PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Táborské slavnosti se vrací Čechomor. Přijede i Kryštof, Anna K či Vltava


Středa, 07.09.2011 / článek

 

Táborská setkání slaví kulatých 20 let. K jubileu si nadělila skutečně pestrý kulturní mix divadla, výstav, přehlídky průkopníků nového designu a v neposlední řadě hudební produkce. V průběhu tří dnů se tak setkáte s kapelami jako Vltava, Čechomor, Traband, Kryštof, Lanugo a desítkami dalších.

Celý kulturní program Táborských slavností odstartuje v pátek 9. září na Žižkově náměstí domácí kapela Swing Band Tábor. „Ten nahradil bohužel již neexistující Posádkovou hudbu Armády ČR. Následovat bude husitský chorál v podání pěvkyně Karolíny Bubleové-Berkové. Zahájení bude klasicky pokračovat ohňovým průvodem a ohňostrojem, který bude odpálen před 22. hodinou,“ sdělila místostarostka Lenka Horejsková. Upozornila, že letos prvně budou kvůli bezpečnosti uzavřené ulice kolem městského úřadu (č.p.11) a ulice Špitálská.

Lidovky, trip hop i cross
 
Po ohňostroji se návštěvníci náměstí mohou těšit na skupinu Čechomor, hrající české a moravské lidové písně v osobitém moderním kabátku. Po nich se ve 23.30 hodin rozlehnou náměstím jazzové a trip hopové zvuky kapely Lanugo. Za zmínku v pátečním programu stojí také koncert místní crossoverové party Sobi 20, která po vynikajícím koncertu na Jordanfestu zahraje od 20 hodin na horní terase klubu Bardo.

Sobotní program bude od 10 hodin patřit zejména dětem, na něž čekají na Holečkových sadech pohádky jako třeba ta o Křemílkovi a Vochomůrkovi. Koncerty se konají na náměstí Mikuláše z Husi, v ulicích Starého města i na Žižkově náměstí, kde od 12.40 hodin zahraje dechová hudba Keramička. Bohatý program je připravený také v Rajské zahradě za klášterem (nám.Mikuláše z Husi). Od 10 hodin se tam budou střídat soubory Domino, His Master´s Voice band a G*Apeels. V 16 hodin tam vystoupí elektroakustické písničkářské duo Phil Shoenfelt&Pavel Cingl.

„Letos podruhé se bude v budově Střelnice konat setkání mladých designerů. Loni byl program úspěšný, a tak se letošní ročník uskuteční ve velkém sále,“ říká Horejsková. Své práce představí designeři od 10 hodin. Součástí programu jsou módní přehlídky i dýdžejské sety.

Neslýchané album a Kryštof s Vltavou

Po 18. hodině se opět rozezní horní terasa klubu Bardo v Palackého ulici. Zahrají tam latinjazzoví KlikaVen, rockoví the Well Blouds a akustický set se Sophii Hunger připravilo duo Gyürkeová-Jakšičová.
Ve stejný čas začne hudební produkce také na hlavním pódiu na Žižkově náměstí. Jako první s kapelou vystoupí kytarista a zpěvák Luboš Pospíšil & 5P. Od 20.15 hodin se můžete těšit na kapelu Kryštof, kterou ve 22 hodin vystřídá skupina Traband. Na náměstí přiveze novou desku Neslýchané. Ve 23.30 hodin se také táborské publikum dočká comebacku legendární kapely Vltava.

Ve večerních hodinách se bude hrát také v hospůdkách Starého města. V restauraci Beseda hraje harmonikářka a multiinstrumentalistka Pavlína Koudelková. V Modré růži Fresh Band. Na Sadech Bucetuce kvartet. V AUX Café Žibut Te Živel, v restauraci Monako vystoupí The Shrot. V Kulíkově kavárně Čtyřválec, Na Louži skupina Řemen a v Recykle klubu Cover trio.

Nedělní dopoledne můžete strávit relaxačně. Buď návštěvou památek, které budou tento den volně přístupné či některé z galerií. Například U Radnice se potkáte s fotografiemi Vlastimila Slabého či skleněnými objekty Lucky Waste, v galerii Baobab s pracemi Jana Híska, v Bastionu s fotografiemi Pavla Talicha a v Muzeu Šechtl-Voseček s prací fotografa Ignáce Šechtla.

Od 14 hodin se v domě č.p. 140 koná bubenické jam session, přijít zahrát si může každý. Ve stejný čas zahraje místní latinjazzorocková kapela KlikaVen na zahradě za Střelnicí a Táborský chrámový sbor v Augustiniánském klášteře a kostele Narození Panny Marie.

O hodinu později zazpívá v kostele sv. Filipa a Jakuba Jana Kastnerová, od 16 hodin ji na scéně vystřídá duo Vojtěch Vrtiška (kytara) a Jiří Kubeček (housle).
Hudba zpestří den také na hlavním podiu na Žižkově náměstí. Rockeři Roof hrají od 13.30 hodin, skupina Tarapaca Jazz od 14.45 a zpěvačka Radka Pavlovčinová s funkjazzovou kapelou Whistleblowers vystoupí od 16 hodin. Hřebem večera bude koncert zpěvačky Anny K, která hraje od 18 hodin. V 19 hodin ještě zahraje v kavárně Aux Café kapela Matyáš band a afterparty Táborských setkání se tradičně uskuteční na Housově mlýně.

„Připomenutí 20. jubilea Setkání není o překopání programu. Všechny výsledky anket, které jsme dělali, potvrzují, že cesta je správná. To nás těší. Dramaturgii jsme i v tomto ročníku zachovali, jen hudba je asi pestřejší. Slavnosti jsou ale hlavně o setkání a porozumění, a motto se za těch 20 let myslím naplnilo. Také díky organizačnímu týmu", doplnila místostarostka Lenka Horejsková. Dodala, že organizační tým čítá kolem 20 lidí, pořadatelský pak stovky pomocníků.

Výše vstupného na Táborská setkání zůstala stejná jako loni. Za tři dny dospělý návštěvník zaplatí 170 korun v předprodeji, na místě pak 200. Senioři a děti 90 či 100 Kč. Předprodej vstupenek, který je v táborském infoncetru nebo infocentru Českých drah, trvá do pátečních 15 hodin.

Celý program najdete na hlavní stránce vpravo, v sekci Kultura pro následující týden nebo v Kalendáři akcí.


Autor: dap -






Související články

 

 




Kultura dnes


Zrní na Střelnici!

Hudba / koncert / poetický rock
Střelnice - spolkový dům
23.11.2019 od 20:00 hod.

 

Powerjóga & Pilates Festival

Sport / Body & Mind
Husova 1570, Tábor
23.11.2019 od 08:30 hod.

 

Tarapaca v Garage

Hudba / koncert / jazz - fusion
Garage Tábor
23.11.2019 od 20:00 hod.

 

Žlutý Fijalky a Gruzavik

Hudba / koncert / rock
Bubo club
23.11.2019 od 21:00 hod.