PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Natočte film a vyhrajte Černou věž! Diváci navíc mohou pomoci hendikepovaným dětem

Natočte film a vyhrajte Černou věž! Diváci navíc mohou pomoci hendikepovaným dětem

Pondělí, 05.08.2013 / článek

 

 Po celé léto mohou nezávislí filmaři přihlašovat svá díla na Festival amatérských a studentských filmů Černá věž. Na výběr mají z osmi kategorií včetně novinky Filmy pro děti s postižením. Náplní festivalu bude opět promítání přihlášených filmů a Galavečer vítězů s doprovodným programem. Odborná porota, tvořená recenzenty, filmaři, herci nebo pedagogy, zhlédne nominované filmy a vybere z nich jednoho vítěze v každé kategorii. Návštěvníci festivalu svou přítomností i letos přispějí na dobrou věc. Výtěžek ze vstupného poputuje dětem s postižením z Centra Bazalka.

Od 1. července, kdy byla spuštěna registrace, bylo přihlášeno již několik desítek filmů. „Přihlášky pro autory jsou otevřeny do 1. 9. 2013, kromě kategorií velkofilm a téma ročníku, kdy je uzávěrka o měsíc později. Také bychom byli rádi, kdyby se letos přihlásilo více autorů z Jižních Čech. Amatérský film může natočit kdokoli, skoro každý má doma kameru nebo fotoaparát, takže věřím, že opět budeme mít velký výběr a tentokrát i z řad aktivních Jihočechů,“ říká Milan Pleva, ředitel Festivalu ČERNÁ VĚŽ. Přihlašovací formulář a podmínky jsou k nalezení na webu festivalu www.festivalcernavez.cz.

Už se to rýsuje! Šanci má každý!

Realizační tým je v pokročilé fázi příprav třetího ročníku. „Letošní ročník bude obsahovat novinky jak pro autory, tak pro diváky. Autoři mají možnost přihlašovat filmy nově do osmi kategorií. Jednou z nich jsou filmy pro děti s postižením, tedy filmy vhodné k promítání dětem a mládeži s mentálním i fyzickým postižením, jako jsou pohádky, dokumenty, příroda, nebo animované filmy. Jejich sledování může dětem pomoci vyplnit volný čas při nepěkném počasí,“ dodává ředitel festivalu Milan Pleva.

Diváci se na konci listopadu mohou těšit tentokrát na rozšířený čtyřdenní program plný promítacích pásem, doprovodných akcí a galavečera vítězů za přítomnosti filmařů z celé České republiky.

Loňský ročník navštívilo na dvě stě padesát diváků, kteří svým vstupným podpořili děti z Bazalky částkou 11 000 Kč. Galavečera vítězů se účastnilo dvacet autorů, kteří odjížděli z Českých Budějovic nadšení. „Hlavní sobotní galavečer byl ve velkém. Nechybělo vůbec nic. Moc se mi u vás na festivalu líbilo a rád se opět do Českých Budějovic vrátím,“ okomentoval účast na loňském ročníku nominovaný autor David Březina.

Co je festival Černá věž?

Festival ČERNÁ VĚŽ je charitativní festival amatérských a studentských filmů z celé ČR.
Je zakončen Galavečerem vítězů s doprovodným programem a vyhlášením vítězných autorů. Všichni lidé svou účastí přispějí na dobrou věc, neboť celé vstupné putuje Centru Bazalka v Českých Budějovicích, které se stará o děti a mládež od 1 do 26 let se středně těžkým a těžkým mentálním postižením či se středně těžkým a těžkým kombinovaným postižením. Realizační tým je neformálním uskupením aktivních mladých lidí, kteří jsou životem, studiem či prací spojeni s Českými Budějovicemi.


Autor: i -

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce