PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Helpdriver Tour, které se zastavilo i v Budějovicích, zažilo nečekanou věc

Helpdriver Tour, které se zastavilo i v Budějovicích, zažilo nečekanou věc

Úterý, 03.02.2015 / zpráva

 

Projekt Helpdriver sklízí u lidí velký úspěch. Díky benefičnímu tour, které se uskutečnilo ve čtyřech městech České republiky - mimo jiné také v Českých Budějovicích - se navíc podařilo transparentní účet navýšit o více než čtyřicet tisíc korun. To všechno díky lidem, kteří mají stále chuť přispívat na dobrou věc - nákup a úpravu dodávky pro pohybově indisponovaného Martina Břouška, jehož snem je stát se HELPDRIVEREM – přepravcem handicapovaných a seniorů. 

Postavíme handicapovaného Martina na nohy. „NOW OR NEVER“ – tak znělo hlavní heslo benefiční tour, které se konalo v Plzni, Českých Budějovicích, Liberci a v Praze. Nejen, že návštěvníci přispěli na dobrou věc, ale mohli si také naplno v průběhu Helpdriver TOUR užívat vystoupení třinácti kapel, které vystoupily bez nároku na honorář.

„Chtěl jsem dokázat, že prvotní nápad je důležitý stejně jako vůle dotáhnout to, přes veškeré šílenosti, do konce. A Martin má jak dobrý nápad, tak pevnou vůli," vysvětluje baskytarista ze skupiny The Airbags důvod, proč se do projektu Helpdriver zapojili.

Že má celý projekt smysl, dokázal i vysoký počet návštěvníků, kteří přišli Martina Břouška podpořit. Ten po každém koncertě vystoupil na pódium společně s Markétou Zelenkovou, produkční této benefiční události, a osobně všem poděkovali za účast. „Bylo to tak upřímné, že lidi skandovali Helpdriver tak dlouho, dokud Martin neodešel z pódia,“ popisují organizátoři. Reportáž z Budějovic zde.

Třešničkou na dortu byla Martinova nečekaná žádost o ruku své dlouholeté přítelkyně. Během poslední zastávky Helpdriver tour v Praze se zasnoubili. Nikdo by nečekal tak romantický moment na undergroundové scéně.

Celkem se vybralo úctyhodných 48 401 Kč, což Martina posunulo o krok blíže svému snu, nakoupení a úpravu dodávky pro převoz handicapovaných a seniorů. Navíc každý z návštěvníků se mohl podepsat na plakát jako stvrzení toho, že právě oni dali Martinu Břouškovi šanci stát se Helpdriverem.

„Na účtu je aktuálně něco málo přes sto dvacet tisíc korun. Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale věříme, že to zvládneme,“ říkají Iniciátorky neziskové organizace New Life „young helping young“, která celý projekt zastřešuje. Zároveň dodávají, že lidé mají stále chuť přispívat na dobrou věc. „Mohou si být jistí, že peníze jdou opravdu tam, kam mají,“ ubezpečují. Stav účtu je totiž možné sledovat na webové stránce: http://helpdriver.cz/transparentni-ucet.

Iniciátorky, kapely, organizátoři a hosti vzkazují: „Staňte se součástí plnění snu tak jako my!“

Víc o Martinovi najděte na stránkách www.helpdriver.cz
 


Autor: i -

Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.