října dělo v průběhu závodu i celého dne. Jisté je, že počasí vyšlo na jedničku a závod??

Černovický bazének je pojem sám o sobě a pohodový kontest, který se zde každoročně pořádá neoficiálně uzavírá uplynulou skate sezónu.
Svým způsobem nejde ani tak o závody, nebo vyhrocené soutěžení mezi zůčastněnými.
Tím pádem se vždy sjede bazénkové jádro jezdců z celé republiky a všichni si užívají skateboardingu, pohodové nálady, popíjení různých destilátů a volné konverzace s přáteli.

A jinak tomu nebylo ani letos. Partička osmnácti přihlášených jezdců byla rozdělena do šesti heatů (skupin) po třech jezdcích, kdy každá skupina měla sedm minut volného ježdění a postupně se tak všichni v bazénku vystřídali. Do finále pak postupovalo šest nejlepších. Vidět jsme mohli čisté jízdy budějovického Vládi Hlaváčka, který mimochodem posléze vyhrál i besttrick.

Krásné bazénové oblouky projížděl Board fotograf Panker a asi největší polety jsme mohli vidět od legendárního jezdce Míry Tovaryše. Svižnou jízdu plnou technických triků zajel pražský Michal Musil a pozadu nezůstal skrytý talent havířovského Lukáše "Bédi" Wielucha .

Dorazil i lišovský stavitel a majitel jednoho z největších bowlů v ČR Libor "ZRZA" Mikeš, který se po závěrečném GAME OF SKATE souboji do finále s Mírou Brožem bohužel neprobojoval. I tak předvedl čistou a stylovou jízdu.

Všichni si užívali slunečného podzimního dne a pauzy mezi jednotlivými koly byly příjemně doplňeny koncerty kapel Done and Gone a JZLF. Skateboarding probíhal až do večerních hodin, kdy byla akce oficiálně ukončena.

Velký dík patří především majiteli a staviteli bazénku Koldovi, sponzorům i samozřejmě všem, kteří se akce zúčastnili. Tak zase za rok...

Výsledky :

1 - Míra Tovaryš
2 - Lukáš "Béda" Wieluch
3 - Michal Musil

Besttrick : Vláďa Hlaváček - Bluntslide to 50/50 grind !Fotografie


Autor: Miroslav Brož, foto: D. Peltán

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce