PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Legendární Weather Report zahrají v Budějovicích.Hudebníci od Stinga či Aguilery

Legendární Weather Report zahrají v Budějovicích.Hudebníci od Stinga či Aguilery

Sobota, 26.10.2013 / článek

 

The Zawinul Legacy Band je kapela složená výhradně z členů Weather Report a Zawinul Syndicate a hraje skladby jednoho z největších a nejuznávanějších jazzových skladatelů, hudebníků a kapelníků Joea Zawinula. Obě kapely, Weather Report a Zawinul Syndicate, jsou držitely několika cen Grammy. Joe Zawinul, rakouský rodák z Vídně,byl v USA vyhlášený 28krát nejlepším klávesistou roku v prestižním časopise Down Beat. Skupina zahraje v neděli 27. října od 20 hodin v budějovickém klubu Highway 61.

The Zawinul Legacy Band je vytvořená jako jediná Zawinulova hudební skupina, uznaná a potvrzená od The Zawinul Estate, který řídí syn Joea Zawinula - Tony Zawinul.
Weather Report byla pravděpodobně nejznámější jazzrocková skupina 70. a 80. let 20. století , ve které se vystřídali jména jako Jaco Pastorius, Miroslav Vitouš či Wayne Shorter, který mimochodem vystoupí 6. listopadu v pražské Lucerně.
Svou tvorbou ovlivnila celou řadu hudebníků různých žánrů. Stejně tak kapela Zawinul Syndicate, kterou po rozchodu s W. Shorterem nově založil Joe Zawinul. Pojďme se mrknout na sestavu, která vás čeká v Českých Budějovicích:

Mike Baker (bicí) - po období, kdy hrával s Joeom v skupině the Zawinul Syndicate se stal hudebním ředitelem a bubeníkom pro Whitney Houston. Též spolupracoval s takovými osobnostmi jako je Elton John, Sting, Missy Elliott, Christina Aguilera, Usher a dalšími.

Hadrien Feraud (baskytara) - ačkoli je nejmladším členem skupiny, proslavil se jako mimořádně talentovaný baskytarista po celém světe. Ve svých 29 letech hrál již s takovými renomovanými hudebníky jako Chick Corea, John McLaughlin, Jada Pinkett Smith, Matthew Garrison a Scott Kinsey.

Robert (Bobby) Thomas Jr. (perkuse) - byl členem Weather Report a The Zawinul Syndicate. Po období, kdy hrával s Joeom Zawinulom, Bobby pokračoval v hraní po boku dalších vekých hudebníků jako Stan Getz, David Sanborn a Carlos Santana.

Scott Kinsey (klávesy) - je známý spoluprácí s mnohými světovými hudebníky a skupinami jako Joe Walsh, Dan Aykroyd, Philip Bailey, Tribal Tech, Bob Belden a dalšími. S Joeom Zawinulom byli velmi dlouho osobní přátelé a navzájem si hudebně vypomáhali. Např. Joe Zawinul byl producentem evropské verze Kinseyho prvního solového alba „Kinesthetics".

Amit Chatterjee (kytara) - patří mezi světovou kytarovou a zpěváckou špičku. Byl stálým členem the Zawinul Syndicate 11 let. Spolupracoval se Stingem a hrál po boku Carlose Santany. Během své bohaté kariéry koncertoval a nahrával s uznávanými hudebníky world music a jazzu.

Vstupné v předprodeji 290 korun v síti Cb systém i v klubu, na místě 350 korun.


Autor: dap -

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Ondřej Kříž a Jirka Řapek u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 20:00 hod.

 

Láska všemi deseti

Kino / film
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 21:00 hod.