PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty Sounds: The Locos, Inner Circle, The Real McKenzies. Co víc si přát?

Mighty Sounds: The Locos, Inner Circle, The Real McKenzies. Co víc si přát?

Neděle, 15.07.2012 / fotoreport + článek

 

Sobota, 14. července, Čápův dvůr = druhý den Mighty Sounds 2012 aneb teprve dnes se to vše rozjelo. Na letiště u Tábora dorazily další davy lidí a také největší hvězdy festivalu. Vše se tu tak skvěle poskládalo, že nyní dohrávají Fast Food Orchestra a vedle nich Stage Bottles. Stany s pivem pomalu nestačí svou kapacitou! Tak přesně tohle je Mighty Sounds 2012!

Sobotní ráno začalo všem příznivcům skáčka, punku, rockabilly a dalších více či méně nestředových žánrů hudby nádherně. Všechny nás ze stanů již od brzkých ranních hodin tahalo ven sluníčko, ke kterému se časem přidala i zvyšující se teplota. Což se většině po chladné a trochu propršelé noci líbilo.

Po první vlně, kdy se všichni probouzeli a vylézali ze svých ulit (myšleno stanů nebo jiných přístřešků), přišla druhá. Ta spočívala v takřka hromadném útoku na přiléhlé nákupní centrum v čele s Kauflandem. A dovedete si představit, jak může dopadnout setkání lehce podroušených mladých s více nabroušenými důchodci! No,  podobně jako když si chce kočka dojít pro jídlo do psího kotce. Naštěstí to všichni přežili bez větší úhony. A to včetně již zmíněných seniorů.

Brány otevřeli Basta Fidel

Původní plán zněl, že se areál otevře v půl dvanácté. Co by to bylo ale za festival, kdyby se jelo podle plánu, že? Takže největší horlivci se do oplocené části festivalu dostali kolem poledne. První tóny se nesly z nástrojů Basta Fidel, kteří se divákům představili na Jan Žižka stage od 13:30.

Následoval sled několika velmi živých kapel, které si své fanoušky dokáží vždy pořádně rozdovádět! O kom že je řeč? The Eccos, Queens of Everything, Gangnails a The Varukers, kteří skončili v 18:45. Mezitím se však nezahálelo ani na hlavní Jan Hus stage, kde nás mohli zaujmout Irie FM, The Upsessions, skvělí Los Tres Puntos, klasičtí Sto zvířat  či The Skints.

Kolem sedmé hodiny se staly tři zásadní věci. První – vylezlo konečně sluníčko poté, kdy se kolem poledne zatáhlo, ale docela nízko nad obzorem, takže se nedalo pořádně koukat na stage. Druhá – dostal jsem ukrutnej hlad. Třetí – začali hrát The Peacocks! Kapela, o které jsem toho hodně slyšel, hodně pozitivního. A tím pádem jsem měl i velká očekávání. A bohužel, jak to tak bývá, jim tříčlenná formace ze Švýcarska nedostála.
V polovině koncertu jsem byl dost otrávený, naštěstí se výkon v druhé části zvedl a alespoň trochu se mé dojmy z vystoupení zlepšily. Kdybych s klukama po koncertě nedělal rozhovor, zůstal bych z nich docela v rozpacích. Což se naštěstí nestalo. Samozřejmě jste všichni již včera večer zaregistrovali exkluzivní rozhovor s The Peacocks, který se objevil na našem webu - http://www.kulturne.com/clanek/mighty-sounds-exkluzivni-rozhovor-s-peacocks-jen-pro-vas.

Narvané stany

A již pomalu se schyluje na to největší - Inner Circle a hned po nich The Locos! Obě kapely zahrály na Jan Hus stage s třicetiminutovým rozestupem. The Locos nakonec skončili asi půlhodiny po půlnoci. Završení na Jan Hus stage nám dali přažští Fast Food Orchestra. Zatímco na vedlejší stage hrály největší hvězdy, na druhém podiu se představily kapely s ne o moc méně zvučnými jmény jako Discharge, The Real McKenzies a The Meteors.

Možná jste nabyli dojmu, že dva stany – Cool Stage a divadlení stan – nám asi spadly. Ale není tomu tak, opak je pravdou aneb celý den pláště praskaly ve švech. Divákům se představilo celkem na 25 různorodých umělců. Rád bych zmínil například kapely Volant, Graveyard Johnys, Domi, Niceland nebo Anti Vigilante z Cool stage a známý Cirkus Tety, improvizovanou show Just! Impro, crossover všeho druhu Vagyny Dy Praga nebo hiphopovou DIA kritiku.

Sobota byla náročným dnem pro všechny – organizátory, kapely, návštěvníky, prodavače z nedalekého Kauflandu, prodavače ze stánků v areálu – ale všichni to zvládli s poctou hodnou válečnému letci. A nyní nás nečeká nic jiného než zasloužený spánek a zítra
Frank Turner, Irié Revoltes nebo Street Dogs!

Další fotky a články z Mighty - chronologicky:


Fotografie


Autor: Jakub Axman, Kristýna Padrtová


Téma: Mighty sounds

Související články

 

 
Kultura dnes


Liz Lochheadová – PERFECT DAYS

Divadlo / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
24.02.2020 od 19:30 hod.

 

Mustangové na Těchorazu - Erich Pröll

Ostatní / setkání / Přednáška s promítáním
Kino
24.02.2020 od 18:00 hod.

 

Dokonalá svatba ~ Indigo Company |B|

Divadlo / komedie / Úspěšná situační komedie
Divadlo Fráni Šrámka
24.02.2020 od 19:00 hod.

 

Divadlo Járy Cimrmana - Blaník

Divadlo / komedie
Divadlo Oskara Nedbala
24.02.2020 od 19:00 hod.