PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


John Scofield v Arše. Obnovený Überjam oslnil plavbou skrz hudební žánry

John Scofield v Arše. Obnovený Überjam oslnil plavbou skrz hudební žánry

Čtvrtek, 14.11.2013 / fotoreport

 

Bezmála tříhodinovou plavbu napříč žánry s podmíněným groovem připravil jazzový kytarista John Scofield pro téměř naplněné pražské Divadlo Archa. Scofield se v úterý 12. listopadu vrátil do metropole s obnovenou partou Überjam. Vedle legendárního kytaristy se tak postavili Avi Bortnick obsluhující rytmickou kytaru a elektroniku, Andy Hess s baskytarou, elektronikou nabušené "Jabko" a zpívající bubeník Louis Cato, který suploval Adama Deitche. Zazněly skladby z alb minulých i kousky ze současného Deux. Groove nesoucí se z potěmnělého pódia nenechal dlouho nikoho v klidu. V publiku byly starší i mladší ročníky a všichni se přinejmenším pohupovali. 

Ne zřídka se od lidí ozývaly komenáře "To snad není možný", To je fakt blázen" a podobně. Usměvavý Scofield dal každému ochutnat po trošce jazzu, funku, rocku, elektra, blues, reggae, orientální hudby i náznaků drum&bassu či hip hopu. Vzdal poctu Curtisu Mayfieldovi i Jeff Beckovi a v průběhu koncertu se dostavila nejednou husí kůže či dýchavičnost. Při posledních skladbách už početné publikum tleskalo do rytmu. Set završovala Rayem Charlesem proslavená skladba I Dont Need No Doctor, kdy bubeník Cato, kapela i několik jedinců zpívala refrén.

Koncert pořádal klub Jazz Dock, ale kvůli velkému zájmu ho udělal v Divadle Archa. Dobrý tah. Výtečný koncert, který byl však na noční travení nestravitelným kouskem. V dobrém smyslu slova...


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
29.03.2023 od 19:00 hod.