PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Křehká dívčina Viki zazpívala ve Vaně česky, anglicky i francouzsky

Křehká dívčina Viki zazpívala ve Vaně česky, anglicky i francouzsky

Sobota, 12.01.2013 / reportáž

 

„Křehká dívčina, dá se na ni koukat, pěknej hlas a piánko, kytara Vojty Jindry z Branu, romantika na leden bez sněhu..“ přesně tak byl podaný úterní koncert české písničkářky Viki, který se uskutečnil v klubu Horká vana v Českých Budějovicích.

Viki. Slečna, která má přenádherný hlas. Nejčastěji ji uslyšíte zpívat v angličtině, občas možná i v češtině nebo francouzštině. Na kytaru ji doprovází Vojta Jindra. Pokud ji někde potkáte, patrně vám nijak neutkví v paměti, stačí ovšem, aby usedla za své klávesy a rázem na ni nezapomenete. Následně se stačí podívat na její stránky a začnete uvažovat, jestli jste byli během jejího vystoupení ohromeni její hudbou nebo čím, že jste si ani nevšimli její krásy. Stačí pohlédnout na některé její fotografie a rázem pochopíte...

Anglicky, česky i francouzsky
Viki Budějovice navštívila před necelým půlrokem, kdy vystoupila na Budějovickém Manifestu. A následně taktéž toto úterý (8. ledna) v Horké vaně. Nestává se příliš často, aby koncert začal takřka včas. O to ještě překvapivější a chvályhodné je to, pokud se začne hrát již v 19:45! Patrně i z toho důvodu chvíli trvalo, než se sál zaplnil. Viki ví, jak správně gradovat nadšení diváků z vystoupení. Zprvu jsme mohli slyšet méně známé skladby. Přibližně po hodině jsme se dočkali první české písně (Ty víš), o chvíli později i francouzské (La petite Femme). Na samotném konci zahrála takové hity jako Me and My life, In These Days nebo Dream.

Na podiu i u baru
Viki téměř každou skladbu doplnila také o příběh, jak vznikla nebo co má znamenat. Musím říct, že jsem se hned cítil daleko lépe, když jsem věděl trochu víc a mohl si skladbu vychutnat. Samotné vystoupení skončilo kolem 20:50. Následně pokud někdo chtěl Viki poznat trochu víc nebo si jen nechat něco podepsat, mohl ji potkat na baru. Kdo ví, jak dlouho tam pak zůstala.

Videoklip ke skladbě In These Days - http://www.youtube.com/watch?v=SMjAdov3kis
 
Foto: http://bandzone.cz/viki


Autor: Jakub Axman

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bechyňské doteky 2018

Festival
náměstí T. G. M. Bechyně
17.08.2018 - 19.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

WØLF and Accident Instantané

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Návštěva mladé dámy

Divadlo / komedie o vztazích
Hrad Rožmberk
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Kašpar Vlskice 2018

Festival / divadelní open air festival
Tvrz Vlksice
17.08.2018 - 25.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce