PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeský jazzový festival přiveze Slunce latinské hudby i člena Pink Floyd

Jihočeský jazzový festival přiveze Slunce latinské hudby i člena Pink Floyd

Čtvrtek, 09.08.2012 / pozvánka

 

Hlavní hvězdou letošního ročníku Jihočeského jazzového festivalu (ex South Bohemia Jazz Fest) je legenda latinskoamerického jazzu, autor stovek skladeb, držitel devíti gramofónků Grammy Eddie Palmieri. Ten vyrazil na své evropské narozeninové turné ke svým 75. narozeninám s jedenáctičlennou kapelou. Kromě něj se představí Harry Waters, syn člena Pink Floyd Rogera, nebo nástupkyně Niny Simone Carmen Souza.  Návštěvníky festu čeká poslechový jazz, tak plnokrevné taneční latinskoamerické, klezmerové, flamencové i funkové rytmy či divadlo. Koncerty se letos z hlavních náměstí přesouvají na menší a útulnější místa a jsou stejně jako loni zdarma.

Stavba jednotlivých večerů letního festivalu je stejná jako v loňském roce. Hlavní koncerty patří významným světovým hudebníkům, které běžně v České republice nehrají . Tyto koncerty jsou doplněny kapelami, které mají též špičkovou kvalitu, jsou však známé spíše na klubových scénách a jazzových festivalech než v povědomí široké veřejnosti. Tato prostřední část festivalu také většinou bývá pro publikum tím největším překvapením v dobrém smyslu slova. Hudební trojvečery pak zahajují jihočeské kapely jako prezentace regionální scény. Festival letos myslí i na děti, pro něž je připravený zábavní program a divadlo.

Jihočeský jazzový festival je celoročním projektem, který v průběhu roku na klubovou scénu jižních Čech přivedl špičkové jazzmany jakými jsou David Sanborn, Randy Brecker, Boby Wattson, Fred Wesley a další. Letní část festivalu je jeho vrcholem.

Festival je průřezem jak současné jazzové hudby, tak jazzu na pomezí žánrů. Letošní letní část přiváží méně klasického jazzu, věnuje se spíše jazzovým přesahům. Moderní, náročnější jazzové koncerty budou uvedeny v podzimní klubové části, kdy České Budějovice navštíví například americký pianista John Medeski.
Festivalem letos provází přední český jazzový saxofonista Štěpán Markovič.

PROGRAM & INTERPRETI

10.8. České Budějovice – open air Piaristické náměstí

 • 18.00 - Strong Cofee (CZ) – jazzové trio z ČB se speciálním programem Herbieho Hancocka
 • 19.30 - Cukunf (Pl) –klezmer jazz , přední kapela polské hudební scény mísí dávnou hudbu, především z oblasti Haliče, s prvky experimentálního jazzu. Vše pospojované dynamickým a velmi moderním zvukem.
 • 21.00 -  Eddie Palmieri and his Salza Band (USA) – hlavní koncert festivalu JJF ČEZ 2012 legenda latinsko- amerického jazzu, držitel 9 cen Grammy, turné. Jeden z pouhých sedmi evropských koncertů v rámci narozeninové tour. V Americe se mu přezdívá Sun of latin music.

11.8. České Budějovice - open air Piaristické náměstí
 • 17.00 Finisterrae Teatri and New Project: Muzikanten (ITA) – pouliční jazzový muzikál z Trenta. Doprovodná odpolední akce pro děti i rodiče. Výteční muzikanti a herci zároveň vypráví a hudebně ztvárňují úsměvný příběh pro celou rodinu, oceněný na několika divadelních i hudebních evropských festivalech. Příběhem provází Vlastimil Viktora – český herec, žijící v Itálii.
 • 18.00 He Band a Jiří Halada (CZ/D) – funk jazz z ČB s hostem, saxofonistou J.Haladou
 • 19.30 Shahab Tolouie Quintet (IRN) - flamenco jazz iránského kytaristy obklopeného mezinárodní kapelou.
 • 21.00 Harry Watters Quartet (GB/IL) – pianista kapely Pink Floyd, Marianne Faithfull se svým mezinárodním jazzovým projektem

13.8.Třeboň - open air Pivovar Regent

 • 17.00 Finisterrae Teatri and New Project: Muzikanten (ITA) – pouliční jazzový muzikál z Trenta (akce na malém podiu na Masarykově náměstí - Třeboň)
 • 18.00 Fi.jazz Co (CZ) - latin jazz kapelníka Jirky Klimeše z ČB
 • 19.30 AMC Trio feat. Samuel Marinčák (SK) – contemporary jazz, nejuznávanější slovenská kapela současnosti s jazzovými příběhy
 • 21.00 Carmen Souza Quartet (Portugalsko) – jazz, world music s afro prvky stále slavnější portugalské zpěvačky přirovnávané k Nině Simon, která v těchto dnes vydává své nové CD Kachupada – poprvé v České Republice!

17.8. Nové Hrady - offprogram festivalu

 • 17.00 CBS Big Band Praha - klasický big band Mirka Surka
 • 19.30 Jižani - brass band z Č.Budějovic

18.8. Nové Hrady - offprogram festivalu

 • 19:00 Jam 4 U (CZ) - funky jazz z Jižních Čech
 • 20.30 Kaia Brown & Tonny Blues Band (USA/CZ) – blues s americkou zpěvačkou
Foto: P.Pascal


Autor: i -

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce