PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Skateové závody se topily ve slunci. Zúčastnila se i tuzemská špička

Skateové závody se topily ve slunci. Zúčastnila se i tuzemská špička

Středa, 13.10.2010 / fotoreport

 

Třetí ročník černovického qp BOWL CONTESTU je za námi. Přinášíme stručný report z toho, co se v sobotu 9. října dělo v průběhu závodu i celého dne. Jisté je, že počasí vyšlo na jedničku a závod??

Černovický bazének je pojem sám o sobě a pohodový kontest, který se zde každoročně pořádá neoficiálně uzavírá uplynulou skate sezónu.
Svým způsobem nejde ani tak o závody, nebo vyhrocené soutěžení mezi zůčastněnými.
Tím pádem se vždy sjede bazénkové jádro jezdců z celé republiky a všichni si užívají skateboardingu, pohodové nálady, popíjení různých destilátů a volné konverzace s přáteli.

A jinak tomu nebylo ani letos. Partička osmnácti přihlášených jezdců byla rozdělena do šesti heatů (skupin) po třech jezdcích, kdy každá skupina měla sedm minut volného ježdění a postupně se tak všichni v bazénku vystřídali. Do finále pak postupovalo šest nejlepších. Vidět jsme mohli čisté jízdy budějovického Vládi Hlaváčka, který mimochodem posléze vyhrál i besttrick.

Krásné bazénové oblouky projížděl Board fotograf Panker a asi největší polety jsme mohli vidět od legendárního jezdce Míry Tovaryše. Svižnou jízdu plnou technických triků zajel pražský Michal Musil a pozadu nezůstal skrytý talent havířovského Lukáše "Bédi" Wielucha .

Dorazil i lišovský stavitel a majitel jednoho z největších bowlů v ČR Libor "ZRZA" Mikeš, který se po závěrečném GAME OF SKATE souboji do finále s Mírou Brožem bohužel neprobojoval. I tak předvedl čistou a stylovou jízdu.

Všichni si užívali slunečného podzimního dne a pauzy mezi jednotlivými koly byly příjemně doplňeny koncerty kapel Done and Gone a JZLF. Skateboarding probíhal až do večerních hodin, kdy byla akce oficiálně ukončena.

Velký dík patří především majiteli a staviteli bazénku Koldovi, sponzorům i samozřejmě všem, kteří se akce zúčastnili. Tak zase za rok...

Výsledky :

1 - Míra Tovaryš
2 - Lukáš "Béda" Wieluch
3 - Michal Musil

Besttrick : Vláďa Hlaváček - Bluntslide to 50/50 grind !Fotografie


Autor: Miroslav Brož, foto: D. Peltán

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


NEREZ & LUCIA

Hudba / koncert
Jihočeské divadlo
24.03.2019 od 19:00 hod.

 

Domaci@stesti.hned

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.03.2019 od 19:00 hod.