PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kadeřnice a kadeřníci změřili síly v kreativitě. Vyhrála Ranní rosa a S.T.R.O.M

Kadeřnice a kadeřníci změřili síly v kreativitě. Vyhrála Ranní rosa a S.T.R.O.M

Čtvrtek, 07.11.2013 / fotoreport

 

Již posedmnácté se utkali kadeřnice a kadeřníci nejen z Jihočeského kraje v soutěži kreativity.V táborském Miléniu se konala tradiční Kadeřnická soutěž, letos s tématem Proměny přírody.  Do klání se zapojilo rekordních 24 kadeřníků pěti školy - Tábora, Soběslavi, Domažlic a Českých Budějovic. Součástí dne byly souboje kreativity, módní přehlídky i vystoupení mažoretek ze Sezimova Ústí. 

Jediným modelem v kadeřnické soutěži, kterou už posedmnácté pořádala Střední odborná škola Heureka Tábor slavící 20 let od založení, byl Adrian Robert James Bílek.. Jeho dredaté vlasy si vzala do parády studentka Pavla Černá, která se sama před zhruba čtyřmi lety účastnila soutěže coby modelka. Tenkrát stála na nejvyšším stupni víPětičlenná porota hodnotila technologické postupy, kreativitu, náročnost a dodržení tématu. Pavla Černá se inspirovala japonským příslovím: Hledej v člověku strom, hluboké kořeny, pevný kmen a košatou korunu. S účesem a Adrianovou garderobou nakonec vybojovala druhé místo i přízeň diváků. Za práci získala diplom a věcné ceny. Náklady na vytvoření uměleckého díla odhaduje na 1500 korun. Ftězů. Jak obstojí jako kadeřnice? Adrianovi rostou dredy, které má až na stehna, osmnáct let. Kadeřnici je do rukou svěřil s důvěrou.

Tématem letošního ročníku byly Proměny přírody, a to pouze v jediné kategorii extravagance. Rekordních 24 soutěžících, mezi nimiž se tentokrát ukázali i studenti, museli během tří hodin modely učesat, nalíčit, obléci. Divákům se pak před očima se pak vystřídala ročních období a jednotlivé živly přírody. Vděčným motivem byl košatý strom, který zvolila i Pavla Černá. Dílo nazvala S.T.R.O.M.: síla, trpělivost, radost, obětavost, moudrost.

Pětičlenná porota hodnotila technologické postupy, kreativitu, náročnost a dodržení tématu. Pavla Černá se inspirovala japonským příslovím: Hledej v člověku strom, hluboké kořeny, pevný kmen a košatou korunu. S účesem a Adrianovou garderobou nakonec vybojovala druhé místo i přízeň diváků. Za práci získala diplom a věcné ceny. Náklady na vytvoření uměleckého díla odhaduje na 1500 korun.

Výsledky kadeřnické soutěže 17. ročník
1. místo: Jiřina Duchková, Domažlice-Stod..... Ranní rosa
2. místo: Pavla Černá, Heureka Tábor.....S.T.R.O.M.
3. místo: Michaela Fabešová, Dačice.....Podzim vz. zima
4. místo: Martina Orlová, České Budějovice.....Půlnoční diamant
5. místo: Sabina Levá, Domažlice.....Okrasný strom
Cena diváků: Pavla Černá, Heureka Tábor..... S.T.R.O.M.Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


PRECEDENS

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.

 

Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.