PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pro Fokus se rockovalo. O kolečko víc či míň, bylo jedno! V RJ Baru hrál Dj Flux

Pro Fokus se rockovalo. O kolečko víc či míň, bylo jedno! V RJ Baru hrál Dj Flux

Čtvrtek, 26.09.2013 / fotoreport

 

V pátek 20. září se v malém sále táborské Střelnice hrálo, tančilo i vystavovalo. V rámci benefičního večera pro Fokus Tábor vystoupil Tábor Superstar Band s programem Edge Rock a mladí talenti Werner von Braun. K vidění jsou stále obrazy Jaroslava Hrušky. V music baru RJ v noci roztáčela desky dýdžejská kapacita Dj Flux. Na závěr večera pak dorazili bratři Mwingirové z Tanzánie a rozjeli s dýdžejem nečekaný freestyle jam session. Krásná tečka!

Na Fokus Tábor se v rámci Týdnů duševního zdraví vybralo téměř 20 000 korun. "Akce je za námi, všechny dojmy se již usadily a známe také finanční výsledek našeho snažení. Výtěžek akce byl téměř dvacet tisíc. Tyto prostředky jsme získali prodejem vstupenek na jednotlivé akce a prodejem produktů sociálně-terapeutické dílny a chráněné kavárny v průběhu sobotní akce. Po zaplacení nákladů nám sice nezbylo na koupi auta pro poskytování terénních sociálních služeb, což bylo naše tajné přání, nicméně i tak jsme dosáhli hlavního cíle akce. Významným způsobem jsme se zapojili do celorepublikové kampaně na podporu péče o duševně nemocné a na podporu destigmatizace duševního onemocnění. Dali jsme o sobě vědět a všichni, kdo přišli, si jistě odnesli příjemný zážitek a zároveň si uvědomili, že duševní onemocnění se netýká jen hrstky anonymních lidí. Získali jsme další desítky podpisů pod Petici na podporu Deklarace platformy pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním v České republice, které slavnostně předáme v rámci Happeningu za duševní zdraví 9. října v Praze," říká za Fokus Radka Rybáková.

Vyhlášená veřejná sbírka na podporu sdružení pokračuje až do konce října, kdy bude ukončena výstava FOKUSu v Městské knihovně v Táboře.


Fotografie


Autor: David Peltán

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bechyňské doteky 2018

Festival
náměstí T. G. M. Bechyně
17.08.2018 - 19.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

WØLF and Accident Instantané

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Návštěva mladé dámy

Divadlo / komedie o vztazích
Hrad Rožmberk
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Kašpar Vlskice 2018

Festival / divadelní open air festival
Tvrz Vlksice
17.08.2018 - 25.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce