PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kombinovaná vstupenka. Levnější vstup na Táborské slavnosti a světový cyklokros

Kombinovaná vstupenka. Levnější vstup na Táborské slavnosti a světový cyklokros

Pátek, 22.08.2014 / článek

 

 Festival Táborská setkání se blíží, stejně jako světová událost Mistrovství světa v cyklokrosu. Zájemci, kteří nechtějí obě akce zmeškat a chtějí si zajistit pohodlný vstup, mají nyní šanci koupit v předprodeji novinku táborské radnice – kombinovanou vstupenku.

„Jde o balíček dvou vstupenek na tyto akce. Myšlenkou je, aby lidé, kteří si kupují lístky v předprodeji měli nějaký bonus,“ říká místostarostka Lenka Horejsková.

Kombinovaná vstupenka umožní permanentní vstup za 550 korun na obě prestižní akce, tedy na historický festival v termínu 12. až 14. září a na MS v cyklokrosu, které se koná od 31. ledna do 1. února 2015. Zakoupením vstupenky mohou lidé ušetřit stovky korun. Klasická vstupenka na Táborská setkání totiž stojí v předprodeji 180 a na místě 250 korun, za cyklokros byste dali v předprodeji 500 a na místě 600 korun.

„Kombinovaná vstupenka bude navíc slosovatelná o hodnotné ceny v rámci festivalu Táborská setkání. Ty brzo zveřejníme. Ráda bych upozornila, že letos se vstupenky na slavnosti nebudou prodávat u vstupů, ale jen na určených místech, od čehož si slibujeme menší fronty, rychlejší odbavení a větší komfort při vstupu na festival,“ doplnila místostarostka.

Třiadvacátý ročník historického festivalu Táborská setkání nabídne klasický program jako rytířské turnaje, kostýmový i ohňový průvod i středověké trhy. Z hudebního programu pak lze prozradit, že v pátek ho zahájí recitálem a husitským chorálem operní pěvec a táborský rodák Jan Vacík, po něm vystoupí Ondřej Brzobohatý s kapelou a skupina Lanugo, jejíž část má rovněž v Táboře kořeny.

V sobotu došlo ke změně odpoledního programu, ten bude více zaměřen na soubory z partnerského města Kostnice, s nímž Tábor slaví 30 let partnerství. V podvečer se pak můžete těšit na Věru Špinarovou, Marii Rottrovou, Tata Bojs, budějovické Vees a skupinu Lola Běží, o níž si dle radnice psaly desítky fanynek. Neděle bude patřit zejména latinskoamerickým rytmům v podání domácí Sandonia jazz a Los Quemados s Brazilcem Adrianem Trindade.

Kombinovaná vstupenka je ke koupi prostřednictvím sítě Ticketstream a na prodejních místech v sídle Agentury Cyklistika na Komoře a v Infocentru města Tábor do 11. září.


Autor: David Peltán


Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Cecilia ensemble

Hudba / koncert
Kostel Povýšení sv. Kříže Veselí nad Lužnicí
22.04.2018 od 18:00 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / Přednáška, beseda
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14
22.04.2018 od 15:00 hod.

 

Hrajeme si s Kamarády

Pro děti
Městské divadlo Český Krumlov
22.04.2018 od 15:00 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / Přednáška, beseda
Gymnázium Třeboň, Na Sadech, Na sadech 308
22.04.2018 od 13:00 hod.