PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Křehká dívčina Viki zazpívala ve Vaně česky, anglicky i francouzsky

Křehká dívčina Viki zazpívala ve Vaně česky, anglicky i francouzsky

Sobota, 12.01.2013 / reportáž

 

„Křehká dívčina, dá se na ni koukat, pěknej hlas a piánko, kytara Vojty Jindry z Branu, romantika na leden bez sněhu..“ přesně tak byl podaný úterní koncert české písničkářky Viki, který se uskutečnil v klubu Horká vana v Českých Budějovicích.

Viki. Slečna, která má přenádherný hlas. Nejčastěji ji uslyšíte zpívat v angličtině, občas možná i v češtině nebo francouzštině. Na kytaru ji doprovází Vojta Jindra. Pokud ji někde potkáte, patrně vám nijak neutkví v paměti, stačí ovšem, aby usedla za své klávesy a rázem na ni nezapomenete. Následně se stačí podívat na její stránky a začnete uvažovat, jestli jste byli během jejího vystoupení ohromeni její hudbou nebo čím, že jste si ani nevšimli její krásy. Stačí pohlédnout na některé její fotografie a rázem pochopíte...

Anglicky, česky i francouzsky
Viki Budějovice navštívila před necelým půlrokem, kdy vystoupila na Budějovickém Manifestu. A následně taktéž toto úterý (8. ledna) v Horké vaně. Nestává se příliš často, aby koncert začal takřka včas. O to ještě překvapivější a chvályhodné je to, pokud se začne hrát již v 19:45! Patrně i z toho důvodu chvíli trvalo, než se sál zaplnil. Viki ví, jak správně gradovat nadšení diváků z vystoupení. Zprvu jsme mohli slyšet méně známé skladby. Přibližně po hodině jsme se dočkali první české písně (Ty víš), o chvíli později i francouzské (La petite Femme). Na samotném konci zahrála takové hity jako Me and My life, In These Days nebo Dream.

Na podiu i u baru
Viki téměř každou skladbu doplnila také o příběh, jak vznikla nebo co má znamenat. Musím říct, že jsem se hned cítil daleko lépe, když jsem věděl trochu víc a mohl si skladbu vychutnat. Samotné vystoupení skončilo kolem 20:50. Následně pokud někdo chtěl Viki poznat trochu víc nebo si jen nechat něco podepsat, mohl ji potkat na baru. Kdo ví, jak dlouho tam pak zůstala.

Videoklip ke skladbě In These Days - http://www.youtube.com/watch?v=SMjAdov3kis
 
Foto: http://bandzone.cz/viki


Autor: Jakub Axman

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.