PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty sounds opět ovládly Olší

Mighty sounds opět ovládly Olší

Úterý, 22.07.2008 / minifotoreport

 

Přes deset tisíc lidí z celé Evropy strávilo víkend na třídenní oslavě především punkrockové a ska hudby Mighty Sounds v Olší u Tábora.
"Na festival letos přijelo zhruba dvanáct tisíc lidí. To je asi o 1500 víc, než tomu bylo loni. Z předchozího ročníku jsme se poučili a odstranili jsme většinu tehdejších problémů. Pitná voda letos nedošla, netvořily se fronty při vjezdu na parkoviště a záchodů snad bylo také dost. Myslím, že akce se povedla a dokazují to i pozitivní ohlasy na fóru našich webových stránek," zhodnotil produkční festivalu František Švadlena.


I přesto, že se festival rozrostl o stanové městečko a dvě scény, zachoval si svou familiérní atmosféru a přehlednost.

"Divadelní stan se osvědčil. Kdykoli jsem šel kolem, byl plný. Druhá nová scéna také splnila účel. Zdá se mi ale, že by mohla být ještě víc alternativní vůči dvěma hlavním podiím. Uvidíme příští rok. To bychom chtěli také víc využít další přilehlou louku a logičtěji rozmístit záchody," prozradil Švadlena.

Letos se na sedmi hudebních scénách vystřídalo téměř 150 kapel, sto deejayů a velké zastoupení měla i divadla a jiné performance. Hlavní hvězdou čtvrtého ročníku největšího evropského ska-punk festivalu byla královna jamajské hudby Doreen Shaffer a návštěvníky svým téměř až soulovým zpěvem nezklamala. Početné publikum v pravidelných intervalech smáčené deštěm ji nakonec vyburcovalo k přídavku.

"Nejsem příliš velký fanda ska hudby a po třech dnech jsem jí byl doslova ubit. Festival by mohl být co se týče hudebních žánrů pestřejší, ale chápu, že to některé lidi baví. Jako na všech festivalech bylo i zde málo toalet a poměrně drahé pivo. Na festivalu se mi jinak líbilo a na své jsem si přišel. Skvělá byla vystoupení Doreen Shaffer, Mad Caddies a skupiny Jinovatka," referoval účastník Omar el Karib.

Po dvou letech se na festivalové podium vrátil i Swing band Tábor. Ten byl mezi dvoudobými rytmy příjemným zpestřením, které několik set posluchačů osvěžilo na začátku nedělního programu.

"Kluci z kapely byli trochu nervózní. Přeci jen hrajeme jinou hudbu a před tolika mladými lidmi nejsme příliš zvyklí vystupovat. Neměli jsem cíl udělat díru do světa, ale důstojně se zúčastnit. To se myslím povedlo," řekl kapelník a pozounista Jakub Valeš, který si na festivalu zahrál i se zoopunkovou skupinou Peshata.

Tak jako na většině ostatních festivalů se i na Mighty Sounds rozšířil jeden nešvar. Devadesát tisíc korun, tolik si za tři dni vydělali zloději, kteří se vkrádali do stanů a neváhali okrást ani spící návštěvníky.

"Krádeže na festivalech se v posledních letech rozmohly, dá se jim však jen těžko zabránit. Příští rok vyšleme mezi stany bezpečnostní službu. Lidé také mohou využívat naši úschovnu," dodal Švadlena.


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Mighty sounds

Související články

 

 
Kultura dnes


zvěřinec pana ezopa - divadlo navětvi

Divadlo / pro děti
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 16:30 hod.

 

Cihelna a spol.

Hudba / koncert / folk rock
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 19:00 hod.

 

Milevské léto - Láska & VO106

Hudba / koncert
Amfiteátr Dům kultury Milevsko
11.08.2022 od 18:00 hod.

 

Jam session

Hudba / koncert
Univerzita
11.08.2022 od 19:30 hod.