PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Helpdriver Tour, které se zastavilo i v Budějovicích, zažilo nečekanou věc

Helpdriver Tour, které se zastavilo i v Budějovicích, zažilo nečekanou věc

Úterý, 03.02.2015 / zpráva

 

Projekt Helpdriver sklízí u lidí velký úspěch. Díky benefičnímu tour, které se uskutečnilo ve čtyřech městech České republiky - mimo jiné také v Českých Budějovicích - se navíc podařilo transparentní účet navýšit o více než čtyřicet tisíc korun. To všechno díky lidem, kteří mají stále chuť přispívat na dobrou věc - nákup a úpravu dodávky pro pohybově indisponovaného Martina Břouška, jehož snem je stát se HELPDRIVEREM – přepravcem handicapovaných a seniorů. 

Postavíme handicapovaného Martina na nohy. „NOW OR NEVER“ – tak znělo hlavní heslo benefiční tour, které se konalo v Plzni, Českých Budějovicích, Liberci a v Praze. Nejen, že návštěvníci přispěli na dobrou věc, ale mohli si také naplno v průběhu Helpdriver TOUR užívat vystoupení třinácti kapel, které vystoupily bez nároku na honorář.

„Chtěl jsem dokázat, že prvotní nápad je důležitý stejně jako vůle dotáhnout to, přes veškeré šílenosti, do konce. A Martin má jak dobrý nápad, tak pevnou vůli," vysvětluje baskytarista ze skupiny The Airbags důvod, proč se do projektu Helpdriver zapojili.

Že má celý projekt smysl, dokázal i vysoký počet návštěvníků, kteří přišli Martina Břouška podpořit. Ten po každém koncertě vystoupil na pódium společně s Markétou Zelenkovou, produkční této benefiční události, a osobně všem poděkovali za účast. „Bylo to tak upřímné, že lidi skandovali Helpdriver tak dlouho, dokud Martin neodešel z pódia,“ popisují organizátoři. Reportáž z Budějovic zde.

Třešničkou na dortu byla Martinova nečekaná žádost o ruku své dlouholeté přítelkyně. Během poslední zastávky Helpdriver tour v Praze se zasnoubili. Nikdo by nečekal tak romantický moment na undergroundové scéně.

Celkem se vybralo úctyhodných 48 401 Kč, což Martina posunulo o krok blíže svému snu, nakoupení a úpravu dodávky pro převoz handicapovaných a seniorů. Navíc každý z návštěvníků se mohl podepsat na plakát jako stvrzení toho, že právě oni dali Martinu Břouškovi šanci stát se Helpdriverem.

„Na účtu je aktuálně něco málo přes sto dvacet tisíc korun. Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale věříme, že to zvládneme,“ říkají Iniciátorky neziskové organizace New Life „young helping young“, která celý projekt zastřešuje. Zároveň dodávají, že lidé mají stále chuť přispívat na dobrou věc. „Mohou si být jistí, že peníze jdou opravdu tam, kam mají,“ ubezpečují. Stav účtu je totiž možné sledovat na webové stránce: http://helpdriver.cz/transparentni-ucet.

Iniciátorky, kapely, organizátoři a hosti vzkazují: „Staňte se součástí plnění snu tak jako my!“

Víc o Martinovi najděte na stránkách www.helpdriver.cz
 


Autor: i -

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Michal Horák - Ideální čas na turné

Hudba / koncert
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2
01.12.2023 od 20:00 hod.

 

 

SVĚTLOMAT

Hudba / koncert / rock - blues - funk - punk
Kamenáč music art pub
01.12.2023

 

Nasvícení města Sezimovo Ústí - Janek Ledecký!

Ostatní / setkání
náměstí Tomáše Bati
01.12.2023 od 15:00 hod.