PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty Warm-Up: The Nowherebound navštíví Prahu, České Budějovice a Bratislavu

Mighty Warm-Up: The Nowherebound navštíví Prahu, České Budějovice a Bratislavu

Pondělí, 17.06.2013 / článek

 

Američtí The Nowherebound v červnu přijedou festivalu Mighty Sounds obstarat stylový Warm-Up, a to hned na třech místech: 27. června v Praze, 28. června v Českých Budějovicích a 29. června v Bratislavě. Tenhle večírek byste si neměli nechat ujít.

Příběh Nowherebound se začal psát v roce 2009. Christopher Klinck právě pomalu ale jistě opouštěl Born to Lose a začínal se věnovat svému novému projektu. Spojil síly s Natchetem Taylorem z další texaské party New Disaster a začali spolu skládat materiál na desku „The Songs of Broken Men“, s jejímž nahráváním nakonec pomáhali i další členové Born to Lose.

Po posledním tour své kapely se Klinck vypařil kamsi do Arizony, aby tam nasál atmosféru pravé americké country. Jak nedávno prohlásil Karl Bartos z Kraftwerk: country hudbu nepochopíte, dokud neprojedete napříč pár států směrem na jihozápad a nenarazíte na lidi, kteří jí opravdu žijí.
Pak si ji zamilujete, nebo ji zavrhnete. U příležitosti evropského tour vychází u lokálního labelu Tchichimania Records limitovaný 10“ vinyl s digitálním downloadem toho nejlepšího, co zatím Nowherebound stihli nahrát. Nejde jen o drnkání na dvě akustické kytary, zazní i piano a cello doplněné bicími s přesahem od country punku až k folku.

Mighty Tour “The Nowherebound“ Cz/Sk:
27. června - Praha – Klub 007 Strahov / http://www.klub007strahov.cz/
28. června - České Budějovice – Mighty Bar Velbloud /http://www.velbloud.info/
29. června - Bratislava – Obluda / http://www.obluda.sk/
Více na: www.mightysounds.cz

Autor: i -


Téma: Mighty sounds

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.

 

Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
24.03.2023 - 26.03.2023 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

PRECEDENS

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.