PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pro Fokus se rockovalo. O kolečko víc či míň, bylo jedno! V RJ Baru hrál Dj Flux

Pro Fokus se rockovalo. O kolečko víc či míň, bylo jedno! V RJ Baru hrál Dj Flux

Čtvrtek, 26.09.2013 / fotoreport

 

V pátek 20. září se v malém sále táborské Střelnice hrálo, tančilo i vystavovalo. V rámci benefičního večera pro Fokus Tábor vystoupil Tábor Superstar Band s programem Edge Rock a mladí talenti Werner von Braun. K vidění jsou stále obrazy Jaroslava Hrušky. V music baru RJ v noci roztáčela desky dýdžejská kapacita Dj Flux. Na závěr večera pak dorazili bratři Mwingirové z Tanzánie a rozjeli s dýdžejem nečekaný freestyle jam session. Krásná tečka!

Na Fokus Tábor se v rámci Týdnů duševního zdraví vybralo téměř 20 000 korun. "Akce je za námi, všechny dojmy se již usadily a známe také finanční výsledek našeho snažení. Výtěžek akce byl téměř dvacet tisíc. Tyto prostředky jsme získali prodejem vstupenek na jednotlivé akce a prodejem produktů sociálně-terapeutické dílny a chráněné kavárny v průběhu sobotní akce. Po zaplacení nákladů nám sice nezbylo na koupi auta pro poskytování terénních sociálních služeb, což bylo naše tajné přání, nicméně i tak jsme dosáhli hlavního cíle akce. Významným způsobem jsme se zapojili do celorepublikové kampaně na podporu péče o duševně nemocné a na podporu destigmatizace duševního onemocnění. Dali jsme o sobě vědět a všichni, kdo přišli, si jistě odnesli příjemný zážitek a zároveň si uvědomili, že duševní onemocnění se netýká jen hrstky anonymních lidí. Získali jsme další desítky podpisů pod Petici na podporu Deklarace platformy pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním v České republice, které slavnostně předáme v rámci Happeningu za duševní zdraví 9. října v Praze," říká za Fokus Radka Rybáková.

Vyhlášená veřejná sbírka na podporu sdružení pokračuje až do konce října, kdy bude ukončena výstava FOKUSu v Městské knihovně v Táboře.


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.

 

Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
24.03.2023 - 26.03.2023 od 18:00 hod.
vícedenní akce