PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty Sounds: Rocky Leon roztančil stan, Alborisie přinesl reggae pohodu

Mighty Sounds: Rocky Leon roztančil stan, Alborisie přinesl reggae pohodu

Sobota, 14.07.2012 / fotoreport + článek

 

Druhý pátek třináctého letošního roku byl pro několik tisíc lidí znamením začátku festivalu Mighty Sounds aneb dalšího pokračování legendární ska-punkový festival. A co jsme si první den mohli užít? Čtěte dál!

Několik stovek příznivců Mighty Sounds dorazilo již ve čtvrteční předvečer na upravené letiště Čápův dvůr nedaleko Tábora. Většina se však začala sjíždět až v den samotného začátku – 13. července 2012. Nejčastěji dorazili vlakem a to buď spojem z Prahy nebo Českých Budějovic. Na ty, kteří jeli z Budějovic, čekala již na nádraží malá nepříjemnost a to v podobě výluky z ČB až do Veselí nad Lužnicí. Někteří s tím měli dosti velký problém, a to díky nepřítomnosti záchodu v autobusech. Pokud však zdolali tuto překážku, nic dalšího jim nebránilo užít si začátek tak vytoužného letošního Mighty!

Brány festivalového areálu se všem otevřely úderem čtrnácté hodiny. V tuto dobu již před turnikety stálo mnoho nedočkavců. První kapelou, která rozezněla své nástroje a rozezvučela hlasivky, byli Bombs from heaven, kteří začali hrát v 15:00 na Jan Hus stage. Ještě před koncem jejich vystoupení, se objevili na druhé velké stagi, tentokrát pojmenované po Janu Žižkovi, pražští velmi energičtí Dirty Blondes! Pro mnoho příznivců bylo jejich vystoupení ovšem velkým zklamáním. A to díky nepříliš kvalitnímu ozvučení a také kvůli jejich nepatřičností na rozlehlou stage, kdy chudáci hudebníci nevěděli, kde stát a jak komunikovat s publikem, které jim nyní bylo tak vzdálené... V tuto dobu již naplno běžel program také ve stanu s názvem Cool stage. A nehrál nikdo jiný, než velmi známí plzenští matadoři Znouzectnost. Možná by divácky atraktivnější bylo prohodit dvě zmíněné kapely Znouzectnost a Dirty Blondes. Snad příští rok... :)

Areál se pomalu ale jistě zaplnil několika tisíci diváků, pivní stany jely naplno a v Božkově fabrice nestíhali plnit cisterny rumem směřující na Mighty Sounds! I to počasí zase jednou vyšlo a celé odpoledne svítilo sluníčko. Co víc si spokojený divák Mighty Sounds může přát?

Ovšem program běží dál a na hlavní stage se nám postupně představili Mr. Cocoman a The Solid Vibes, Subsource a Talco. Vedle jim konkurovali N.V.Účka, The Detectors, The Crimson Ghost a The Adolescents. A do třetice na Cool stage zahráli Nano, The Picturebooks, Poison Idea, The Spankers a Konflikt. To už se nám čas ale přehoupl do pozdní noci a na své vystoupení čekala jedna z hvězd pátečního programu, Ital jamajského původu, král evropského reggae, samotný Alborosie! Jeho vystoupení si vychutnalo téměř deset tisíc diváků. Po něm na Jan Hus stage dohráli temperamentní Los de Abajo a na závěr se představili ještě čeští Discoballs.

Druhá hlavní hvězda pátku začala hrát během vystoupení Alborosieho na Jan Žižka stage a byli jí angličtí Biohazard. Takže něco maličko tvrdšího než o pár metrů vedle, ovšem vystoupení sklidilo velký úspěch. Po Biohazard se představili lehce zmalovaní Bloodsucking Zombies from Outer Space a na závěr ještě v půl druhé ráno La Fanfare en Pétard.

Ve 23:15 začali na Cool stage hrát pražští Prague Conspiracy, kteří před časem vyměnili zpěvačku a s ní i celý svůj vzhled a charakter hudby. Dle zaplněnosti stanu jim to ovšem na kráse nijak neubralo. Po „pražském spiknutí“ se ještě stihli představit D.R.I., Houba a La-Boum. Ti dohráli chvíli před čtvrtou hodinou ranní a všichni poslední vytrvalci se pomalu začali přesouvat z areálu do stanového městečka, neboť ohraničený prostor festivalu se ve čtyři hodiny uzavřel.

Ptáte se, kde že jsem vzal veselého califorňana Rockyho Leona? Opravdu zde v pátek byl! V divadelním stanu! Rocky se za poslední rok stal velmi populárním v jižních Čechách, potažmo v celé České republice. A na jeho vystoupení na Mighty Sounds to bylo vidět! V sedm hodin v podvečer se divadelní stan málem roztrhl. A Rocky byl ve svém živlu. Kdo nezažil, nepochopí! A kdo zažil, ví, o čem je řeč!

Nyní již zbývá doufat, že se nám počasí na zbytek programu Mighty Sounds 2012 nezkazí, všichni umělci zdárně vystoupí a pivo ani rum nedojde! Brzy se můžete těšit na rozhovor se švýcarskými The Peacocks!


Další fotky a články z Mighty - chronologicky:

 


Fotografie


Autor: Jakub Axman


Téma: Mighty sounds

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Související články

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce