PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kapely s Ježíšem zahrají pro postižená děvčata. Pomoci můžete i vy


Pátek, 22.04.2011 / článek

 

Na Boží hod velikonoční večer se letos už posedmé uskuteční v táborském klubu Milenium benefiční akce Velikonoce s Jesusem. Začátek je od 19 hodin. Smyslem je formou sbírky, která má více podob, shromáždit peníze pro zdravotně postižené. Letos pomoc poputuje Anice Rypáčkové a Adélce Hatákové.

Benefice se každoročně skládá ze dvou částí – veřejné sbírky za pomocí pokladniček rozmístěných po Táboře a okolí či pomocí DMS a koncertu. Na něm letos zahraje mladá táborská kapela Electric a českobudějovická indie rocková kapela Vees. Vrcholem tradičně bude vystoupení formace Tábor Superstar Band, která představí rockovou operu Jesus Christ Superstar.

„Letos jsme vystoupení okořenili o tance, o něž se postará seskupení Coda z Veselí nad Lužnicí. Holky to pojaly parádně, choreografie je přímo ušitá na skladbu, i podle vyznění textu. Tančit budou na čtyři skladby a v pauzách mezi kapelami ještě představí svoje soutěžní čísla,“ říká zpěvák a organizátor akce Štěpán Pavlík. Dodal, že se návštěvníci mohou těšit na nové kostýmy, spíše laděné do současní rockové show, a také na dechovou sekci z kapely Blue band.

Pořadatelé upozorňují, že sál Mileniea bude tentokrát nekuřácký, ale budou otevřeny balkony a restaurace. Po půlnoci bude oldies afterparty. Cena vstupenky na koncert stojí v předprodeji 90 korun, na místě 120 Kč. Předprodej funguje v místech, kde jsou místěny pokladničky a navíc v restauraci Milenia.

Hlavním posláním nedělního koncertu je však získat pro obě dívky co nejvíce peněz, které pomohou při léčbě obou dívek.
Organizátoři večera už 23. března založili sbírkové účty ANIKA: 40184 - 705 789 339/0800 a zároveň založili „esemeskovou“ sbírku, kam lze posílat příspěvky ve tvaru DMS ANIKA (DMSmezera ANIKA) na tel. číslo 87777. Obdobně existuje sbírkový účet ADÉLKA: 60185 - 705 789 339/0800a možnost posílat DMS ADELKA (DMSmezera ADELKA) na tel. číslo) 87777. Cena jedné SMS je 30 korun, příspěvek činí 27 Kč.

Kromě toho lze do sbírky přispět vhozením peněz do pokladniček, které už mají svá místa:

- Táborské centrum kopírování a služeb - Obchodní dům Dvořák
- MOCCA kavárna, cukrárna, Pražská ulice 232
- Kavárna a Cukrárna u Josefa- náměstí Tomáše Bati 417 Sezimovo Ústí II
- Městská knihovna, budova MěÚ, Zákostelní 720, Planá n. Lužnicí
- Kulturní středisko Bechyně, U Nádraží 602

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.Anika Rypáčková (narozena 25. 3. 2008, trvalé bydliště: Radimovice u Tábora), shromážděné finanční prostředky budou použity na terapeutické polohovací zařízení, rehabilitační pomůcky (speciální lehátko apod.) a na rehabilitační léčebný pobyt. Anika se narodila jako zdravé miminko. Avšak když ji ještě v porodnici lékařka změřila ušní emise, holčička neměla žádnou odezvu. V šesti týdnech se lékařům nezamlouval vývoj dítěte, Anika v té době držela hlavičku stále k jedné straně a vůbec nenaznačovala napřimování. Verdikt zněl, že má v horní části tělíčka hypotonii a v nožičkách hypertonii. Dnes je děvčátku 2,5 roku a jednou týdně navštěvuje stacionář Kaňka v Táboře. Její mozek je po adnátní CMV infekci s četnými kalcifikacemi, má postižení všech končetin, centrální poruchu zraku, epilepsii, mikrocefalii a těžkou dětskou mozkovou obrnu. Rodiče zkouší různé způsoby léčby a jednou z nich je i alternativní medicína v Egyptě. Tato léčba však stojí přes sto tisíc korun ročně.

Adélka Hatáková (narozena 14.9. 2001, trvalé bydliště: Tábor), shromážděné finanční prostředky budou použity na kompenzační pomůcky pro oporu a stabilitu těla (speciální chodítko, Juniorská tříkolka apod.), které Adélka potřebuje. Adélka Hatáková se narodila před deseti lety s vrozenou vadou pohybového ústrojí, která zasáhla nohy. Nyní je zcela odkázána na pomoc druhých, a to hlavně maminky a prarodičů. Od narození používá ke svému pohybu vozík, s maminkou cvičí a zkouší první kroky. Aby její krůčky byly ještě lepší, potřebovala by kompenzační pomůcky pro snazší pohyb. Pro rodinu se dvěma postiženými dětmi je ovšem pořízení tak drahého chodítka přímo nemožné. Adélčino dvojče Honzík podstoupil několik komplikovaných operací dolních končetin a rodina pevně věří, že se jednou štěstí obrátí a povede se ten první krok. Adélka má však také nemocné srdíčko, a nemůže proto podstoupit komplikovanější vyšetření a zatím ani operace.
Autor: David Peltán