PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Keks odehrají vánoční koncert s Bell Book and Candle. Zazní i hitovka Rescue me

Keks odehrají vánoční koncert s Bell Book and Candle. Zazní i hitovka Rescue me

Neděle, 15.12.2013 / pozvánka

 

Rocková skupina Keks odehraje v pátek 20. prosince od 20 hodin vánoční koncert. Jako host se na pódiu táborského hotelu Palcát představí německá kapela Bell Book and Candle, jejíž hit Rescue me z roku 1998 už někdy z rádia slyšel nejspíš každý. V České republice zahraje poprvé.

„Hosty vybíráme společně s leaderem Keksu, Štěpánem Kojanem. Bell Book and Candle mají za sebou světová turné. Dbáme na to, hlavně u vánočních koncertů, abychom se na pódiu potkávali s lidmi, se kterými si rozumíme nejen hudebně, ale i lidsky,“ říká manager Keksu Jan Vyskočil.

Vánoční koncerty odehrají skupiny tři – v Praze, Benešově a Táboře. „Na ty koncerty se hodně těšíme! Je to zvláštní, ale hrajeme v České republice poprvé a Keks vypadají jako hodně příjemní kolegové. Muži s dlouhými vlasy a instrumenty v ruce jsou pro nás vždycky cool,“ prozradila zpěvačka Bell Book and Candle Jana Groß.

Dramaturgie koncertů je vždy trochu odlišná, ale všechny tři koncerty mají společného jmenovatele - vánoční atmosféru a muziku. „U vánočních koncertů už během příprav je vždy cítit čas Vánoc. Dělají se už nějakou dobu dopředu a možná ještě s větší pečlivostí. Záleží tu více než jindy na atmosféře. Už při příchodu musí návštěvník pocítit, že jsou tu Vánoce. V ten večer lidi zapomenou na předvánoční shon, jdou se pobavit. Myslím ale, že jsou k nám více kritičtí než v průběhu roku. Proto se snažím, aby bylo vše jak má být a nestala se žádná chyba,“ podotýká Jan Vyskočil. Podobně to cítí i němečtí hosté, pro něž je prosinec „provoněný zvláštní atmosférou“.

„Lidé hledají dárky, připravují Vánoce a snaží se, aby právě ty jejich byly nejúžasnější! My je zase chceme potěšit svojí muzikou. Koncerty jsou plné emocí, protože právě v tenhle čas má všechno ještě větší sílu. Myslíme, že naše píseň Halleluja od Leoparda Dojena určitě dojímá mnohé naše posluchače,“ míní Jana Groß. Slibuje, že kromě zmíněné skladby na koncertě zazní i hit Rescue me, ale také krátké příhody ze života kapely a hodlají do povídání zapojit také publikum.

„Přála bych si, aby si všichni lidé navzájem pomáhali, a to bez přehlížení se. Aby byli odvážní a stateční, aby šli za tím, co je pro ně osobně důležité. Kdo je vytrvalý a usilovný, může toho hodně dosáhnout. Moji kolegové kývají hlavou a tak se mnou určitě souhlasí,“ říká zpěvačka.

Kapela Keks, která hraje od roku 1981, začala s pořádáním vánočních koncertů v roce 2006. „Tehdy bylo docela pozdě na přípravu a jediný možný termín byl 23. prosince. Byla to sobota. To by nebylo tak zlé, kdyby nenásledoval Štědrý den. Tak jsme trochu váhali a vůbec jsme nevěděli, jestli náhodou nebudeme hrát sami pro sebe. Nakonec jsme hráli pro plný sál, a tak to u „vánočňáků“ zůstalo,“ dodal Jan Vyskočil.

Předprodej vstupenek za 280 korun je na recepci hotelu Palcát v Táboře nebo v síti Ticketpro.

POSLECH:
Bell book and Candle, Rescue me: www.youtube.com/watch


Autor: i, dap -

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.