PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jan Čumlivski vystavuje v dílně Ostatky, ale tím to ještě nekončí...

Jan Čumlivski vystavuje v dílně Ostatky, ale tím to ještě nekončí...

Sobota, 23.11.2013 / fotoreport

 

O slavnostním dni, neděle 17. listopadu, zahájil výstavu Ostatky výtvarník, herec a hudebník Jan Čumlivski. Ta v táborském ateliéru Dílna a galerii a knihkupectví Baobab potrvá do poloviny prosince. Výstavou Čumlivski přípomíná události za minulého režimu. Revoluční rok si pak lidé připomněli také na Žižkově náměstí. V rámci akce Posilovna se však konají i další akce, například v sobotu 23. listopadu vystoupí od 20 hodin v Dílně studenti DAMU.

PROGRAM:

DAMU Sběr
Sobota 23. listopadu od 20:02Dílna
Loutky nejsou jen pro děti. Loutky jsme my všichni. Vlastně všichni máme ruku v prdeli, jako maňásci. Nebo se krčíme ve stínu, a nebo hůř dřepíme celý večer u Televize. Tenhle večer si to spolu můžeme vyjasnit.
Komponovaný večer složený ze tří krátkých loutkových představení studentů Katedry alternativního a loutkového divadla pražské DAMU. Hrají : Sára Arnstein, Michaela Švédová, Ivo Sedláček, Jiří Šimek

Toto je síto
Sobota a neděle 23. a 24. listopadu od 9:30 do 14:30, Dílna
Profesionální sítotiskové dílny s ilustrátorkou a grafičkou Evou Volfovou. Přijďte si vytisknout pohlednici, přání, ceduličku či jiné dílo velkolepé!
Účastnický poplatek 400 Kč (250 Kč materiál, 150 Kč kurzovné).
Účastníci se seznámí s celým procesem sítotisku a vyzkouší si odvrstvování, odmašťování, ovrstvování síta, přípravu sítotiskových šablon fotomechanické, malované, vyřezávané papírové, samotný tisk i mytí a péči o síto a ostatní pomůcky.
Počet účastníků omezen! Rezervace na 721 999 599 či na baobab.tabor@gmail.com.

Notesová dílna

Sobota 14. prosince, Dílna
První výroba od 9:00, druhá od 10:30 (vždy max 6 osob)
Odskočte si z vánočního trhu z Žižkova náměstí do Dílny v Pražské a vyrobte si originální dárek - zápisník, sešit, notýsek, ...! Pod vedením Evy Měřínské, ředitelky táborské knihovny. Vhodné od 15 let. Pro mladší s pomocí rodičů. Vstupné: 80 Kč.

SLAM POETRY V DÍLNĚ
Sobota 14. prosince od 20:00, Dílna
Zkušení slameři Sláďa, Šokir Huminoff, BioMasha, Robyn Kvapyl, Ewjaxvině a jako dýdžej BioMasha! Večerem provází Roman Proutkovský. Samozvaní slameři z Tábora i odjinud vítáni! V rámci projektu Posilovna pořádá Tereza Kůsová a O.S.Baobab Tábor.
Vstupné dobrovolné.


Fotografie


Autor: David Peltán

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Ondřej Kříž a Jirka Řapek u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 20:00 hod.

 

Láska všemi deseti

Kino / film
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 21:00 hod.