PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kadeřnice a kadeřníci změřili síly v kreativitě. Vyhrála Ranní rosa a S.T.R.O.M

Kadeřnice a kadeřníci změřili síly v kreativitě. Vyhrála Ranní rosa a S.T.R.O.M

Čtvrtek, 07.11.2013 / fotoreport

 

Již posedmnácté se utkali kadeřnice a kadeřníci nejen z Jihočeského kraje v soutěži kreativity.V táborském Miléniu se konala tradiční Kadeřnická soutěž, letos s tématem Proměny přírody.  Do klání se zapojilo rekordních 24 kadeřníků pěti školy - Tábora, Soběslavi, Domažlic a Českých Budějovic. Součástí dne byly souboje kreativity, módní přehlídky i vystoupení mažoretek ze Sezimova Ústí. 

Jediným modelem v kadeřnické soutěži, kterou už posedmnácté pořádala Střední odborná škola Heureka Tábor slavící 20 let od založení, byl Adrian Robert James Bílek.. Jeho dredaté vlasy si vzala do parády studentka Pavla Černá, která se sama před zhruba čtyřmi lety účastnila soutěže coby modelka. Tenkrát stála na nejvyšším stupni víPětičlenná porota hodnotila technologické postupy, kreativitu, náročnost a dodržení tématu. Pavla Černá se inspirovala japonským příslovím: Hledej v člověku strom, hluboké kořeny, pevný kmen a košatou korunu. S účesem a Adrianovou garderobou nakonec vybojovala druhé místo i přízeň diváků. Za práci získala diplom a věcné ceny. Náklady na vytvoření uměleckého díla odhaduje na 1500 korun. Ftězů. Jak obstojí jako kadeřnice? Adrianovi rostou dredy, které má až na stehna, osmnáct let. Kadeřnici je do rukou svěřil s důvěrou.

Tématem letošního ročníku byly Proměny přírody, a to pouze v jediné kategorii extravagance. Rekordních 24 soutěžících, mezi nimiž se tentokrát ukázali i studenti, museli během tří hodin modely učesat, nalíčit, obléci. Divákům se pak před očima se pak vystřídala ročních období a jednotlivé živly přírody. Vděčným motivem byl košatý strom, který zvolila i Pavla Černá. Dílo nazvala S.T.R.O.M.: síla, trpělivost, radost, obětavost, moudrost.

Pětičlenná porota hodnotila technologické postupy, kreativitu, náročnost a dodržení tématu. Pavla Černá se inspirovala japonským příslovím: Hledej v člověku strom, hluboké kořeny, pevný kmen a košatou korunu. S účesem a Adrianovou garderobou nakonec vybojovala druhé místo i přízeň diváků. Za práci získala diplom a věcné ceny. Náklady na vytvoření uměleckého díla odhaduje na 1500 korun.

Výsledky kadeřnické soutěže 17. ročník
1. místo: Jiřina Duchková, Domažlice-Stod..... Ranní rosa
2. místo: Pavla Černá, Heureka Tábor.....S.T.R.O.M.
3. místo: Michaela Fabešová, Dačice.....Podzim vz. zima
4. místo: Martina Orlová, České Budějovice.....Půlnoční diamant
5. místo: Sabina Levá, Domažlice.....Okrasný strom
Cena diváků: Pavla Černá, Heureka Tábor..... S.T.R.O.M.Fotografie


Autor: David Peltán

Kuželkářský maraton letos i za účasti dalších jihočeských měst

O víkendu 6. a 7. října se na čtyřdráhové kuželně v Táboře koná čtvrtý ročník kuželkářského maratonu. Letos poprvé i za účasti dalších třech jihočeských měst – Loučovic, Blatné a Dačic. Česká unie sportu v Táboře, město Tábor a Kuželkářský klub Loko Tábor se pokusí ve spolupráci s veřejností překonat hranici 1000 her na všech čtyřech drahách táborské Lokomotivy. Úkolem sportovních nadšenců z řad veřejnosti, ale registrovaných hráčů bude absolvovat celkem 1 000 her, když každá z nich obsahuje 15 hodů do plných. Podmínkou je hrát nonstop bez přerušení více jak 25 hodin. Každý účastník může absolvovat neomezený počet her. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie od 10 let, zúčastnit se mohou sportovní oddíly, školy, kolektivy a jednotlivci. Akce odstartuje v 9 hodin současně i v dalších třech jihočeských městech - Loučovicích, Blatné a Dačicích. Očekávaný konec odhadován po uplynutí 25 až 27 hodin, v sobotu 7. října od 10 do 12 hodin. Přihlašování bude probíhat přes přihlašovací systém, který bude průběžně doplňován.
Koulení je zdarma, jedinou podmínkou je sálová obuv. Výkony nejsou tolik důležité, stačí jen chuť, elán a pozitivní nálada. Jedinou podmínkou je sálová obuv. Účast už přislíbily významné osobnosti nejen ze sportovního prostředí, které budou průběžně představovány na FB stránkách ČUS. Součástí masové akce bude i soutěž o nejvyšší nához na jednu hru (15 hodů do plných) v kategoriích jednotlivců registrovaných a neregistrovaných mužů a žen, a dětí do 15 let. (ph)

V MC Orion zahrají kapely se známými tvářemi

V pátek 6. října se po dlouhé době koná v táborském klubu MC Orion hlučný večírek s trojicí kapel, které se představí táborskému publiku vůbec poprvé, ačkoli v nich hrají známé tváře. Thulsa je těžkotonážní stoner/metal/hardcore kapela z Brna, kde základ tvoří členové Tummo (RIP) a mikrofon si vzal Banán (Protijed, ex-Hanba, Kovadlina, I am pentagon, Balaclava a mnoho dalších...). Pamětníci si mohou vzpomenout na koncert italského experimentálního dua OvO v Orionu v roce 2017, kde také hrála tehdy Banána kapela I am Pentagon a právě brněnští Tummo. V současné době mají u Amáka nahraný materiál na novou desku, která brzy vyjde. Večer otevře death metalová kapela Entrapped z Českých Budějovic a ač budou hrát v Táboře poprvé, tak všichni členové se nejednou v Táboře představili. Zpěvák a basák Růžena naposledy v květnu vystupoval na táborské Cestě jako zpěvák Lahar, Lukáš bubnuje také v Dezinfekci, kteří naposledy hráli v létě v pivnici U Zlatého Lva společně s Japonci Speed Noise Hell a kytarista Mirža už kdysi dávno v Orionu hrál ještě s kapelou Kuzimu Mabaya. Jako druzí nastoupí crust punková sypačka Kibera, která v tichosti vydala letos nové EP a stihli předskočit na 007 špinavcům Hellshock. Každého rozhodně zaujme hodně hrubý ženský „zpěv", tohle bude nejrychlejší kapela večera. Start koncertů je v 19.45 hodin, vstupné je 150 korun v předprodeji, 200 na místě. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ladislav Nagy: Renesance žánrové literatury v současné anglicky psané próze

Ostatní / přednáška
Děkanská 305/6, Tábor
04.10.2023 od 18:30 hod.

 

Kurz keramiky - informační schůzka

Ostatní
Dům kultury Milevsko
04.10.2023 od 16:30 hod.

 

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, HIV a syfilis

Ostatní / bezplatné testování
u vlakového a autobusového nádraží
04.10.2023 od 14:00 hod.