PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nejznámější česká blogerka Nena: Váha nemá nic společného s krásou

Nejznámější česká blogerka Nena: Váha nemá nic společného s krásou

Neděle, 27.04.2014 / rozhovor

 

Kraluje českému módnímu blogu. Je obdivována pro svůj vytříbený vkus, aktuálně pracuje na vlastní módní kolekci a nechybí ji pokora ani zdravý úsudek. Taková je Nena.

Dnes jste nejznámější módní blogerkou v České republice. Co vás k módě přivedlo?
 Neoznačovala bych se jako nejznámější blogerka, ale řekněme, že můj blog navštěvuje větší počet čtenářů. To mě velmi těší a mám své věrné čtenáře moc ráda. Je vždy milé, když mi někdo napíše svůj názor, pošle mail, nebo mě dokonce osloví na ulici. Udržovat kontakt se čtenáři je rozhodně důležité a je to vlastně důvod, proč bloguji. Je to pro mě v jistém smyslu propojení módy a společnosti kdykoliv a kdekoliv.
Myslím, že každý módu vnímá, a je pouze na člověku samém, jestli se jí bude zabývat, nebo ne. Módou můžeme vyjádřit skoro vše a také o nás dost prozradí. Podle toho, jak je člověk oblečený, můžeme poznat velmi mnoho – jak se cítí, jakého je vyznání, jakou má povahu a styl a k jaké společenské skupině náleží. Tím, jak se oblékáme, prezentujeme sami sebe.
Módu miluji od malička, nejvíce mě bavilo oblékat panenky do všelijakých možných oblečků. Dokonce jsme pro ně s babičkou vytvářely a šily i vlastní návrhy. Hned bylo jasné, co bude mou vášní. V naší rodině jsou všechny ženy velmi parádivé, má maminka by nešla neupravená ani připravit snídani. 
 
Kdy a kde vznikl nápad na vlastní blog?
Myšlenka založit vlastní blog přišla pravděpodobně kolem roku 2010. V této době jsem pozorovala opravdový boom mezi světovými módními blogy. Přišlo mi skvělé, že se na internetu denně objevuje nekonečné množství nápadů. Lidé už dávno nebyli odkázáni pouze na časopisy a módní weby, ale mohli se inspirovat u opravdových lidí. A to je vskutku zajímavější než předepsané trendy módního magazínu. Proto jsem se rozhodla, že si založím vlastní stránku, kam budu přispívat outfity, které nosím a cítím se v nich dobře. 
 
Jak dlouhá a těžká byla cesta k pomyslnému vrcholu módního blogu, na kterém se nyní nacházíte?

 Vždy je co zlepšovat a je nutné neustále na sobě pracovat. Každý blog má svou filozofii. Ta má nespočívá v každodenním přispívání a nějaké konkrétní pravidelnosti.
Když mám pocit, že bych se ráda podělila o svůj look a napsala čtenářům, co je nového, vytvořím příspěvek a sdílím ho na blogu.
 
V čem podle vás tkví tajemství kvalitního a pro čtenáře zajímavého blogu? Jsou to především atraktivní fotografie?
 Každý čtenář je jiný, někoho zajímají krásné fotky, jiného zajímavé tipy nebo nějaký osobní příběh. Většinou vaši fanoušci nechtějí jen nové snímky, rádi se o vás dozvědí více, protože mají pocit, že vás blízce znají.
Já mám na blozích nejraději kvalitní fotografie, nejlépe z různorodých atraktivních míst. Líbí se mi provázání módy, cestování a životního stylu v jednom blogu. Přirozeně vše k sobě patří a je škoda to oddělovat.
 
Když si prohlížím vaše fotografie, tají se mi dech, vše je nádherné a luxusní, zároveň si ale musím položit otázku. Žijeme v době finanční krize. Znám spoustu žen, které si nemohou dovolit do svého vzhledu inve
stovat víc než tisíc korun měsíčně. Dokázala byste i jim poradit, jak se udržet „šik“? 
 Když se řekne móda a vzhled, nevybaví se mi luxusní značky ani utrácení spousty peněz za to, jak vypadáme. Styl je to jediné, na čem záleží. A ten není ohraničen žádnými financemi, věkem ani tělesnými rozměry. Je to náš postoj k tomu, jak vnímáme sami sebe. Ve svém okolí potkávám spoustu žen, které jsou neskutečně elegantní, krásné a sebevědomé. Přesto za svůj šatník nevydávají příliš peněz.
Je důležité mít mezi oblečením několik základních kousků, které se snadno kombinují, a můžete z nich vytvořit více outfitů, než se může zdát. Velkou roli hrají doplňky, se kterými se dá doslova kouzlit. Dokážou rozzářit i nudné kombinace, a hezké kousky šperků, klobouků, šál či broží a doplňků do vlasů jsou i velmi dostupné. Při koupi oblečení se vždy dívám na druh látky, z které je daný kousek vyroben. Raději investuji do jedné kvalitní věci z přírodních materiálů, než abych si koupila tři umělé kusy. Dobrý materiál vám při správné péči vydrží opravdu dlouhou dobu na rozdíl od „umělotiny“, proto je výhodné se nad složením výrobku zamyslet. S trochou šikovnosti se dá oblečení přešít či nějak ozvláštnit, navrhnout si vlastní kousek nebo se vrhnout do DIY projektu a vyrobit si originální ozdobu. Myslím, že s trochou nápaditosti není třeba příliš peněz, aby byla žena šarmantní.
 
 
Máte nádhernou postavu, o které si většina žen může nechat jen zdát. Kam byste poslala ženy s velikostí 42/44 na nákup kvalitního, módního oblečení?
 
 To vám velmi děkuji za pěkný kompliment. Domnívám se, že i žena se zmíněnou velikostí 42/44 může vypadat nádherně. Váha nemá nic společného s krásou a mrzí mě, že se to tak v dnešním světě nevnímá. Lidé jsou neustále pod tlakem, aby jim padla předepsaná velikost. Nebylo by to příliš uniformní a ponuré, kdyby všichni měli stejná těla? Myslím, že je báječné, že každý má jinou postavu. Je také dobré soustředit se na zvýraznění předností a podtrhnout partie, které se vám na vašem těle líbí nejvíce. Po zajímavých kouscích ve větších velikostech bych doporučila pátrat na internetu. Spousta portálů má i vlastní sekci pro ženy se smyslnými křivkami a dají se tam naleznout lichotivé a trendy kousky.
 
V čem podle vás ženy při oblékání nejvíce chybují?
 Nepoužila bych přímo výraz „chybují“, ale je škoda, že na ulici nepotkávám více žen, které se nebojí trochy extravagance. Móda je hra a zábava a netřeba ji brát příliš vážně a upjatě. I když preferujete seriózně elegantní styl, zvolení malého výrazného doplňku může být velkým osvěžením. Pro tuto sezónu jsou velmi aktuální ear cuffs nebo šperky s kožešinou, a to klidně i v letních měsících.
 
Móda je naprosto pochopitelně součástí vašeho života. Nenapadlo vás pustit se do práce na vlastní kolekci? 
 Již několik modelů z mé vlastní tvorby existuje. Momentálně pracuji na vytvoření vlastní kolekce a určitě je na co se těšit. Půjde o několik jedinečných kousků z dokonalých materiálů, více ale zatím prozrazovat nebudu. Vše se včas dozvíte u mne na blogu. Také jsem spolupracovala s návrhářem Lukášem Lindnerem na poslední kolekci Atelier LL, naše modely byly prezentovány na charitativní přehlídce Fashion for Kids, organizované Nadací Terezy Maxové. Předvedly je top modelky jako Karolína Kurkova či Denisa Dvořáková, což považuji za velký úspěch. S Lukášem je úžasná kooperace a sdílíme spolu stejného estetického ducha, takže nám vytváření modelů šlo jako po másle.
 
Co vás kromě módy baví a naplňuje?
 Pro mne je s módou úzce spjata kultura, architektura, hudba, cestování, třeba i sport. Ráda tyto věci propojuji v každodenním životě a nedokážu si jednu bez druhé představit. Také se ráda podílím na různých uměleckých projektech, jako je například módní film. V prosinci jsem v jednom ztvárnila hlavní roli ve spolupráci s režisérkou a návrhářkou Ewgenyí Lyras z univerzity Central Saint Martins v Londýně. Takové kreativní aktivity mě ohromně baví. Před kamerou to nebyla má první zkušenost a možná že ani ne poslední.
 
Máte nějaký „módní“ sen?
Podle mě je ohromně důležité dostatečně snít, ale také pracovat na tom, aby se vaše touhy vyplnily. Pro mě je to vytváření nových návrhů a podílení se na celém procesu tvorby. Není nic krásnějšího než se věnovat tomu, co vás baví. Alespoň volnočasově.


Autor: Monika Petráková

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Shampoon Killer + Exorcizphobia + Kullt Sklla - odloženo

Hudba / koncert / Metal - crossover - grind
Bečvárna
28.03.2020 - 29.03.2020 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

6. ročník divadelního festivalu Táborská opona - ZRUŠENO

Divadlo / Divadelní festival
Dům armády Tábor
28.03.2020 od 09:15 hod.

 

James Cole - M.R.D Tour + De Zrechts a Dj Flux - ODLOŽENO

Hudba / koncert / hip-hop, rap
Střelnice - spolkový dům
28.03.2020 - 29.03.2020 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

Peshata + Němá výčitka + Špatný rozhodnutí - odloženo

Hudba / koncert / zoo punk - punk
Na Starý poště
28.03.2020 od 20:00 hod.