PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


John Scofield v Arše. Obnovený Überjam oslnil plavbou skrz hudební žánry

John Scofield v Arše. Obnovený Überjam oslnil plavbou skrz hudební žánry

Čtvrtek, 14.11.2013 / fotoreport

 

Bezmála tříhodinovou plavbu napříč žánry s podmíněným groovem připravil jazzový kytarista John Scofield pro téměř naplněné pražské Divadlo Archa. Scofield se v úterý 12. listopadu vrátil do metropole s obnovenou partou Überjam. Vedle legendárního kytaristy se tak postavili Avi Bortnick obsluhující rytmickou kytaru a elektroniku, Andy Hess s baskytarou, elektronikou nabušené "Jabko" a zpívající bubeník Louis Cato, který suploval Adama Deitche. Zazněly skladby z alb minulých i kousky ze současného Deux. Groove nesoucí se z potěmnělého pódia nenechal dlouho nikoho v klidu. V publiku byly starší i mladší ročníky a všichni se přinejmenším pohupovali. 

Ne zřídka se od lidí ozývaly komenáře "To snad není možný", To je fakt blázen" a podobně. Usměvavý Scofield dal každému ochutnat po trošce jazzu, funku, rocku, elektra, blues, reggae, orientální hudby i náznaků drum&bassu či hip hopu. Vzdal poctu Curtisu Mayfieldovi i Jeff Beckovi a v průběhu koncertu se dostavila nejednou husí kůže či dýchavičnost. Při posledních skladbách už početné publikum tleskalo do rytmu. Set završovala Rayem Charlesem proslavená skladba I Dont Need No Doctor, kdy bubeník Cato, kapela i několik jedinců zpívala refrén.

Koncert pořádal klub Jazz Dock, ale kvůli velkému zájmu ho udělal v Divadle Archa. Dobrý tah. Výtečný koncert, který byl však na noční travení nestravitelným kouskem. V dobrém smyslu slova...


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.

 

dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.