PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Keks odehrají vánoční koncert s Bell Book and Candle. Zazní i hitovka Rescue me

Keks odehrají vánoční koncert s Bell Book and Candle. Zazní i hitovka Rescue me

Neděle, 15.12.2013 / pozvánka

 

Rocková skupina Keks odehraje v pátek 20. prosince od 20 hodin vánoční koncert. Jako host se na pódiu táborského hotelu Palcát představí německá kapela Bell Book and Candle, jejíž hit Rescue me z roku 1998 už někdy z rádia slyšel nejspíš každý. V České republice zahraje poprvé.

„Hosty vybíráme společně s leaderem Keksu, Štěpánem Kojanem. Bell Book and Candle mají za sebou světová turné. Dbáme na to, hlavně u vánočních koncertů, abychom se na pódiu potkávali s lidmi, se kterými si rozumíme nejen hudebně, ale i lidsky,“ říká manager Keksu Jan Vyskočil.

Vánoční koncerty odehrají skupiny tři – v Praze, Benešově a Táboře. „Na ty koncerty se hodně těšíme! Je to zvláštní, ale hrajeme v České republice poprvé a Keks vypadají jako hodně příjemní kolegové. Muži s dlouhými vlasy a instrumenty v ruce jsou pro nás vždycky cool,“ prozradila zpěvačka Bell Book and Candle Jana Groß.

Dramaturgie koncertů je vždy trochu odlišná, ale všechny tři koncerty mají společného jmenovatele - vánoční atmosféru a muziku. „U vánočních koncertů už během příprav je vždy cítit čas Vánoc. Dělají se už nějakou dobu dopředu a možná ještě s větší pečlivostí. Záleží tu více než jindy na atmosféře. Už při příchodu musí návštěvník pocítit, že jsou tu Vánoce. V ten večer lidi zapomenou na předvánoční shon, jdou se pobavit. Myslím ale, že jsou k nám více kritičtí než v průběhu roku. Proto se snažím, aby bylo vše jak má být a nestala se žádná chyba,“ podotýká Jan Vyskočil. Podobně to cítí i němečtí hosté, pro něž je prosinec „provoněný zvláštní atmosférou“.

„Lidé hledají dárky, připravují Vánoce a snaží se, aby právě ty jejich byly nejúžasnější! My je zase chceme potěšit svojí muzikou. Koncerty jsou plné emocí, protože právě v tenhle čas má všechno ještě větší sílu. Myslíme, že naše píseň Halleluja od Leoparda Dojena určitě dojímá mnohé naše posluchače,“ míní Jana Groß. Slibuje, že kromě zmíněné skladby na koncertě zazní i hit Rescue me, ale také krátké příhody ze života kapely a hodlají do povídání zapojit také publikum.

„Přála bych si, aby si všichni lidé navzájem pomáhali, a to bez přehlížení se. Aby byli odvážní a stateční, aby šli za tím, co je pro ně osobně důležité. Kdo je vytrvalý a usilovný, může toho hodně dosáhnout. Moji kolegové kývají hlavou a tak se mnou určitě souhlasí,“ říká zpěvačka.

Kapela Keks, která hraje od roku 1981, začala s pořádáním vánočních koncertů v roce 2006. „Tehdy bylo docela pozdě na přípravu a jediný možný termín byl 23. prosince. Byla to sobota. To by nebylo tak zlé, kdyby nenásledoval Štědrý den. Tak jsme trochu váhali a vůbec jsme nevěděli, jestli náhodou nebudeme hrát sami pro sebe. Nakonec jsme hráli pro plný sál, a tak to u „vánočňáků“ zůstalo,“ dodal Jan Vyskočil.

Předprodej vstupenek za 280 korun je na recepci hotelu Palcát v Táboře nebo v síti Ticketpro.

POSLECH:
Bell book and Candle, Rescue me: www.youtube.com/watch


Autor: i, dap -

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat