PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pražský výběr povstal k životu. Na koncert přišly tisíce lidí a nechyběla ani koza

Pražský výběr povstal k životu. Na koncert přišly tisíce lidí a nechyběla ani koza

Neděle, 24.03.2013 / fotoreport + článek

 

V úterý 19. března se odehrál první koncert z mini tour znovuobnovené kapely Pražský výběr. Jedinečnou možnost slyšet je měli především Plzeňáci, neboť vystoupení se odehrálo v ČEZ aréně v západočeském krajském městě. Nakonec si koncert vychutnalo téměř dva tisíce lidí.

Nebývá zvykem, aby koncerty začínaly na čas. Pražský výběr je ale světlá výjimka, protože vystoupení začalo oproti plánu jen o dvacet minut déle. A start byl naprosto výborný. Po krátkém dunění kytar, vybuchly dva ohňostroje, roztrhla se opona a objevil se Pražský výběr v tom nejslavnějším složení, tedy Michael Kocáb, Jiří Hrubeš, Michal Pavlíček a Vilém Čok.

Od Soukupa až po kozu

Koncert byl plný překvapení, hostů a všelijakých kostýmů jednotlivých hudebníků. První z hostujících byl František Ringo Čech, který si s sebou vzal známou kozu. I když se koza vzpínala a očividně nechtěla, nedalo se nic dělat. Čech si s ní nakonec poradil a holka poslušně nakráčela. Za to se jí dostalo velkého potlesku.

Čecha pak následovalo ještě několik osob spojených s historií kapely. Nejznámější je asi Ondřej Soukup, dále Petr Novotný, Iva Pazderková nebo Klaudius Kryšpín, který si střihl celou druhou část koncertu na bicí.
Během necelých dvou hodin, které celý koncert trval, zazněly takové hity jako Zubatá, Pražákům nebo Na Václavským Václaváku. Dále i třeba Tango Ropotámo, Straka v Hrsti i Prachy jenom Prachy. Na závěr došlo i na dvě vlny přídavků a celé vystoupení tak bylo obohaceno ještě o pět dalších skladeb.

S Kocábem od začátku až do konce

Česká rocková kapela založena Michaelem Kocábem, zosobnění odvazu, srandy, recese, humoru, ironie i nadsázky. Po instrumentální stránce asi jedna z nejlepších českých kapel. Přesně tak by se dal popsat Pražský výběr.
Vznik kapely je spojen s rokem 1976, od kdy koncertoval až do roku 1983. Následně ještě od roku 1986 pod názvěm Výběr. Dlouho poté, konkrétně v 2004 odehráli během jednoho roku 32 takřka vyprodaných vystoupení a představili se na největších českých letních festivalech.

Přidejte si Kulturne.com na facebooku a mějte přehled o kultuře a soutěžích nejen na jihu Čech! www.facebook.com/Kulturnecom


Fotografie


Autor: Jakub Axman, František Ciml

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.

 

ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Tomáš Průša: Peru

Ostatní / setkání / beseda u čaje
kino Nadějkov
02.12.2023 od 17:00 hod.

 

Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023