PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jubilejní poetické setkání ve Vimperku. Dorazil výkvět ze Šumavy i Prahy

Jubilejní poetické setkání ve Vimperku. Dorazil výkvět ze Šumavy i Prahy

Pondělí, 20.01.2014 / fotoreport

 

Jubilejní 10. setkání poetů a veršotepců s názvem "Houština slov" se v sobotu 18. ledna uskutečnilo v MěKS ve Vimperku. Jejímu duchovnímu otci a organizátorovi Romanu Darmo-šlapu Szpukovi, který celý večer uváděl, se na tyto "kulatiny" podařilo přizvat výkvět básníků nejen z Vimperka, ale i širokého šumavského okolí a Prahy.

Četní návštěvníci si tak mohli hned zkraje vyslechnout "pocitové" verše ostříleného poetického barda Ferry Klišíka a poté i Petra Magdon Šuláka a hned na to kameníka Richarda Vondráška, který zasedl do úžasného křesla pro hosta, aby přečetl své básně v pravidelném rytmu.

Dekadentní poezii na setkání představil Jaroslav Štol - jeho syrové básně měly hořko-vtipnou pointu a u posluchačů sklidily velký potlesk. Až démonologickou notou znechuceného současníka v působivém přednesu dekadenty reprezentoval známý to "gellnerovec" Pája Reichart Reichy.
Se svou troškou do poetického mlýna jsem si dovolil přispět i já - Pražák Vltavou křtěný, co na Šumavě nechal kus svého srdce - zahrál a zazpíval jsem několik svých písniček a coby zástupce romantiků přečetl i svou milostnou poezii.

Došlo i na prózu

V tomto duchu se nesly i verše "romantičky" Jaroslavy Veselé a písňové texty Laca Čepce - alias Ladislava Čepičky - vedoucího zámeckého muzea při Národním parku Šumava. Laco dal i dramaticky ztvárněnou častušku a spolu s Poštomilem Wimberským jako jediní vnesli do sobotního večera prózu. "Pošťákova" dobře zpracovaná historka ze života i závěrečné haiku sklidily rovněž nemalý aplaus. 

Nemohlo být lepšího završení večera, než chytré básně ve volném verši , které ve své "desetiminutovce" zpatra přednesla Jana Filothea - soustředěný poslech publika toho byl důkazem. Jak je vidět, večer hýřil nejen žánry, ale i styly přednesu a různorodostí poetickou. Bez nadsázky je možné konstatovat, že se mimořádně vydařil. Díky za to Romanovi i řediteli MěKS Jaroslavu Pulkrábkovi, a teď už jen musíme věřit, že se Darmo - šlapovi napřesrok podaří načnout i další desítku. Takže na jedenácté Houštině slov na shledanou, přátelé!

Líbí se ti www.facebook.com/Kulturnecom


Fotografie


Autor: Mike Perry, foto: Ludmila Klhůfková

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


HLEDEJ A BAV SE - zábava pro celou rodinu

Pro děti
Muzeum LEGA Tábor
16.07.2018 - 30.09.2018 od 10:00 hod.
vícedenní akce