PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pořadatelé Mighty Sounds věří v dálnici. Pozor na výluku a případné krádeže!

Pořadatelé Mighty Sounds věří v dálnici. Pozor na výluku a případné krádeže!

Čtvrtek, 18.07.2013 / fotoreport + článek

 

O víkendu Tábor čeká deváté pokračování festivalu Mighty Sounds, který se koná na letišti u Čápova dvora. Spolu s ním se obyvatelé přilehlých měst musí uskromnit a obrnit tolerancí. Z hlediska dopravy by letos mohla pomoci dálnice D3. Naopak oblíbené a využívané vlakové spojení zkomplikují výluky na trase Olbramovice - Tábor.

Opět bude u Kauflandu vybudovaný provizorní přechod, ten hustou dopravu zpomaloval. Letos by tomu ale mohlo být jinak.Dálnice D3 snad místo odlehčí, i když návštěvníci pojedou spíš starou cestou. Sami jsme na to zvědaví, každopádně doporučujeme na festival vyrazit včas. Prosíme obyvatele Tábora a Sezimova Ústí o trpělivost a omlouváme se za případné komplikace,“ říká za pořadatele Markéta Štechová.

Pořadatelé Mighty Sounds jako každý rok spolupracují se složkami integrovaného záchranného systému.
„Budou posíleny policejní hlídky v ulicích a okolí stanového městečka, aby se zamezilo krádežím. Rovněž bude navýšena služba dopravní policie, která bude řídit provoz u provizorního přechodu u Kauflandu. Myslím, že nám pomůže dálnice, kudy povede hlavní tah. Řidiče prosíme o opatrnost a toleranci, návštěvníky festivalu o to, aby nebrali na akci malé děti,“ doplnil mluvčí Policie ČR Jiří Matzner. O posílení spojů mezi centrem Tábora a místem konání neuvažuje Comett plus zajišťující MHD. „Od doby, co je vlaková zastávka na Čápově dvoře, našich služeb pořadatelé nevyužívají. Nejsou už tolik potřeba, a tak zůstává provoz hromadné dopravy stejný,“ podotkl ředitel MHD Petr Pistulka.

Táta si koupil špunty

Festival přináší i neklidné noci některým obyvatelům v okolí. „Bydlíme v Měšicích a je to slyšet hodně i přes zavřená okna. Když je dobrý vítr je slyšet kromě dunění také zpěv a někdy rozumíte i slovům. Táta si kdysi koupil špunty do uší,“ říká s úsměvem Vendula Šimotová.

Loni byla Krajskou hygienickou stanicí vyměřena festivalu, který byl zvolen jihočeskou kulturní událostí roku, pokuta 360 000 korun za překročení limitů hluku. Proti výši částky se pořadatelé odvolali a případ se stále řeší.
„Ne všem se zavděčíme a chápeme, že některým lidem komplikujeme život. Je to však jednou ročně a věříme, že vše je vyváženo i pozitivy jako kultura a propagace města Tábor na mezinárodní úrovni. Budeme se opět snažit normy nepřekračovat,“ komentuje Markéta Štechová s tím, že letos mají organizátoři i pozitivní ohlasy lidí z okolí a ve větším přijímají pozvání na festival.

Cennosti nechte doma!

Množství lidí však přináší také krádeže. Kvůli nim návštěvníci loni více využívali hlídané stanové městečko. „Proto jsme letos navýšili jeho kapacitu. Bohužel není v našich silách věci ohlídat a ručit za morálku každého návštěvníka. Doporučujeme využít hlídanou úschovnu a cenné věci vůbec na festival nevozit,“ upozorňuje Štechová.

Pozor na výluku

Nejjednodušším způsobem, jak se dostat na Mighty Sounds, byla vždy cesta vlaky, které po domluvě s Českými dráhami od pátku do pondělí zastavují na zastávce Tábor - Čápův dvůr v blízkosti areálu festivalu. Částečné komplikace může způsobit výluka v úseku Olbramovice- Tábor, kde vlak nahradí autobusová doprava. Je možné také využít Jízdomat na webových stránkách festivalu a najít skrz něj spolucestující do auta či řidiče.

Festival Mighty Sounds se koná již podeváté a nabídne přes 130 kapel zahraničních i tuzemských. Návštěvníci mohou na akci přijíždět už ve čtvrtek 18. července, kdy je bude čekat večírek pro nedočkavé s DJskými sety. V pátek pak startuje všech osm pódií, z toho čtyři pro živá vystoupení. Festival přivítá všechny fanoušky žánrové muziky, zejména punku, punkrocku, ska, reggae, hadrcoru, rockabilly, rock’n’rollu a dalších stylů. Právě zahraničních návštěvníků každoročně přibývá. Letos zahrají například The Subways, Suicidal Tendencies, Ky-Mani Marley, Anti-Flag, Bad Manners, Skindred nebo na české formace Sto zvířat, Prago Union a Fast Food Orchestra a mnoho dalších.

Festival podpoří nevidomé i duševně nemocné 

Kapely navíc doplní to nejlepší z alternativního divadla, dýdžejové, sportovní aktivity i workshopy či benefice, tentokrát pro domácí sdružení Fokus Tábor, které pomáhá lidem s duševním onemocněním navrátit se a uplatnit se ve společnosti. Tradičně už festival podporuje organizaci Světlo pro svět. Happening Tisíce světel pro Etiopii je stabilní součástí festivalového programu Mighty Sounds v Čápově dvoře. Svíčky vzplanou v sobotu 20. července za účasti Selectora Boldrika. Výtěžek dobročinné sbírky půjde na léčbu slepoty v africké Etiopii. Vstupenka nyní stojí 1190 korun.

VLAKY
Všechny rychlíky jedoucí na trati Praha - Tábor - České Budějovice v obou směrech budou zastavovat ve stanici Čápův dvůr, a to ve čtvrtek 18. července od 14 hodin až do konce dne. Od pátku do neděle budou u areálu stavět všechny rychlíky s výjimkou brzkých ranních vlaků a v pondělí všechny rychlíky až do 15 hodin.

VÝLUKA na trase Praha - Tábor
V úseku Olbramovice – Tábor bude jezdit náhradní autobusová doprava a to:

Ve čtvrtek 18., pátek 19. a pondělí 22. července od 7:50 do 15:05
V sobotu 20. července od 11:25 do 19:05
V neděli 21. července od 5:30 do 14:05.

Organizátoři doporučují využít ve čtvrtek a v pátek vlaky, které jedou až po výluce, tedy z Prahy ve 14:15.


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Mighty sounds

Související články

 

 
Kultura dnes


Čert a Káča

Divadlo / pro děti / loutková pohádka
Housův mlýn v Táboře
05.07.2020 od 15:00 hod.

 

Fotbálek na pískovně

Sport / fotbal / turnájek
Veselské pískovny
05.07.2020 od 09:00 hod.

 

Spodní proudy Jordánu

Hudba / koncert / rock - alternative - electro - crossover
Sokolská plovárna
05.07.2020 od 17:00 hod.

 

Vypsaná Fixa, Volant a Nixon Lads

Hudba / koncert
Koupaliště Volyně
05.07.2020 od 19:00 hod.