PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty Sounds 2013 je tu. Anti-Flag oslaví dvacetiny, festival navštíví Rocky Balboa

Mighty Sounds 2013 je tu. Anti-Flag oslaví dvacetiny, festival navštíví Rocky Balboa

Pondělí, 15.07.2013 / článek

 

Už v pátek 19. července vystřídají letadla na letišti u Čápova Dvora v Táboře hudební kapely. V 15 hodin se na tři dny rozezní devátý ročník Mighty Sounds, oslava hudebních žánrů jako punk, reggae, ska a rock&roll. Kromě hvězdných kapel jako Anti-Flag, The Subways, Suicidal Tendencies nebo syna Boba Marleyho Ky-mani Marleyho, se můžete těšit na divadlo, například v podání souboru Buchty a loutky. Nebudou chybět ani turnaje ve fotbale a nohejbale či workshopy.

Letošní ročník festivalu, který byl zvolen jihočeskou akcí roku 2012, představí největší jména svých žánrů. Do Tábora zavítají Suicidal Tendencies, legendy tvrdší kytarové muziky. Představí se také hrdý nositel nejslavnějšího jména reggae, Ky-mani Marley, který si v kvalitním a chytlavém reggae se svým otcem v ničem nezadá. Svou energií strhnou mladí indie rockoví The Subways z Velké Británie. Těšit se můžete na Bad Manners, Skindred, Macku B, U.K. Subs, New Your Ska Jazz Ensemble, Mad Sin, The Creepshow i české interprety jako Sto Zvířat, Znouzecnost, Prago Union, Houba, Gangnails, Fast Food Orchestra, Niceland, Discoballs, Nano, domácí Swing band Tábor či slovenské Polemic a Konflikt.

Na festivalu se podruhé představí legenda punk rockové hudby, kapela Anti-Flag. Na Mighty Sounds oslaví 20 let existence a pro návštěvníky si připravila speciální program složený ze skladeb, které skupina obyčejně nehraje.

„I letos vzdáváme hold městu Tábor, který festivalu poskytuje prostor. Tři hlavní pódia s živou produkcí se budou jmenovat Jan Hus, Jan Žižka a Jan Roháč. Kromě nich letos přibývá plnohodnotná čtvrtá Lucky Hazzard Stage zdaleka nejen pro milovníky rock’n’rollu. Greenpeace Radio 1 Stage nabídne přes den divadlo a večer reggae, dancehall a d’n’b DJs, Rudeboy Rythm jako vždy zacílí na milovníky ska a soulu a Sadomaso Stage bude patřit breakcoru, dubstepu a d’n’b,” říká za pořadatele Markéta Štechová.

Divadlo, graffiti i fotbal

Hlavní hvězdou dýdžejů je jamajsko-britský Dj Randy Valentine. Divadelní program reprezentují například soubory Buchty a loutky s oblíbeným představením Rocky IX., Wariot Ideal s Vojtou Švejdou a Janem Kalivodou, Cílená nejistota, akrobatický Cirkus TeTy, Svět podle Fagi, Arte della Tlampač nebo punkový romantik Ondřej Novotný.

„Opět se také chystá turnaj v malém fotbale a v nohejbale, letos bude navíc možnost zahrát si kubb, pétanque, ping pong nebo kouknout na skateboardovou, BMX a in-line exhibici na rampě. Velice oblíbeným místem se stala graffiti stěna. Devět let v řadě spolupracujeme s Tribo Fuego a jejich skvělá fireshow nebude chybět ani letos. Kromě toho bude k vidění žonglování, skimboard a fingerboard exhibice a v nabídce bude široké spektrum workshopů,” doplňuje Markéta Štechová.
Afterparty k Mighty Sounds 2013 se koná v pondělí od 20 hodin v táborském klubu Orion, kde zahrají skupiny Get Dead (USA) a Tiny Finger (Izr).


Doprava a stanování s novinkou

Chystají se vylepšení ve stanovém městečku, byly vybrány finance na ekologické a kvalitnější nádobí, ze kterého se bude na festivalu jíst a pivo se bude pít z vratných kelímků. Opět se také bude třídit odpad, tentokrát ještě důkladněji. 

Přesto bude akce znamenat určitá omezení pro místní, očekává se zejména mírně hustší provoz na silnici E55 mezi Táborem a Sezimovým Ústím, zejména v pátek 19. července odpoledne a večer a v pondělí 22. července dopoledne.

„Díky prodloužení dálnice D3 by se ale mělo jednat o dopravní komplikace menší než v předchozích letech. Pořadatelé spolupracují se všemi složkami integrovaného záchranného systému a pevně věří, že celá událost proběhne ke spokojenosti všech,“ sdělila Štechová.

Pro řidiče pak v místě poslouží parkoviště, cena za „odložený“ automobil je 250 korun za tři dny. Stanování se letos dělí na tři druhy – klasické, se zvýšeným komfortem a nově stanování vedle auta. Stejně jako každý rok pořadatelé upozorňují, aby lidé nenechávali ve stanech a vozidlech cennosti. Pro jejich bezpečí bude opět sloužit úschovna.

Informace o doprovodném i základním programu, o line-upu nebo o vstupenkách jsou na webu festivalu www.mightysounds.cz. Vstupenka nyní stojí 1090 korun. Kulturne.com je partnerem Mighty Sounds a ve spolupráci s festivalem jste mohli vyhrát vstupenky i věcné. O Mighty Sounds budeme nadále informovat!  


Autor: dap -


Téma: Mighty sounds

Související články

 

 
Kultura dnes


Čert a Káča

Divadlo / pro děti / loutková pohádka
Housův mlýn v Táboře
05.07.2020 od 15:00 hod.

 

Fotbálek na pískovně

Sport / fotbal / turnájek
Veselské pískovny
05.07.2020 od 09:00 hod.

 

Spodní proudy Jordánu

Hudba / koncert / rock - alternative - electro - crossover
Sokolská plovárna
05.07.2020 od 17:00 hod.

 

Vypsaná Fixa, Volant a Nixon Lads

Hudba / koncert
Koupaliště Volyně
05.07.2020 od 19:00 hod.