PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na startu jihočeského krajského přeboru v motokrosu se sešel rekordní počet jezdců

Na startu jihočeského krajského přeboru v motokrosu se sešel rekordní počet jezdců

Sobota, 25.04.2015 / fotoreport + článek

 

 Úvodní závod jihočeského Krajského přeboru v motokrosu přilákal v sobotu 18. dubna do Pacova rekordní počet jezdců. I navzdory poměrně chladnému počasí, kdy během dne dokonce i sněžilo, se na start postavilo 265 závodníků v šesti kategoriích - ve třídách 65+85ccm, MX2, OPEN, Veterán, Amatér MX2 a Amatér OPEN a napínavým jízdám přihlížela asi pětistovka diváků. Druhý závod seriálu jihočeského KP v motokrosu je na programu v sobotu 16. května v Jiníně.

Ve třídě 85ccm, kde startovaly i dvě dívky, byl jasným suverénem Jaroslav Strnad, který ze sebe obě jízdy dokázal setřást dotírajícího Aloise Vrchlavského. S jistou ztrátou si pak třetí místo vybojoval Pavel Vítovec před Matějem Budinou.

Kvůli početnému startovnímu poli musela v amatérských třídách rozhodnout o čtyřicítce finalistů už kvalifikace. Ve třídě Amatér MX2 se v nejlepším světle představil Karel Hofmeister, který měl na kontě stejně bodů jako druhý Albín Veselý, ale pro Hofmeistera hovořila lepší druhá jízda. Zasloužené třetí místo patřilo Západočechu Jakubu Kosovi. Nejlepší ženou byla Tereza Halová, která skončila na 21. místě.

Ve třídě Amatér OPEN došlo na souboj generací. Mladý zástupce Motosportu Chýnov Dominik Kovařík se sice po slabším startu v první jízdě dotáhl až na čelo, ale ve druhé se mu už podobný kousek nepovedl. Celkovým vítězem se nakonec stal o dvacet let starší Jaroslav Nejedlý. Třetí místo si z Pacova odvezl pražský mladík Tomáš Valter.

Ve třídě Veterán nedal v první jízdě matador Jan Mrázek nikomu šanci, vyhrál systémem start - cíl. Do druhé jízdy ale nenastoupil a toho využil Ladislav Mikas, který si připsal další letošní prvenství. Druhý skončil soběslavský Roman Váca, který si v Pacově odbyl svoji veteránskou premiéru. Třetí místo patřilo stálici MMČR v této třídě Romanu Skalkovi. Vedení obou zvlášť bodovaných tříd Veterán 50+ a Veterán 60+ opanoval zkušený Jan Roziňák.

Stálice třídy MX2, českobudějovický David Soldát, nestačil v obou jízdách pouze na Davida Čermáka a skončil druhý. Celkově třetí skončil velmi rychlý junior Matouš Rejsek. Silná konkurence se sešla ve třídě OPEN, kterou ovládl Slovák Tomáš Šimko. Z druhého místa se radoval Rudolf Weschta, třetí Jaroslav Romančík.

Jihočeský Krajský přebor v motokrosu se letos koná premiérově pod střediskem SMS Jižní Čechy, které má na starosti jeho vedoucí Evžen Zadražil. „Úvodní závod se rozhodně vydařil. Je velký úspěch, když se na start postavil rekordní počet jezdců. Což je více než dvojnásobek proti minulým ročníkům. Byl bych rád, kdyby se hojnější počet jezdců objevil i na dalších závodech seriálu. Je totiž nepříjemné, posílat na úrovni Krajského přeboru po kvalifikacích jezdce domů, kteří nepostoupí do hlavního závodu. Tam může v každé kategorii startovat jen čtyřicet nejlepších. Tím hrozí i větší riziko pádu a zranění a také se hůře zvládá i dodržení časového harmonogramu. Pacovský závod byl určitě dobrou prověrkou na závod mistrovtství republiky v motokrosu, který se pojede v neděli 31. května,“ zhodnotil Zadražil první závod Krajského přeboru.

Ve třídě Amatér OPEN skončil Dominik Kovařík z Motosportu Chýnov v součtu obou jízd druhý.


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer, foto: Jitka Steaková


Téma: Sport

Související články

 

 
Kultura dnes


Vyhlášení výsledků veselých kol 2019

Ostatní / oslava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

Toulky za poznáním - Severní Korea

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

BUSNY - Afrikou tam a zpět

Ostatní / cestovatelská přednáška
Garage Tábor
16.10.2019 od 19:00 hod.

 

Cavewoman

Divadlo / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
16.10.2019 od 19:30 hod.