PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pojedou jihočeští Vees na Sziget festival?

Pojedou jihočeští Vees na Sziget festival?

Pátek, 20.03.2015 / zpráva

 

Odborná porota vybrala šest českých a šest slovenských kapel do druhého kola soutěže Jednou trefou na Sziget. Do finále soutěže pošlou posluchači Radia 1 jednu z těchto kapel: Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season. Na Slovensku budou o postup bojovat: Nvmeri, Purist, Fallgrapp, Talkshow, Fresh Out Of The Bus a Bloom. Nejvyšší hodnocení od poroty získala budějovická kapela VEES, která tímto postupuje do přímo do finále. Na Sziget festivalu, který se koná v srpnu v Budapešti, přibyla další jména jako Foals, Interpol, Alesso, Gentleman, SBTRKT, NERVO, Dropkick Murphys, Future Islands, Beatsteaks, MØ, Selah Sue a další. 

Hrát na nejlepším festivalu Evropy ve stejný den jako Robbie Williams nebo Florence and the Machine. V den, kdy se v areálu pohybuje 85 000 návštěvníků. To bude odměna pro vítěze soutěže.

„Velký zájem kapel o soutěž nás příjemně překvapil,“ říká koordinátorka soutěže Michaela Tučová. „Potěšilo nás nejen to, že více než 200 kapel projevilo zájem zahrát si v zahraničí, ale i úroveň přihlášených, a mrzí nás, že nemůžeme vyslat do Budapešti více zástupců soutěže. Jsem opravdu zvědavá, koho uvidíme na finálových koncertech v květnu.“

Kapely se mohly do soutěže přihlásit do 8. března. Porota vybrala šest kapel z každé země, které postupují do 2. kola soutěže. Za ČR to jsou Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season. Za Slovenskou republiku Nvmeri, Purist, Fallgrapp, Talkshow, Fresh Out Of The Bus a Bloom. Přímým postupujícím do finále jsou jihočeští VEES.

Ve druhé polovině března (tj. 16. - 31. 3. 2015) bude soutěž pokračovat v partnerských rádiích. O vítězi dané země (jeden vítěz z ČR a jeden ze SR) rozhodnou posluchači radií. Vítěze pro ČR vyberou posluchači Radia 1, vítěze Slovenska pak posluchači Rádio_FM a to nejpozději do 1. dubna.

V týdnu od 4. do 10. května čekají vybrané tři kapely koncerty ve třech městech – 4.5. v Bratislavě - KC DUNAJ, 5.5. v Praze ROXY a 6.5. v Brně - FLÉDA. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu. Každý návštěvník koncertu s platnou zakoupenou vstupenkou může na daném koncertě hlasovat pro svého favorita. Hlasy jednotlivých kapel se sčítají, vítězí kapela s největším celkovým počtem hlasů ze všech odehraných koncertů. Vyhlášení vítěze soutěže proběhne v Brně v klubu Fléda.

Více informací k soutěži ZDE


Autor: i -


Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Související články

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce