PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pražský výběr povstal k životu. Na koncert přišly tisíce lidí a nechyběla ani koza

Pražský výběr povstal k životu. Na koncert přišly tisíce lidí a nechyběla ani koza

Neděle, 24.03.2013 / fotoreport + článek

 

V úterý 19. března se odehrál první koncert z mini tour znovuobnovené kapely Pražský výběr. Jedinečnou možnost slyšet je měli především Plzeňáci, neboť vystoupení se odehrálo v ČEZ aréně v západočeském krajském městě. Nakonec si koncert vychutnalo téměř dva tisíce lidí.

Nebývá zvykem, aby koncerty začínaly na čas. Pražský výběr je ale světlá výjimka, protože vystoupení začalo oproti plánu jen o dvacet minut déle. A start byl naprosto výborný. Po krátkém dunění kytar, vybuchly dva ohňostroje, roztrhla se opona a objevil se Pražský výběr v tom nejslavnějším složení, tedy Michael Kocáb, Jiří Hrubeš, Michal Pavlíček a Vilém Čok.

Od Soukupa až po kozu

Koncert byl plný překvapení, hostů a všelijakých kostýmů jednotlivých hudebníků. První z hostujících byl František Ringo Čech, který si s sebou vzal známou kozu. I když se koza vzpínala a očividně nechtěla, nedalo se nic dělat. Čech si s ní nakonec poradil a holka poslušně nakráčela. Za to se jí dostalo velkého potlesku.

Čecha pak následovalo ještě několik osob spojených s historií kapely. Nejznámější je asi Ondřej Soukup, dále Petr Novotný, Iva Pazderková nebo Klaudius Kryšpín, který si střihl celou druhou část koncertu na bicí.
Během necelých dvou hodin, které celý koncert trval, zazněly takové hity jako Zubatá, Pražákům nebo Na Václavským Václaváku. Dále i třeba Tango Ropotámo, Straka v Hrsti i Prachy jenom Prachy. Na závěr došlo i na dvě vlny přídavků a celé vystoupení tak bylo obohaceno ještě o pět dalších skladeb.

S Kocábem od začátku až do konce

Česká rocková kapela založena Michaelem Kocábem, zosobnění odvazu, srandy, recese, humoru, ironie i nadsázky. Po instrumentální stránce asi jedna z nejlepších českých kapel. Přesně tak by se dal popsat Pražský výběr.
Vznik kapely je spojen s rokem 1976, od kdy koncertoval až do roku 1983. Následně ještě od roku 1986 pod názvěm Výběr. Dlouho poté, konkrétně v 2004 odehráli během jednoho roku 32 takřka vyprodaných vystoupení a představili se na největších českých letních festivalech.

Přidejte si Kulturne.com na facebooku a mějte přehled o kultuře a soutěžích nejen na jihu Čech! www.facebook.com/Kulturnecom


Fotografie


Autor: Jakub Axman, František Ciml

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselská ozvěna 2019 - Black and White

Hudba / koncert duchovní hudby
Kostel Navštívení Panny Marie Zálší
18.08.2019 od 19:00 hod.

 

Tvořivá neděle na zámku Brandlín

Ostatní / Setkání a tvoření pro všechny věkové skupiny
zámek Brandlín
18.08.2019 od 09:00 hod.

 

Naše Chutě 2019

Festival / gastronomie
Střelnice
18.08.2019 od 11:00 hod.

 

Čertovské posvícení v Pohádkové kovárně v Selibově

Pro děti
Pohádková kovárna Selibov
18.08.2019 od 10:00 hod.