PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty Sounds hlásí první zahraniční hosty. Vratí se Creepshow, Mad Sin i Ska-P

Mighty Sounds hlásí první zahraniční hosty. Vratí se Creepshow, Mad Sin i Ska-P

Čtvrtek, 03.01.2013 / zpráva

 

Největší současné hvězdy punku, hardcoru, ska, rock’n’rollu, reggae, punkrocku a příbuzných žánrů, stejně jako legendy a výběr toho nejlepšího na české scéně – to bude i příští rok v červenci znamenat festival Mighty Sounds. Devátý ročník odstartuje 19. července a skončí 21. července 2013 na letišti u Čápova dvora v Táboře. Můžete se těšit na návrat The Creepshow, zahrají také Mad Sin i U.K. Subs. "Předskokany" festivalu budou španělští matadoři Ska-P!

Na seznam pro rok 2013 přibývají kapely, naposledy britská punková klasika U.K. Subs, králové rockabilly Mad Sin z Německa nebo kanadští rock‘n’rolloví The Creepshow s novou zpěvačkou a zbrusu novou deskou. Kromě programu, který se rychle rozrůstá, pořadatelé připravili na devátý ročník vylepšení pro návštěvníky v podobě předprodeje do hlídaného stanového městečka nebo parking campu. Ještě před příchodem léta pak organizátoři potěší všechny fanoušky ska-punku, a to koncertem španělských Ska-P, kteří vystoupí 20. dubna 2013 v hale HC Sparta v Praze.

Vstupenky na festival jsou od 1. ledna 2013 za 890 Kč. Předprodej probíhá jak přes stránky festivalu, tak přes sítě Ticketportal, Eventim a Ticketpro.

S příchodem nového roku přibyla možnost koupě tzv. Kombo ticketu. Po velkém zájmu o Superticket se pořadatelé Mighty Sounds rozhodli pro další akci podobného typu. Za  1480 Kč si nově můžete koupit "kombo" lístek, který zahrnuje vstupenku na Mighty Sounds 2013 + pražský koncert Ska-P! Více informací o festivalu i o samostatném koncertě Ska-P najdete na www.mightysounds.cz.

VÍTĚZOVÉ vánoční soutěže:
1. místo
(superticket - dárkové balení, které obsahuje vstupenku na Mighty Sounds 2013, mighty tričko, nové placky, samolepky a limitovaný plakát ve formátu A1) - Láďa Pavlík z Mladé Vožice
2.  a 3. místo ( tričko, plakát, samolepky a placky) - Štěpánka Jandová z Plané nad Lužnicí a Jiří Matlach z Tábora

Biografie vybraných kapel:

U.K. Subs (UK)
Existuje mnoho kapel, které se po delší době působení stanou vyčpělými revivaly, což ovšem v případě U.K. Subs neplatí. Tahle legenda má i po pětatřiceti letech existence punku pořád co říct. Kapelu založil v roce 1976 Charlie Harper inspirován jen o malinko staršími kolegy Damned a tehdější punkovou vlnou. Kapelu původně pojmenoval The Subs, nakonec se ale přesmyčkou slov názvu prvního kultovního singlu Sex Pistols Anarchy in the UK dostal k současnému názvu U.K. Subs.

Jenom vyjmenování názvů alb téhle kapely by vydalo na román. Těch totiž U.K. Subs za svoji bezmála čtyřicetiletou historii vydali dvaadvacet a jedou pěkně podle abecedy. Pro pořádek: první, Another Kind Of Blues, vyšlo v roce 1977 a zatím poslední, Work in Progress, se objevilo před dvěma lety. Poměrně zajímavý je fakt, že kapelou prošlo více jak sedmdesát členů. Když k tomu přičteme něco kolem třiceti singlů a na třicet různých živých nahrávek, reedicí a podobně, dostáváme se do oblasti rekordů. U.K. Subs jsou dnes již ctěnou klasikou punku “77”, tedy první britské vlny, které nechybí energie a melodičnost. http://www.uksubs.co.uk

Mad Sin (DE)
Mad Sin slaví na psychobilly scéně již 25 let, tedy čtvrt století existence. Kapelu založil berlínský mazák Koefte. Kapela brzy svým psychobilly s výraznými výlety do punku, country, ale i metalu začala promlouvat k široké veřejnosti od Evropy přes USA až po Japonsko - a není se čemu divit.
Stylová kapela, perfektně zahraný rock'n'roll, cvakání kontrabasu, elvisovské sestřihy, hororové texty i vzezření jsou stručnou charakteristikou skupiny, kterou rozhodně na poli psychobilly nelze přehlédnout. Na svém kontě mají jedenáct alb, na nichž se objevila celá řada žánrových kolegů, například Lars Frederiksen z Rancid. Mad Sin naposledy vystoupili na Mighty Sounds v roce 2010 a po třech letech se tedy vrací se svojí parádní hororově ohnivou show. http://www.madsin.de

The Creepshow (CA)
I když The Creepshow na Mighty Sounds nebudou nováčky, o premiéru se na devátém ročníku postará zbrusu nová zpěvačka Kenda „Twisted“ Legaspi. Křehká Sarah „Sin“ dala přednost sólovým projektům; již třetí zpěvačka v řadě, Kenda, se však svého postu ujala s grácií. The Creepshow pokračují v plné parádě.

Jak sami říkají, vzešli ze špinavých zapadlých ulic a barů Toronta v roce 2005. Navzdory krátké historii se však těší velké popularitě. Hudebně se dají jen velmi těžko definovat a do jednotné žánrové škatulky se vám je vměstnat nepodaří. Už jen fakt, že mají klávesy, je poměrně vymezuje oproti běžným rockabilly kapelám. Kombinují rock'n'roll, punkrock, zabrousí do psychobilly, ale jasnou nálepku jim dát zkrátka nemůžete. Na svém kontě mají alba Sell Your Soul, Run For Your Life a zatím poslední They All Fall Down. Momentálně však chystají zbrusu novou desku a představí ji na Mighty Sounds v červenci 2013. http://www.thecreepshow.ca


Autor: i -


Téma: Mighty sounds

Související články

 

 
Kultura dnes


Liz Lochheadová – PERFECT DAYS

Divadlo / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
24.02.2020 od 19:30 hod.

 

Mustangové na Těchorazu - Erich Pröll

Ostatní / setkání / Přednáška s promítáním
Kino
24.02.2020 od 18:00 hod.

 

Dokonalá svatba ~ Indigo Company |B|

Divadlo / komedie / Úspěšná situační komedie
Divadlo Fráni Šrámka
24.02.2020 od 19:00 hod.

 

Divadlo Járy Cimrmana - Blaník

Divadlo / komedie
Divadlo Oskara Nedbala
24.02.2020 od 19:00 hod.