PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Justin Lavash bilancuje na nové desce 25 Years. Pokřtil ji s excelentními hosty

Justin Lavash bilancuje na nové desce 25 Years. Pokřtil ji s excelentními hosty

Pondělí, 04.06.2012 / fotoreport + článek

 

Britský kytarista a písničkář Justin Lavash pokřtil ve středu 30. května v Kulturním centru Vltavská nové album 25 Years. A byla to skvělá oslava. Na pódiu se s ním společně objevili všichni umělci, kteří se na nahrávání podíleli. Zazpívali a zahráli tak Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, David Landštof, Mike Kyselka, dechová sekce či Ian Kelosky, jehož kapela Lo Dost Lavashovi předskakovala.  

Lavash vytvořil spojením folku, blues a jazzu svůj originální dynamický styl, který doplňuje charizmatickým soulovým hlasem.
Kytarista a zpěvák se pohybuje v hudební branži již přes dvě desetiletí. Začínal v rodné Anglii s indie rockovou kapelou a v roce 1990 se přestěhoval do Francie, kde hrál několik let po klubech blues a studoval „vybrnkávací“ techniku hry Marcela Dadiho.
Po návratu do Británie se připojil k prosperující jazzové scéně raných devadesátých let, cestoval na zámořských lodích, a také se věnoval studiové práci. Před několika lety se Lavash usadil v Praze, kde zaujmul svou virtuozní technikou řadu hudebních osobností.
V současnosti spolupracuje s Načevou, Vladimírem Mertou, se skupinou Sunflower Caravan či Lenkou Dusilovou, jiíž hostoval ve skvělé písni Brother z nové desky Baromantika. Justin Lavash koncertuje kromě České republiky také v Německu, Francii, Velké Británii a natočil již tři sólová alba (Harder and Harder, Fits and Starts a Slide), která se úspěšně prodávají po celé Evropě.

Album 25 Years je souborem Lavashových písní, které oscilují mezi blues, funkem, folkem, rockem či new wave. Album nahrál a produkoval Ian Kelosky, který se stal ve středu také kmotrem desky. Samotný křest CD byl hudební třešničkou na dortu, kterou si plný sál lidí vychutnal a ještě se olíznul.

VIDEO (Martin Tidmarsh) - skladba Brother s Lenkou Dusilovou přímo ze křtu v KC Vltavská:
http://www.youtube.com/watch?v=GirIlVaZL0g

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech


Fotografie


Autor: David Peltán, i-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.