PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty Sounds 2014 startují! Nabídnou kromě hudby lepší zvuk i adrenalin

Mighty Sounds 2014 startují! Nabídnou kromě hudby lepší zvuk i adrenalin

Pátek, 11.07.2014 / fotoreport + článek

 

Ačkoli festival Mighty Sounds dostal od krajské hygienické stanice rekordní pokutu 420 000 korun, koná se. Od 11. do 13. července na letišti u Čápova dvora festival slaví své desáté narozeniny. Pořadatelé slibují vyvážený žánrový zážitek. Hlavními tahouny je folkový hudebník Everlast, punková legenda Perkele nebo folk-punkoví Dropkick Murphys. Doprovodný program zdobí divadelní soubor Teatr Novogo Fronta. První davy návštěvníků už k areálu míří, co je čeká?

„Dramaturgie posílila aspekty, které si návštěvníci v minulosti nejvíce pochvalovali, tedy akustická vystoupení členů některých kapel na Lucky Hazzard Stagi, hardcorové kapely všechny na jednom pódiu ve stanu a střídání dvou hlavních podii s těmi největšími žánrovými jmény,“ říká Markéta Štechová za pořadatele. Prozradila, že jejími tipy jsou skačkoví The Slackers, Everlast, Vladimír 518 s živou kapelou, Hentai Corporation, Nano a nadžánroví Irie Révoltes, kteří se pro velký úspěch na festival poněkolikáté vrací.

Na Mighty Sounds letos dále vystoupí psychobilly punk Nekromantix, hardcoroví Stick to your guns nebo Evergreen Terrace, reggae zastoupí Tanya Stephens & Royal Roots Band, energickou show opět předvedou rock&rolloví Koffin Kats, ze žánru ska se můžete těšit na ska punkové Talco. Z českých kapel pak účast přislíbili ověření Sto zvířat, Lokomotive, Niceland a další. Nové desky představí Fast Food Orchestra s Dr. Karym či Discoballs.
 
Lepší zvuk

Letošní akce bude navíc opatřena nejlepší zvukovou technikou, která je v České republice v současnosti k dispozici. „Návštěvníci si budou moci vychutnat zvuk na světové úrovni. Bude to nejkvalitnější možný zvukový zážitek. Proti hluku to ale nepomůže. V neděli ale budeme končit dříve než v minulých letech,“ říká Markéta Štechová za pořadatele.

O fotbal nepřijdete

Pro všechny fotbalové nadšence budou v areálu LED obrazovky s přenosy fotbalových utkání z Mistrovství světa ve fotbale.

Z divadla si letos lze vychutnat kultovní ruský soubor Teatr Novogo Fronta nebo originální pásmo scének šílených Arte della Tlampač. Kromě nich se na divadelní scéně objeví i duo Vasilův Rubáš i nekompromisní Kapitán Demo alias Jiří Burian (Republic of Two, Southpaw..) Večery ve stanu Radia 1 zajistí reggae a duboví DJs. S nimi vystoupí například mexický zpěvák Lenguareta, který vyniká chytlavým mixem reggae, new roots, dubu a hip hopu, nebo talentovaný reggae-dancehallový mladík Mardjenal. I na dalších scénách bude z čeho vybírat; v Party Village se představí DJské duo Bounce! Bounce! s Karlem Buriánkem (Sunshine) nebo punk rocková dívčí formace Sour Bitch.

Ani letos nebude na Mighty Sounds chybět turnaj ve fotbale, nohejbale a výběr zábavných a exotických her jako je kubb nebo molkky. Poprvé bude v areálu trampolína a možnost zahrát si bumperball. Loni oblíbená skimboardová dráha se opět bude nacházet poblíž u-rampy, na které bude možné zhlédnout bikeovou a skateovou exhibici. Takže o adrenalin nepřijdete.

Pokuta je nezlomila

Festival Mighty Sounds od letošního jara čelí vysoké pokutě za hluk od Krajské hygienické stanice. Za překročení limitů hluku v nočních hodinách vyfasovali pořadatelé 420 000 korun. Proti likvidačnímu verdiktu se odvolali a případ se nadále řeší.
Celá akce vyústila v petici, kterou se organizátoři rozhodli sepsat proti nesmyslně nastavenému zákonu a ve které bojují za úpravy hlukových norem pro jednorázové kulturní akce pod širým nebem. V tuto chvíli už nasbírali přes 10 000 podpisů. „Podpisy se nadále budou sbírat i přes léto. Děkujeme všem, kdo naše snažení podporují a kdo podepsali,“ říká za pořadatele Jakub Siňor.

Pořadatelé se rozhodli skončit v neděli dříve než v předchozích letech. Produkce by měla utichnout po půlnoci. „Opět prosíme lidi o shovívavost nejen co se hluku týče, ale také v dopravních omezení. Silnice E55 bude u Kauflandu zúžená, doporučujeme využít dálnici a obchvatu,“ dodala Štechová. Jako loni udělá festival maximum pro čistotu a ekologii. Nádobí například bude z palmových listů a kelímky na pivo budou zálohované. Nechybí ani stánky s občerstvením. Své místečko (Monster zone) má opět také oblíbený energiťák Monster. (inz)

Vstupenky na festival pořídíte na místě za 1390 korun na všechny tři dny. Celý program najdete na http://www.mightysounds.cz/cz/program/

Festival odstartoval svou existenci v roce 2005 a za devět let existence se na jeho pódiích vystřídalo bezpočet hudebních uskupení: za všechny například Ska-P, Pennywise, Anti-Flag, Madball, Backyard Babies, H20, The Casualties, Frank Turner, Biohazard, Gallows, The Hotknives, Mad Caddies, Panteón Rococó, Alborosie, Inner Circle, Derrick Morgan, The Aggrolites či Mad Sin. V roce 2013 představil festival opět žánrově pestrou nadílku v podobě jmen jako Suicidal Tendencies, The Subways, Bad Manners, Ky-Mani Marley, Comeback Kid, Macka B, Skindred nebo UK Subs. Kromě žánrové různorodosti je předností festivalu také to, že každý rok si po boku větších kapel zahraje celá řada menších, talentovaných, nebo u nás ne tolik známých, vždy ale vysoce kvalitních skupin.


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Mighty sounds