PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sázavafest 2013 představuje line-up. Přijedou Hadouken!, Monarchy, Dub FX i Falco

Sázavafest 2013 představuje line-up. Přijedou Hadouken!, Monarchy, Dub FX i Falco

Neděle, 07.07.2013 / PR článek

 

Festival, který má tradici. Festival, který má stále co říct. Festival, který slibuje, že bude ještě více fresh. Sázavafest 2013, který se koná od 1. do 3. srpna 2013, se letos přesunul do krásného zámeckého lesoparku městečka Světlá nad Sázavou, kde vám představí velkou spoustu zahraničních a českých umělců, kteří se představí na čtyřech scénách.

Podařilo se nám získat špičkové hvězdy nejen kytarové a popové, ale i taneční scény. Novým headlinerem se stala britská pětice HADOUKEN! /GB/, která v posledních letech zaznamenala obrovský úspěch a které kritici předpovídají velkou budoucnost. Dále vystoupí britské vycházející hvězdy MONARCHY /GB/, často označované jako novodobí Hurts. Je tomu 15 let, co nás opustil rakouský zpěvák Falco - speciálně na Sázavfest 2013 tak přijede zahrát FALCO tribute band /AUT/, totiž členové jeho původní kapely. Dále se představí DJská legenda JASPER FORKS alias U96 /GER/ a australský streetový performer DUB FX /AUS/.

Z dalších vystupujících umělců jmenujme TATA BOJS, KRYŠTOF, VISACÍ ZÁMEK, CELESTE BUCKINGHAM, PETER BIČ PROJECT /SK/, THE CELLMATES /SK/, BILLY BARMAN /SK/ nebo LYRE LE TEMPS /FR/. Dále potvrzujeme také rakousko-britskou dvojici MR. DERO & KLUMZY TUNG, NO NAME, MANDRAGE nebo nástupce Support Lesbiens PORTLESS v čele s Kryštofem Michalem. Dokonce dvěma koncerty návštěvníky festivalu poctí BLUE EFFECT. Dále vystoupí VYPSANÁ FIXA, UDG, XINDL-X, uznávaný herec JIŘÍ SCHMITZER a RYBIČKY 48. Letos už podruhé dostává Sázavafest své multižánrovosti, a tak představuje opět úspěšnou taneční halu v produkci labelu Dance Mania. Na festival přijede talentovaný chorvatský DJ a producent PYERO, český ÉPOQUE NOIR a také česká stálice DJ Lucca.

Festival Sázavafest vytvořil zbrusu nový produkční tým, který je plný nápadů, myšlenek a inspirací. Ty vám nabídne v rámci letního festivalu Sázavafest s pořadovým číslem 13. Nový pořadatelský tým slibuje spoustu novinek a překvapení. „Všichni věříme, že třináctka pro nás bude šťastným číslem a navážeme tak na předešlé ročníky, kdy jsme dovezli do České republiky nepřeberné množství hvězd jako Moby, Sister Bliss (Faithless), Sky (Morcheeba), Hurts, Paul Oakenfold, Kosheen, The Subways, Fun Lovin‘ Criminals, Alphaville nebo Nouvelle Vague,“ říká ředitel Sázavafestu Pavel Kloupar. „Jsme rádi, že se osvědčila také taneční hala, v jejíž realizaci chceme nadále pokračovat. Rozhodně tím ale nechceme ubírat prostor klasickým kytarovkám, které na festivalu vždycky měly a i nadále budou mít své místo“, uzavírá Pavel Kloupar.

Festival a historie

Spojení Sázavafestu a Vysočiny jsme nebrali na lehkou váhu. Světlá nad Sázavou totiž nabídne návštěvníkům mnohé – kromě ideální lokality mezi Prahou a Brnem, nádherné přírodoy okolo a řeky Sázavy je to zejména prostředí majestátního zámeckého parku, ve kterém festival proběhne. Majestátní zámek, rybník, staleté stromy, nekonečné cestičky – to je prostředí, které nenajde mezi českými festivaly srovnání. Přímo za parkem je také pro návštěvníky připraven festivalový kemp s parkingem. Vysočina se na festivalu promítla i v osobě letošního patrona festivalu - místního patriota, hostinského a muzikanta Martina Haška, pravnuka slavného spisovatele Jaroslava Haška, rodáka z nedaleké Lipnice nad Sázavou. Ten oficiálně povolil švejkování na celý první srpnový víkend, věříme tedy, že dobrá nálada Sázavafest jen tak neopustí.

Vstupenky na všechny tři dny festivalu lze v současné chvíli pořídit za 950 Kč. Pro ty, kteří chtějí zakusit atmosféru festivalu alespoň na jeden den, na místě budou k dostání lístky jednodenní – a to na čtvrtek a sobotu, přičemž pokladny budou k dispozici dvě, jedna u hlavního vchodu a druhá u kempu, jehož lze využít za 250 Kč. Vstupenky lze koupit na www.ticketportal.cz.
Více informací o účinkujících a o samotném festivalu k nalezení na www.sazavafest.cz.

Přijďte i letos okusit atmosféru Sázavafestu – tradičního festivalu, který dohromady spojuje nejrozmanitější žánry a který se na rozdíl od jiných nespoléhá jen na osvědčená jména, ale nebojí se posunovat hranice a pokaždé přinést něco nového a originálního.


Autor: i -

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


PRECEDENS - pro náhlou indispozici zrušeno

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.

 

Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.