PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Robert Křesťan s Druhou Trávou pokřtí ve Slavii své první DVD. Hledá historii

Robert Křesťan s Druhou Trávou pokřtí ve Slavii své první DVD. Hledá historii

Pondělí, 22.04.2013 / pozvánka

 

Legenda české folk&country scény vystoupí a ve velkém pokřtí své první DVD na pódiu budějovického domu Slavie v úterý 23. dubna. Po dlouhé době Druhá Tráva zahraje v jihočeské metropoli. Vstupenky jsou v předprodeji v síti CBsystem.cz a v Café klubu Slavie. Koncert se koná v rámci nového žánrových večerů Folk&Country ve Slavii.

Skupina Druhá tráva natáčela za přítomnosti kamer loni v listopadu svůj hranický koncert. Na pódium si pozvala i několik hostů: amerického písničkáře a držitele Grammy Petera Rowana, jeho krajana, kytaristu Steva Walshe či česko-irskou zpěvačku Katku Garcíu. Celý večer měl pod taktovkou režisér filmů Co chytneš v žitě nebo Čert ví proč Roman Vávra.

Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem vypustí do světa své první živé DVD na konci jara. Pár týdnů před vydáním se však ještě obrací na své fanoušky s žádostí o pomoc. Koncert, který kapela natočila loni v divadle Stará střelnice v Hranicích, totiž hodlá doplnit o staré fotky, raritní nahrávky a nejrůznější jiné "vykopávky".

"Během prací na třídění bonusového materiálu nás napadlo oslovit fanoušky, zda někde nemají nějaký zapomenutý rozhovor, fotku či bootleg. Obdobným způsobem byla ostatně sesbírána část archivu třeba pro seriál Bigbít. Takže je možné, že z toho vyplavou cenné poklady," říká manažer kapely David Němeček.

Pokud si někdo myslí, že nějakou vzácnost o kapele doma má, může kontaktovat Druhou trávu prostřednictvím facebooku nebo webových stránek. "Tam na nás lidé najdou telefon či email," dodává Němeček.

O kapele

Kapela Druhá tráva vznikla v roce 1991. Od počátku mixuje několik hudebních stylů: bluegrass, folk i rock. Hlavními osobnostmi Druhé trávy jsou zpěvák, skladatel a textař Robert Křesťan společně s banjistou a producentem Lubošem Malinou a fenomenálním hráčem na dobro Lubošem Novotným. Kapela vydala za dvacet let 15 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country.

Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby z nejnovějších studiových alb Marcipán z Toleda, Shuttle to Betlehem a 1775 básní Emily Dickinsonové.

FOLK A COUNTRY VEČERY VE SLAVII

· 23.4. Robert Křesťan a Druhá Tráva – křest prvního DVD
· 14.5. Výuka country tanců - klasické, historické, square, line, cloging atd.
· 21.5. November 2nd - Hudba vycházející z kořenů tradičního amerického písničkářství, které v sobě spojuje rock, blues a funky. Charakteristický zvuk kapely dotváří výrazný a nezaměnitelný ženský vokál Saši Langošové.
· 23.5. Žofie Kabelková - Jedna z nejvýraznějších písničkářek nastupující folkové generace, zpěvačka a kytaristka, nominována na žánrovou cenu ANDĚL 2009
· 24.-27.7. V rámci letního programu na scéně "Pod Kaštany" chystáme taky folk a country týden
· Podzim – v přípravě koncert Pavla Bobka


Autor: i -

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bechyňské doteky 2018

Festival
náměstí T. G. M. Bechyně
17.08.2018 - 19.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

WØLF and Accident Instantané

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Návštěva mladé dámy

Divadlo / komedie o vztazích
Hrad Rožmberk
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Kašpar Vlskice 2018

Festival / divadelní open air festival
Tvrz Vlksice
17.08.2018 - 25.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce