PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Legendární Weather Report zahrají v Budějovicích.Hudebníci od Stinga či Aguilery

Legendární Weather Report zahrají v Budějovicích.Hudebníci od Stinga či Aguilery

Sobota, 26.10.2013 / článek

 

The Zawinul Legacy Band je kapela složená výhradně z členů Weather Report a Zawinul Syndicate a hraje skladby jednoho z největších a nejuznávanějších jazzových skladatelů, hudebníků a kapelníků Joea Zawinula. Obě kapely, Weather Report a Zawinul Syndicate, jsou držitely několika cen Grammy. Joe Zawinul, rakouský rodák z Vídně,byl v USA vyhlášený 28krát nejlepším klávesistou roku v prestižním časopise Down Beat. Skupina zahraje v neděli 27. října od 20 hodin v budějovickém klubu Highway 61.

The Zawinul Legacy Band je vytvořená jako jediná Zawinulova hudební skupina, uznaná a potvrzená od The Zawinul Estate, který řídí syn Joea Zawinula - Tony Zawinul.
Weather Report byla pravděpodobně nejznámější jazzrocková skupina 70. a 80. let 20. století , ve které se vystřídali jména jako Jaco Pastorius, Miroslav Vitouš či Wayne Shorter, který mimochodem vystoupí 6. listopadu v pražské Lucerně.
Svou tvorbou ovlivnila celou řadu hudebníků různých žánrů. Stejně tak kapela Zawinul Syndicate, kterou po rozchodu s W. Shorterem nově založil Joe Zawinul. Pojďme se mrknout na sestavu, která vás čeká v Českých Budějovicích:

Mike Baker (bicí) - po období, kdy hrával s Joeom v skupině the Zawinul Syndicate se stal hudebním ředitelem a bubeníkom pro Whitney Houston. Též spolupracoval s takovými osobnostmi jako je Elton John, Sting, Missy Elliott, Christina Aguilera, Usher a dalšími.

Hadrien Feraud (baskytara) - ačkoli je nejmladším členem skupiny, proslavil se jako mimořádně talentovaný baskytarista po celém světe. Ve svých 29 letech hrál již s takovými renomovanými hudebníky jako Chick Corea, John McLaughlin, Jada Pinkett Smith, Matthew Garrison a Scott Kinsey.

Robert (Bobby) Thomas Jr. (perkuse) - byl členem Weather Report a The Zawinul Syndicate. Po období, kdy hrával s Joeom Zawinulom, Bobby pokračoval v hraní po boku dalších vekých hudebníků jako Stan Getz, David Sanborn a Carlos Santana.

Scott Kinsey (klávesy) - je známý spoluprácí s mnohými světovými hudebníky a skupinami jako Joe Walsh, Dan Aykroyd, Philip Bailey, Tribal Tech, Bob Belden a dalšími. S Joeom Zawinulom byli velmi dlouho osobní přátelé a navzájem si hudebně vypomáhali. Např. Joe Zawinul byl producentem evropské verze Kinseyho prvního solového alba „Kinesthetics".

Amit Chatterjee (kytara) - patří mezi světovou kytarovou a zpěváckou špičku. Byl stálým členem the Zawinul Syndicate 11 let. Spolupracoval se Stingem a hrál po boku Carlose Santany. Během své bohaté kariéry koncertoval a nahrával s uznávanými hudebníky world music a jazzu.

Vstupné v předprodeji 290 korun v síti Cb systém i v klubu, na místě 350 korun.


Autor: dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Muzejní noc

Festival / muzejní noc
Muzeum středního Pootaví Strakonice
02.06.2023 od 16:00 hod.

 

Hlavolamy

Výstava / interaktivní výstava
Muzeum středního Pootaví Strakonice
02.06.2023 - 01.10.2023 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Charitativní bazárek

Ostatní / Bazárek
Charita Tábor
02.06.2023 - 03.06.2023 od 14:00 hod.
vícedenní akce

 

Lakeside x + Jerusalem + special guest Eniel - Petr Kučera (Oceán)

Hudba / koncert / synth-pop / ghotic
MC Jordán, Budějovická 1424/14 390 02 Tábor
02.06.2023 - 03.06.2023 od 19:00 hod.
vícedenní akce