PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Je to FUK!

Je to FUK!

Pátek, 13.01.2012 / pozvánka

 

Co? Přeci druhá činoherní premiéra Jihočeského divadla v této sezoně. Diváci ji uvidí poprvé dnes, v pátek 13. ledna od 19 hodin.

„Fuk“ je taky pozdrav čtyř hlavních hrdinů. Pod tímto názvem uvádějí v Budějovicích hru Kloaka scénáristky a dramatičky Marii Goos. V Holandsku se Kloaka rychle stala hitem sezóny a prorazila i v Anglii, Německu, Španělsku nebo dokonce Argentině. U nás se režie ujal jeden z nejznámějších českých režisérů Petr Zelenka.
Vůbec poprvé Petr Zelenka (podepsaný mimo jiné pod Knoflíkáři, Rok ďábla, Karamazovi, Samotáři, Očištění, Příběhy obyčejného šílenství) režíruje mimo Prahu, poprvé hru cizího autora, poprvé se bude hrát překlad Terezy Šimůnkové. „Je to taková klasická konverzačka,“ popisuje hru režisér Zelenka. „Bral jsem to jako současnou hru o téhle společnosti“.

To se tak sejdou čtyři přátelé, kteří v mládí měli kapelu, ale teď, po čtyřicítce, už má každý kus života za sebou a všechno se začne zamotávat. Petr (Martin Hruška) byl vždycky milovníkem umění, ale tak nějak se z něj stal úředník. Z radnice si odnesl pár obrazů, které dříve byly považovány za téměř bezcenné, avšak po smrti autora jejich hodnota rychle vzrostla a radnice je teď požaduje zpět. Ovšem Petr už nějaké stihl prodat, a tak nastává problém. Tuto zapeklitou situaci se mu snaží pomoci vyřešit jeho přítel a bývalý advokát Tom (Ondřej Volejník), snílek, který ale zároveň zápasí s kokainovou minulostí. Do party patří ještě politik Jarda (Jan Dvořák) a divadelní režisér Martin (Zdeněk Kupka). Ten připravuje premiéru Čachtické paní, kde se má v hlavní roli představit Jardova dcera Laura (Teresa Branna) a to v celé své kráse.

„Tihle čtyři kluci jsou tady hodně silní a hodně sehraní.“ přidává Petr Zelenka na účet herců. Dvořák označuje svou roli Jardy za jeho vysněnou. Zato Volejník o sobě s úsměvem na rtech prohlašuje: „To je smažka, no...“ Teresa Branna, která si střihne hned dvojroli, se musela naučit text v holandštině a tančit u tyče. „Jsou to malé role, ale byla to pro mě velká výzva,“ zhodnotila.
Jak to dopadne s obrazy? S Tomovým kokainovým šílenstvím? S Martinem a Laurou? To by se neslušelo prozrazovat. Vždyť premiéra je již tento pátek 13. ledna od 19 hodin v Jihočeském divadle.

Premiéra je sice již vyprodaná ale Fuk v Jihočeském divadle můžete vidět ještě 16. a 24. ledna, 3., 6. a 9. února. Ceny vstupenek se pohybují od 90 do 260 korun.
(článek je převzatý z magazínu SemTam)

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Autor: Tereza Baloušková, Ondřej Brynych (SemTam)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ondřel Macl: spisovatel & performer

Ostatní / setkání / autorské čtení
Jednota
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Vánoční koncert: Pavla Ambrožová

Hudba / koncert / koncert
Spektrum Sezimovo Ústí
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

listování - rakovinu nevyléčíš - denis leary

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
07.12.2023 od 18:30 hod.

 

Žalman & spol.

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
07.12.2023 od 19:30 hod.