PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na festivalu Mighty Sounds můžete skoro cokoli. Vyhrát pohár i se naučit sprejovat

Na festivalu Mighty Sounds můžete skoro cokoli. Vyhrát pohár i se naučit sprejovat

Pondělí, 09.07.2012 / článek

 

Na letišti Čápův dvůr v Táboře se od 13. do 15. července uskuteční osmý ročník největší hudební události jižních Čech, festivalu Mighty Sounds. Jako každý rok, i letos se na festivalu na třech živých a na třech DJských pódiích představí kolem 150 interpretů z celého světa. Nepřijdete ani o divadlo, benefiční rozsvěcení svíček, workshopy či sportovní turnaje o tituly i poháry. Do 12. července je ještě možné koupit vstupenky za sníženou cenu, nebo je vyhrát na Kulturne.com, které je mediálním partnerem Mighty Sounds.

Na největším festivalu svého žánru v České republice i střední Evropě bude opět znít to nejlepší ze ska, punku, rockabilly, hardcoru, punkrocku, reggae, dancehallu a dalších hudebních žánrů.
Nejen s jedinečnými letními hity se představí jamajská klasika a opravdová legenda Inner Circle, kdo by od nich neznal hity z kraje 90.let, kdy se bez nich neobešla nejedna diskotéka a nejedno léto. Svoji energii vypustí do českého publika také ska-punkoví The Locos. Přijedou průkopníci hardcoru Biohazard, kteří jsou v současnosti ve skvělé formě, nebo u nás populární energičtí ska hip-hopeři Irie Révoltés. Ti se na festival vracejí na četné žádosti fanoušků. Představí se také sympatická anglická hvězda folk punku Frank Turner.
Z české scény Mighty Sounds vybírá Sto zvířat, Pipes and Pints, Hentai Corporation, Fast Food Orchestra i Swing Band Tábor v koperaci se zoopunkovou Peshatou.

Letos Čápův Dvůr pojme tři živá pódia, čtyři DJské scény a k tomu klasicky divadelní stan. Hlavními hvězdami DJské scény Radia 1 budou Sanjin & Youthman a OBF. Kromě toho se chystá doprovodný program, ve kterém je v nabídce mimo jiné skate exhibice, fireshow i graffiti workshop.

Mighty rozsvítí svíčky

V sobotu 14. července se na Mighty už poněkolikáte rozsvítí tisíce světel pro Afriku. Před půlnocí pošle organizace Světlo pro svět symbolické světlo zrakově postiženým do Etiopie, projekt Hudbou proti slepotě tak pokračuje.

Během celého festivalu si budou návštěvníci moci koupit svíčky, které pak společně v jeden okamžik zapálí. Ve stánku sdružení bude k dostání i novinka – svítící tričko, které svítí ve tmě a jímž přispějete na oční operace v Africe. Po celé tři dny bude možné vyzkoušet i oblíbenou „slepodráhu“ a dozvědět se více o lidech se zdravotním postižením v rámci osvětové akce End Exclusion – Let´s Enable the MDG´s!
„Minulý rok jsme s vaší pomocí vybrali částku 29 840 korun, která vrátila zrak 37 lidem. Letos toto číslo zkusíme navýšit,“ říká ředitel Světla pro svět Filip Zoubek.

Festival opět nabízí sportovní turnaje i extrémní sporty

Letos se podruhé v rámci Mighty Sounds budete moci zúčastnit sportovních turnajů. V nohejbalu můžete vykopat Mighty nohejbalový titul, pohár a další ceny. Hraje se dle platných pravidel Českého nohejbalového svazu a je nutné se do 11. července registrovat na mailu ceskysport21@gmail.com - název týmu, kontaktní osoba a je nutné upřesnit, jakého turnaje se chcete zúčastnit. Poplatek je 100 Kč.
 
Změřit síly můžete také v společenské-sportovní hře Kubb (stejná registrace) a fotbálku, na nějž se registrujte na mightyfocus2012@seznam.cz. Manipulační poplatek za team činí 200 korun.

Po dvou letech se na festival vrací U-rampa, na které proběhne hned několik exhibic jak na skateboardu, tak na kole či na bruslích. Organizátoři navíc vyslyšeli četná přání a umožní rampu využít i návštěvníkům. Exhibice se uskuteční několikrát za den a v sobotu jedna i pod noční oblohou.
Z dalších doprovodných akcí se můžete těšit na tradiční fireshow, skimboard, žonglérské exhibice, skákací boty i workshop grafitti.

Mighty Sounds už potřetí myslí také na děti. O jejich hlídání a zábavu se postará Parfu a jeho gang, který postaví dětský koutek. Po minulé úspěšné pirátské edici letos přichystal koutek indiánský.

Vstupenky na všechny tři dny festivalu se do 12. července prodávají za 950 korun. Ceny na místě, cenu speciálního kombo ticketu na festival, podrobné informace o festivalu a kompletní line-up najdete na www.mightysounds.cz

Dobré jméno Tábora

„Organizátoři se každoročně snaží, aby tak velká akce, kterou festival Mighty Sounds je, proběhla pokud možno co nejvíce bezproblémovým způsobem, a aby lidé, kteří žijí poblíž areálu festivalu, pocítili co nejmenší omezení v každodenním provozu. Víkend, kdy se akce koná, bude jistě poznamenán zvýšenou hladinou hluku, přestože je od pořadatelů každým rokem samozřejmá snaha orientovat pódia tak, aby hluk co nejméně zasáhl obytné zóny. Stejně tak lze očekávat větší hustotu dopravy a větší množství lidí, kteří se budou pohybovat po Táboře a okolí,“ upozorňuje za pořadatele Markéta Štěchová a dodává, že se jedná o daň faktu, že festival Mighty Sounds je atraktivní pro návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí a přitahuje pozornost i k celému regionu.

„Za všechny případné komplikace se organizátoři předem omlouvají a pevně věří, že obyvatelé budou ve výsledku vnímat celou akci jako pozitivní a zároveň srdečně zvou místní obyvatele i všechny z blízkého i dalekého okolí, aby festival Mighty Sounds navštívili. Zároveň prosíme o toleranci k návštěvníkům festivalu,“ doplňuje mluvčí.
Tradicí se už stalo pojmenování dvou hlavních pódií „Jan Hus“ a „Jan Žižka“, čímž chtějí pořadatelé vyjádřit sounáležitost s městem, ve kterém se festival koná, a které také chtějí u svých fanoušků propagovat.
 
Organizátoři by rádi napomohli tomu, aby se festival stal vyhledávanou a úspěšnou událostí, která bude nejen město Tábor, ale i jihočeský region dobře reprezentovat v České republice i celé Evropě.

Týden po Mighty Sounds, 23. července, se v Praze ve velkém sále Lucerny uskuteční koncert punkových legend, Rancid. Tento koncert tak bude zcela unikátní festivalovou afterparty. Afterparty je přichystaná také v Táboře, a to v pondělí 16. července v klubu Orion. Zahrají například Koffin Kats či Rat City Riot.Autor: dap, i -


Téma: Mighty sounds