PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pátý ročník Táborských okruhů startuje už dnes. Nově budou moci závodit i školáci

Pátý ročník Táborských okruhů startuje už dnes. Nově budou moci závodit i školáci

Úterý, 21.04.2015 / pozvánka

 

Odpočinkový areál Komora v Táboře bude hostit účastníky pátého ročníku série cyklistických kritérií Táborské okruhy - Velká cena ČEZ. První závod se uskuteční již v úterý 21. dubna, další dva závody pak také v úterý (19. května a 2. června). Start závodu hlavní kategorie je vždy v 17.30 hodin.

Závod se pojede za účasti předních českých cyklistů, bude natáčené internetovou televizí a tento přenos bude umístěn až na deseti webových stránkách s očekávanou návštěvností 70 tisíc prokliků.

Loňským vítězem se stal Tomáš Okrouhlický (AC Sparta Praha) před Romanem Fürstem (Dukla Praha) a na třetím místě se umístil domácí Michael Boroš z ČEZ Cyklo Team Tábor. Ve startovní listině i v letošním roce figurují závodníci AC Sparta Praha, Dukla Praha, CK Příbram, KC Slavia Praha, Max Cursora další a samozřejmě domácí závodníci ČEZ Cyklo Teamu Tábor.

Komentování se ujme zkušený moderátor Robert Skála. Muži pojedou závod opět na 50 okruhů. Junioři budou spurtovat do cíle v 46. kole a ženy v 31. okruhu. Každý pátý okruh je bodován, vítězbodovacího kola bere 5 bodů, druhý 3, třetí 2 a čtvrtý jeden bod. V posledním kole se jede o dvojnásobný příděl. Takže o napětí po celý závod bude postaráno.

Součástí závodu bude také náborový závod pro mládež, a to cyklistická soutěž škol – Hledá se mistr světa v cyklokrosu!, která je určená v letošním roce pro žáky 6., 7., 8. a 9. tříd. Závod škol začíná v 16.30 hodin. Oproti loňskému roku došlo po připomínkách opětovnému zavedení kategorie 9. třída. Tato kategorie bude startovat společně s kategorií 8. třída, hodnoceny však budou samostatně.


Foto: www.cyklokros.cz
 


Autor: Petr Hofbauer


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Vyhlášení výsledků veselých kol 2019

Ostatní / oslava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

Toulky za poznáním - Severní Korea

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

BUSNY - Afrikou tam a zpět

Ostatní / cestovatelská přednáška
Garage Tábor
16.10.2019 od 19:00 hod.

 

Cavewoman

Divadlo / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
16.10.2019 od 19:30 hod.